Відмінності між версіями «Маклер»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Рядок 1: Рядок 1:
'''Ма́клер''' — ({{lang-de|Makler}}) — посередник при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних [[Біржа|біржах]], а іноді і при укладанні страхових, [[Фрахт|фрахтових]], житлових і інших договорів. У англомовних країнах називається [[Брокер|брокером]]. Маклер — член фондової біржі, що підтримує організований ринок цінних паперів. Купує та продає цінні папери за свій рахунок. Виконує роль брокера для брокерів-комісіонерів. Маклер зобов'язаний ставити інтереси клієнтів вище власних.
+
'''Ма́клер''' ({{lang-de|Makler}}) — посередник при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних [[Біржа|біржах]], а іноді і при укладанні страхових, [[Фрахт|фрахтових]], житлових і інших договорів. У англомовних країнах називається [[Брокер|брокером]]. Маклер — член фондової біржі, що підтримує організований ринок цінних паперів. Купує та продає цінні папери за свій рахунок. Виконує роль брокера для брокерів-комісіонерів. Маклер зобов'язаний ставити інтереси клієнтів вище власних.
   
Маклер&nbsp;— це посередник між продавцем і покупцем <ref>[http://news.finance.ua/ua/news/~/297416 Маклер - визначення терміну]</ref>. У [[СРСР]] в основному були відомі ''квартирні маклери''. У міру становлення капіталізму деякі перетворилися на [[Ріелтер|ріелтерів]] і [[Агентство нерухомості|рієлтерські агентства]]. Відповідно до західної моделі, маклер&nbsp;— особа, професійно зайнята посередництвом при покупці і продажі товарів, цінних паперів, послуг, страхувань, покликане сприяти висновку операцій купівлі-продажу шляхом зведення партнерів по операції <ref>[http://tutjob.com/ua/professions/birzhevoj-makler.html Біржовий маклер]</ref>.
+
Маклер&nbsp;— посередник між продавцем і покупцем<ref>[http://news.finance.ua/ua/news/~/297416 Маклер&nbsp;— визначення терміну]</ref>. У [[СРСР]] в основному були відомі ''квартирні маклери''. У міру становлення капіталізму деякі перетворилися на [[Ріелтер|ріелтерів]] і [[Агентство нерухомості|рієлтерські агентства]]. Відповідно до західної моделі, маклер&nbsp;— особа, професійно зайнята посередництвом при покупці і продажі товарів, цінних паперів, послуг, страхувань, покликане сприяти висновку операцій купівлі-продажу шляхом зведення партнерів по операції<ref>[http://tutjob.com/ua/professions/birzhevoj-makler.html Біржовий маклер]</ref>.
   
 
== Різновиди ==
 
== Різновиди ==
 
 
* ''Біржові маклери'' в західних країнах входять до складу персоналу біржі, ведуть торги і реєструють усну згоду брокерів продавця і покупця на укладення оборудки.
 
* ''Біржові маклери'' в західних країнах входять до складу персоналу біржі, ведуть торги і реєструють усну згоду брокерів продавця і покупця на укладення оборудки.
 
* ''Маклер курсовий''&nbsp;— біржовий маклер, що відає котируваннями курсів цінних паперів або валют.
 
* ''Маклер страховий''&nbsp;— посередник між страховиком і страхувальником, у випадку, якщо він безпосередньо полягає в штаті страхової компанії&nbsp;— страховий агент.
 
Маклер отримує винагороду. Як правило, від кожної із сторін, що беруть участь в операції, в розмірі, залежному від суми операції.
   
  +
== Примітки ==
* ''Маклер курсовий''&nbsp;— це біржовий маклер, що відає котируваннями курсів цінних паперів або валют.
 
  +
{{reflist}}
 
* ''Маклер страховий''&nbsp;— це посередник між страховиком і страхувальником, у випадку, якщо він безпосередньо полягає в штаті страхової компанії&nbsp;— страховий агент.
 
 
* ''Маклер'' отримує винагороду. Як правило, від кожної із сторін, що беруть участь в операції, в розмірі, залежному від суми операції.
 
   
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
* [http://www.robota.lviv.ua/36/MAKLER.html Маклер - опис професії]
+
* [http://www.robota.lviv.ua/36/MAKLER.html Маклер&nbsp;— опис професії]
* [http://ukr-article.com/index.php?newsid=17640 Маклер - це необхідність чи зайва ланка в процесі угоди?]
+
* [http://ukr-article.com/index.php?newsid=17640 Маклер&nbsp;— це необхідність чи зайва ланка в процесі угоди?]
 
== Джерела ==
 
   
 
[[Категорія:Торгівля]]
 
[[Категорія:Торгівля]]

Версія за 12:45, 26 листопада 2014

Ма́клер (нім. Makler) — посередник при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних біржах, а іноді і при укладанні страхових, фрахтових, житлових і інших договорів. У англомовних країнах називається брокером. Маклер — член фондової біржі, що підтримує організований ринок цінних паперів. Купує та продає цінні папери за свій рахунок. Виконує роль брокера для брокерів-комісіонерів. Маклер зобов'язаний ставити інтереси клієнтів вище власних.

Маклер — посередник між продавцем і покупцем[1]. У СРСР в основному були відомі квартирні маклери. У міру становлення капіталізму деякі перетворилися на ріелтерів і рієлтерські агентства. Відповідно до західної моделі, маклер — особа, професійно зайнята посередництвом при покупці і продажі товарів, цінних паперів, послуг, страхувань, покликане сприяти висновку операцій купівлі-продажу шляхом зведення партнерів по операції[2].

Різновиди

  • Біржові маклери в західних країнах входять до складу персоналу біржі, ведуть торги і реєструють усну згоду брокерів продавця і покупця на укладення оборудки.
  • Маклер курсовий — біржовий маклер, що відає котируваннями курсів цінних паперів або валют.
  • Маклер страховий — посередник між страховиком і страхувальником, у випадку, якщо він безпосередньо полягає в штаті страхової компанії — страховий агент.

Маклер отримує винагороду. Як правило, від кожної із сторін, що беруть участь в операції, в розмірі, залежному від суми операції.

Примітки

Посилання