Марш на Рим

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:34, 28 лютого 2020, створена Blitz1980 (обговорення | внесок) (Відкинуто редагування 46.211.141.84 (обговорення) до зробленого Inna Z)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Марш на Рим — насильницька зміна влади в Італії, в ході якої до влади прийшла Національна фашистська партія, а Беніто Муссоліні став прем'єр-міністром. Марш проходив з 22 по 29 жовтня.

Передумови

В березні 1919 року Беніто Муссоліні заснував Італійський союз боротьби. В 1921 він здобув свої перші місця в італійському парламенті. Разом із тим ішло формування сквадрів — бойових загонів італійських фашистів. У листопаді 1921 року була заснована Національна фашистська партія.

Марш

24 жовтня 1922 року Муссоліні виголосив промову на Конгресі Фашистів в Неаполі. Зокрема, було сказано і таке: « Наша програма дуже проста. Ми хочемо керувати Італією». Разом із тим, сквадри почали займати ключові позиції в долині річки По.

27 жовтня Муссоліні заявив про початок Маршу. Тоді ж прем'єр-міністр Італії Луіджі Факта підготував наказ про введення надзвичайного стану. Проте король Віктор Емануїл III його не підписав. Крім того, наступного дня він провів перемовини з Муссоліні й запропонував йому посаду прем'єр-міністра. 29 жовтня сквадри увійшли до Риму.