Відмінності між версіями «Маклер»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
м (r2.7.1) (робот додав: lt:Brokeris)
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
 
(Не показані 13 проміжних версій 11 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Ма́клер''' — ({{lang-de|Makler}}) — посередник при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних [[Біржа|біржах]], а іноді і при укладанні страхових, [[Фрахт|фрахтових]], житлових і інших договорів. У англомовних країнах іменується [[брокер|брокером]]. Маклер — член фондової біржі, що підтримує організований ринок цінних паперів. Купує та продає цінні папери за свій рахунок. Виконує роль брокера для брокерів-комісіонерів. Маклер зобов'язаний ставити інтереси клієнтів вище власних.
+
'''Ма́клер''' ({{lang-de|Makler}}) — посередник при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних [[Біржа|біржах]], а іноді і при укладанні страхових, [[Фрахт|фрахтових]], житлових і інших договорів. У англомовних країнах називається [[Брокер|брокером]]. Маклер — член фондової біржі, що підтримує організований ринок цінних паперів. Купує та продає цінні папери за свій рахунок. Виконує роль брокера для брокерів-комісіонерів. Маклер зобов'язаний ставити інтереси клієнтів вище власних.
   
Маклер — це посередник між продавцем і покупцем. У [[СРСР]] в основному були відомі ''квартирні маклери''. У міру становлення капіталізму деякі перетворилися на [[Ріелтер|ріелтерів]] і [[Агентство нерухомості|рієлтерські агентства]]. Згідно західної моделі, маклер — особа, професійно зайнята посередництвом при покупці і продажі товарів, цінних паперів, послуг, страхувань, покликане сприяти висновку операцій купівлі-продажу шляхом зведення партнерів по операції.
+
Маклер&nbsp;— посередник між продавцем і покупцем.<ref>[http://news.finance.ua/ua/news/~/297416 Маклер&nbsp;— визначення терміну]</ref> У [[СРСР]] в основному були відомі ''квартирні маклери''. У міру становлення капіталізму деякі перетворилися на [[Ріелтер|ріелтерів]] і [[Агентство нерухомості|рієлтерські агентства]]. Відповідно до західної моделі, маклер&nbsp;— особа, професійно зайнята посередництвом при покупці і продажі товарів, цінних паперів, послуг, страхувань, покликане сприяти висновку операцій купівлі-продажу шляхом зведення партнерів по операції.<ref>{{Cite web|title=У чому відмінність між брокером, маклером і ріелтором - arendaplus|url=https://arendaplus.lviv.ua/ua/headline/193|website=arendaplus.lviv.ua|accessdate=2019-06-19}}</ref>
   
 
== Різновиди ==
 
== Різновиди ==
 
 
* ''Біржові маклери'' в західних країнах входять до складу персоналу біржі, ведуть торги і реєструють усну згоду брокерів продавця і покупця на укладення оборудки.
 
* ''Біржові маклери'' в західних країнах входять до складу персоналу біржі, ведуть торги і реєструють усну згоду брокерів продавця і покупця на укладення оборудки.
 
* ''Маклер курсовий''&nbsp;— біржовий маклер, що відає котируваннями курсів цінних паперів або валют.
 
* ''Маклер страховий''&nbsp;— посередник між страховиком і страхувальником, у випадку, якщо він безпосередньо полягає в штаті страхової компанії&nbsp;— страховий агент.
 
Маклер отримує винагороду. Як правило, від кожної із сторін, що беруть участь в операції, в розмірі, залежному від суми операції.
   
  +
== Примітки ==
* ''Маклер курсовий''&nbsp;— це біржовий маклер, що відає котируваннями курсів цінних паперів або валют.
 
  +
{{reflist}}
 
* ''Маклер страховий''&nbsp;— це посередник між страховиком і страхувальником, у випадку, якщо він безпосередньо полягає в штаті страхової компанії&nbsp;— страховий агент.
 
 
* ''Маклер'' отримує винагороду. Як правило, від кожної із сторін, що беруть участь в операції, в розмірі, залежному від суми операції.
 
   
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
  +
* [http://leksika.com.ua/11371026/legal/komertsiyne_poserednitstvo Комерційне посередництво] // {{Юридична енциклопедія|3}}
* [http://www.robota.lviv.ua/36/MAKLER.html Маклер - опис професії]
+
* [https://web.archive.org/web/20140411184308/http://www.robota.lviv.ua/36/MAKLER.html Маклер&nbsp;— опис професії]
  +
* [http://ukr-article.com/index.php?newsid=17640 Маклер&nbsp;— це необхідність чи зайва ланка в процесі угоди?]
   
 
[[Категорія:Торгівля]]
 
[[Категорія:Торгівля]]
 
[[Категорія:Професії]]
 
[[Категорія:Професії]]
 
[[Категорія:Біржова діяльність]]
 
[[Категорія:Біржова діяльність]]
 
[[ar:دلاَّل]]
 
[[cs:Makléř]]
 
[[de:Makler]]
 
[[el:Μεσίτης Αστικών Συμβάσεων]]
 
[[en:Broker]]
 
[[fa:کارگزار]]
 
[[fi:Meklari]]
 
[[fr:Courtier]]
 
[[hi:दलाल]]
 
[[ja:仲立人]]
 
[[lt:Brokeris]]
 
[[nl:Makelaar]]
 
[[no:Megler]]
 
[[pl:Broker]]
 
[[pt:Broker]]
 
[[ru:Маклер]]
 
[[sr:Брокер]]
 
[[sv:Mäklare]]
 
[[th:นายหน้า]]
 
[[vi:Người môi giới]]
 
[[zh-yue:經紀]]
 

Поточна версія на 11:56, 12 липня 2019

Ма́клер (нім. Makler) — посередник при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних біржах, а іноді і при укладанні страхових, фрахтових, житлових і інших договорів. У англомовних країнах називається брокером. Маклер — член фондової біржі, що підтримує організований ринок цінних паперів. Купує та продає цінні папери за свій рахунок. Виконує роль брокера для брокерів-комісіонерів. Маклер зобов'язаний ставити інтереси клієнтів вище власних.

Маклер — посередник між продавцем і покупцем.[1] У СРСР в основному були відомі квартирні маклери. У міру становлення капіталізму деякі перетворилися на ріелтерів і рієлтерські агентства. Відповідно до західної моделі, маклер — особа, професійно зайнята посередництвом при покупці і продажі товарів, цінних паперів, послуг, страхувань, покликане сприяти висновку операцій купівлі-продажу шляхом зведення партнерів по операції.[2]

Різновиди[ред. | ред. код]

  • Біржові маклери в західних країнах входять до складу персоналу біржі, ведуть торги і реєструють усну згоду брокерів продавця і покупця на укладення оборудки.
  • Маклер курсовий — біржовий маклер, що відає котируваннями курсів цінних паперів або валют.
  • Маклер страховий — посередник між страховиком і страхувальником, у випадку, якщо він безпосередньо полягає в штаті страхової компанії — страховий агент.

Маклер отримує винагороду. Як правило, від кожної із сторін, що беруть участь в операції, в розмірі, залежному від суми операції.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]