Маніпуляція (фокуси)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Маніпуляція — різновид ілюзійного жанру, що частково протиставляється ілюзії. Якщо в ілюзії ефект досягається за рахунок спеціальних технічних засобів, то в маніпуляції він є результатом комбінації спритності рук маніпулятора (фокусника) та його ж міміки і жестів, що відволікають увагу спостерігачів.

Спритність рук допомагає виграти у карти

Еволюція поняття[ред. | ред. код]

В старому цирку естрадного ілюзіоніста, що для виконання своїх фокусів використовував силу, спритність, гнучкість пальців і особливо зап'ясть рук називали престидижитатор (фр. Prestidigitateur, від фр. Preste - швидкий і лат. Digitus - палець). Сьогодні цю категорію ілюзіоністів називають маніпуляторами.

Характеристика[ред. | ред. код]

Джонні Фокс виконує трюк з чашками і шариками на фестивалі "Відродження Меріленду"

Ця категорія ілюзіонізму також називається спритністю рук і вважається однією з найскладніших, оскільки для досягнення такого рівня технічних навичок, які створюють ілюзії, потрібні місяці і навіть роки важких і наполегливих тренувань[1]. Спритність рук включає, з одного боку розвиток пластичності рук, а з іншого - оволодіння певними навичками роботи з предметами. Деякі маніпуляційні трюки не вимагають розвитку пластичності рук, а зводяться лише до вироблення саме досконалих навичок. Найскладніші види маніпуляції (наприклад, сценічна маніпуляція з картами) без досягнення певного рівня пластичності рук виконати неможливо. Найчастіше маніпулятор працює зі звичайними предметами, які не містять жодних технічних секретів, механізмів чи прийомів.
Маніпуляції – надзвичайно складний і трудоємкий різновид ілюзіону. Вони потребують регулярної, тривалої і педантичної роботи над собою, вимагають щоденних кількагодинних занять і практик, що зорієнтовані на розвиток пластики рук.

Види маніпуляцій[ред. | ред. код]

У цьому жанрі ілюзіону є чимало різновидів і можливостей, але найпоширенішими об'єктами для маніпулювання є:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. NOEL DANIEL (E.D); Mike Caveny; Rick Jay; Jim Steinmeyer, MAGIC, 1400-1950, p. 518, Editora TASCHEN, 2009

Посилання[ред. | ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Маніпуляція з картками - Едуардо Галеано на YouTube
Nuvola apps kaboodle.svg Трюки с картами - тасовка фаро на YouTube