Відмінності між версіями «Маклер»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (робот додав: ja:仲立人)
м (робот додав: pt:Broker)
Рядок 23: Рядок 23:
 
[[no:Megler]]
 
[[no:Megler]]
 
[[pl:Broker]]
 
[[pl:Broker]]
  +
[[pt:Broker]]
 
[[ru:Маклер]]
 
[[ru:Маклер]]
 
[[sr:Брокер]]
 
[[sr:Брокер]]

Версія за 23:02, 27 серпня 2009

Маклер - (нім. Makler) - посередник при здійсненні операцій на фондових, товарних і валютних біржах, а іноді і при укладанні страхових, фрахтових, житлових і інших договорів. У англомовних країнах іменується брокером. Маклер — член фондової біржі, що підтримує організований ринок цінних паперів. Купує і продає цінні папери за свій рахунок. Виконує роль брокера для брокерів-комісіонерів. Маклер зобов'язаний ставити інтереси клієнтів вище власних.

Маклер — це посередник між продавцем і покупцем. У СРСР в основному були відомі квартирні маклери. У міру становлення капіталізму деякі перетворилися на ріелтеров і рієлтерські агентства. Згідно західної моделі, маклер — особа, професійно зайнята посередництвом при покупці і продажі товарів, цінних паперів, послуг, страхувань, покликане сприяти висновку операцій купівлі-продажу шляхом зведення партнерів по операції. .

Біржові маклери в західних країнах входять до складу персоналу біржі, ведуть торги і реєструють усну згоду брокерів продавця і покупця на укладення оборудки.
Маклер курсовий — це біржовий маклер, що відає котируваннями курсів цінних паперів або валют.
Маклер страховий — це посередник між страховиком і страхувальником, у випадку, якщо він безпосередньо полягає в штаті страхової компанії — страховий агент.

Маклер отримує винагороду. Як правило, від кожної із сторін, що беруть участь в операції, в розмірі, залежному від суми операції.