Маріупольський державний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 04:22, 23 травня 2018, створена StarDeg (обговорення | внесок) (→‎Почесні професори)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Маріупольський державний університет
МДУ
Mariupol 2007 (33).jpg
MGU Mariupol.jpg
47°06′06″ пн. ш. 37°31′32″ сх. д. / 47.101944440027772032° пн. ш. 37.52555556002777593° сх. д. / 47.101944440027772032; 37.52555556002777593Координати: 47°06′06″ пн. ш. 37°31′32″ сх. д. / 47.101944440027772032° пн. ш. 37.52555556002777593° сх. д. / 47.101944440027772032; 37.52555556002777593
Назва латиною Mariupolskyy Derzhavnyy Universytet
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування МаріупольМаріуполь
Гасло Homo est Scientia, Scientia est Veritas/Людина – це наука, наука – це істина
Засновано 1991
Акредитація IV  рівня
Студентів понад 4200
Докторів 51
Професорів 29
Адреса 87500, Україна, Маріуполь, проспект Будівельників, 129а,
Сайт mdu.in.ua

Маріупольський державний університет — класичний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. У структурі університету 5 факультетів, 25 кафедр, Центр довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами, міжнародні наукові та освітньо-культурні центри:

 • Представництво Європейської організації публічного права (ЄОПП) в Україні,
 • Регіональний пункт європейської інформації,
 • Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень,
 • Екзаменаційний центр Міністерства освіти і релігії, культури та спорту Греції на отримання міжнародного сертифікату на знання новогрецької мови,
 • представництво міжнародної Спілки «Данте Аліг'єрі»,
 • Екзаменаційний центр на отримання міжнародного сертифікату на знання італійської мови (P.L.I.D.A.),
 • Центр гендерних досліджень та освіти МДУ,
 • Міжнародний центр з навколишнього природного середовища,
 • Італійський, польський, ізраїльський, китайський культурні центри.

У МДУ навчаються понад 4200. студентів, слухачів і аспірантів. Освітня діяльність університету охоплює:

 • довузівську підготовку;
 • базове навчання (очну, заочну, дистанційну форми, екстернат);
 • післядипломну перепідготовку кадрів (друга вища освіта і підвищення кваліфікації).

МДУ готує фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «Бакалавр», «Спеціаліст», «Магістр». за 10 галузями знань: педагогічна освіта; культура; гуманітарні науки; соціально-політичні науки; міжнародні відносини; журналістика та інформація; право; економіка та підприємництво; менеджмент і адміністрування; природничі науки. В МДУ працює аспірантура зі спеціальностей: конституційне право; муніципальне право; світове господарство і міжнародні економічні відносини; теорія та історія культури; політичні інститути і процеси; філософські науки; релігієзнавство; теорія та історія журналістики; загальне мовознавство; теорія та історія держави і права, політичних і правових учень; етнополітологія та етноджерелознавство.

В МДУ також функціонують спеціалізовані вчені ради з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук зі спеціальностей: теорія та історія держави і права; політичних і правових учень; конституційне право; муніципальне право; політичні інститути і процеси.

Історія[ред. | ред. код]

1991

У вересні 1991 року з ініціативи Маріупольського міського національно-культурного товариства греків, Донецького державного університету та за підтримки Маріупольської міської ради засновано Маріупольський гуманітарний коледж при Донецькому державному університеті. Новому ВНЗ виділено декілька аудиторій у будинку політпросвіти. На 5 спеціальностях навчаються 102 студенти. Навчальний процес забезпечують 12 викладачів, з яких лише 3 мають науковий ступінь.

1993

У серпні 1993 року гуманітарний коледж постановою Кабінету Міністрів України реорганізовано в Маріупольський гуманітарний інститут Донецького державного університету. В інституті навчаються 393 студенти, працюють 40 викладачів. Проведено першу міжнародну науково-практичну конференцію «Донбас і Приазов'я: проблеми соціального, національного й духовного розвитку».

1994

Створено філологічний факультет. Укладено договір про співпрацю із Салонікським університетом ім. Аристотеля (Грецька Республіка).

1996

Маріупольський гуманітарний інститут відзначає перший ювілей — 5-річчя. На 4 факультетах, 9 спеціальностях навчаються 1126 студентів. На 11 кафедрах працюють 8 докторів наук, професорів та 31 кандидат наук, доцент. На базі інституту проходить міжнародна науково-практична конференція «Україна-Греція: досвід дружніх зв'язків та перспективи співробітництва» за участю провідних учених і політичних діячів України та Греції. Відкриті нові факультети: історичний, економіко-правовий, іноземних мов.

1997

Здано до експлуатації новий навчальний корпус факультету іноземних мов. Маріупольський гуманітарний інститут визнано в Україні та Греції провідним центром вивчення новогрецької мови, відродження культури і духовності греків України, зміцнення дружби та співробітництва між двома країнами. Маріупольський гуманітарний інститут відвідав Президент Грецької Республіки Костянтинос Стефанопулос, якого обрано Почесним професором МДІ. Підписано угоди про співпрацю з провідними університетами Греції, Болгарії, Сербії.

1998

Укладено низку угод про міжнародну співпрацю: з Грецькою торговельною палатою, мерією острова Калімнос, Генеральним Секретаріатом МЗС Грецької Республіки у справах греків зарубіжжя (щодо виділення іменних стипендій).

1999

Почав працювати факультет заочного навчання МДІ. Здано до експлуатації новий корпус філологічного факультету. У широкомасштабній науково-практичній конференції «Україна-Греція: історична спадщина та перспективи співробітництва» беруть участь міністр освіти України Валентин Зайчук, міністр освіти і релігії Греції Герасімос Арсеніс та понад 300 провідних учених, громадських, державних і політичних діячів України, Росії, Греції, Грузії. Конференція сприяла розширенню наукових, освітніх і культурних зв'язків між Україною та Грецією.

2001

Маріупольському гуманітарному інституту виповнюється 10 років. За цей період підготовлено понад 1000 спеціалістів у галузі філології, історії, права, міжнародної економіки та дошкільного виховання. Введено в експлуатацію новий корпус економіко-правового факультету.

2002

Створено факультет грецької філології — перший і єдиний на території України.

2004

У червні розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року за № 401-р Маріупольський гуманітарний інститут ДонНУ отримує статус університету. У вересні ректор Маріупольського державного гуманітарного університету, професор Костянтин Балабанов підписує Велику Хартію університетів у Болонському університеті та приєднує МДГУ до більш ніж півтисячної сім'ї найкращих університетів Європи.

2005

Маріупольський державний гуманітарний університет відвідує міністр освіти і науки України, професор Станіслав Ніколаєнко. Відбулася його зустріч зі студентами, викладачами гуманітарного та технічного університетів, педагогічною громадськістю м. Маріуполя. Студенти МДІ вперше пройшли виробничу практику за кордоном — у Міністерстві закордонних справ Республіки Кіпр. Вперше в Україні на базі Донецького національного і Маріупольського державного гуманітарного університетів відбулося засідання Колегії Наглядової Ради Великої Хартії університетів за участю відомих науковців і ректорів провідних вузів України та Європи. Ректор МДГУ Костянтин Балабанов увійшов до складу ради директорів Європейської організації публічного права, в університеті створено офіційне представництво ЄОПП.

2006

Відкрито бібліотеку елліністичних студій «Константінос Левендіс», широко відома в Україні та за її межами як найсучасніша і найкраще укомплектована бібліотека з елліністики. На базі МДГУ відкрито перше в Україні представництво Європейської організації публічного права та юридичний інформаційно-бібліотечний Центр з питань публічного права. МДГУ обрано до складу Президії Міжнародної Асоціації юридичних вищих навчальних закладів, штаб-квартира якої знаходиться на юридичному факультеті МДУ ім. М. В. Ломоносова. За активного сприяння ректора МДГУ Костянтина Балабанова Україна обрана до складу Європейського центру публічного права. Університет організовує вперше в Донецькій області спільне засідання Президії Академії педагогічних наук України та Ради ректорів вищих навчальних закладів Донецького регіону. Підписується договір між АПН України та МДГУ. Відбулася широкомасштабна міжнародна науково-практична конференція «Відкритий діалог: влада, промисловість та громадянське суспільство. Сталий розвиток довкілля в Україні». Введено в експлуатацію будівлю студентського гуртожитку. На базі університету відкрито Центр інформації Європейської комісії в Україні. Відповідно до рішення Президента Республіки Кіпр Тасоса Пападопулоса, за підтримки МЗС України на базі МДГУ відкрито Почесне консульство Республіки Кіпр у Маріуполі. Почесним консулом призначено ректора МДГУ Костянтина Балабанова.

2007

Ректор МДГУ Костянтин Балабанов здійснив робочий візит до Греції, протягом якого відбулися важливі ділові зустрічі, зокрема з Президентом Грецької Республіки Каролосом Папулясом. Проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Розвиток еллінізму в Україні у XVIII–XXI ст.». Відкрито Центр довузівської підготовки.

2008

Церемонія присвоєння звання Почесного професора МДГУ Президенту Греції Каролосу Папулясу. Урочисте відкриття за участю Президента Греції Інституту українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень. Маріупольський державний гуманітарний університет набув статусу вищого навчального закладу IV рівня акредитації. МДГУ з робочим візитом відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П'єтро Джованні Доннічі та директор Італійського інституту культури в Україні, професор Нікола Франко Баллоні. Урочисте відкриття Італійського культурного центру. Відкрито Міжнародний центр з навколишньо-природного середовища. У рамках Євротижня у Маріуполі на запрошення Ліги політологів-міжнародників «Дипкорпус» і керівництва МДГУ місто відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковський. Державна акредитаційна комісія України під головуванням Міністра освіти і науки України, професора Івана Вакарчука вирішила присвоїти Маріупольському державному гуманітарному університету вищий — четвертий рівень акредитації. Відбулися переговори ректора МДГУ Костянтина Балабанова з Головою Парламенту Греції Дімітрісом Сьюфасом. Делегація МДГУ відвідала Цицикар (КНР). Підписані угоди з Цицикарським університетом та Вищим педагогічним коледжем.

2009

МДГУ долучився до міжнародного освітнього проекту TEMPUS MODEP («Вдосконалення та розвиток професіоналізованного навчання»). За підсумками щорічного регіонального конкурсу «Золотий Меркурій», який проводить Донецька торговельно-промислова палата, Маріупольський державний гуманітарний університет переміг у номінації «За добродійну діяльність». Організатори високо оцінили добродійний проект студентів МДУ «З теплом в серці». Маріупольський державний гуманітарний університет відвідали Генеральний секретар Суспільства «Данте Аліг'єрі», доктор Алессандро Мазі і директор Італійського інституту культури в Україні, професор Нікола Франко Баллоні. На базі МДГУ відкрито представництво Спілки «Данте Аліг'єрі», яке здійснює сертифікацію знань з італійської мови у рамках проекту PLIDA. Маріупольський державний гуманітарний університет прийняв делегацію Цицикарського університету (Китайська Народна Республіка) на чолі з ректором Ма Ліцюнь. Відкрито Китайський культурний центр. Студенти МДГУ приєдналися до волонтерського руху, який утворився під час проведення європейського чемпіонату по футболу серед молодіжних збірних «Євро-2009».

2010

Маріупольський державний гуманітарний університет разом з Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана та Національним університетом Прикарпатського університету імені Василя Стефаника став переможцем спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Програма рівних можливостей та прав жінок в Україні». У результаті меморандуму про співпрацю ПРООН та МДГУ був відкритий Центр гендерних досліджень та освіти. Відбулося відкриття Ізраїльського культурного центру на факультеті іноземних мов МДГУ. Університет відвідав Радник Посольства Держави Ізраїль в Україні, регіональний директор організації «Натів» пан Фелікс Міндель. Університет взяв активну участь в святкуванні Днів Європи в Україні, які проходили в Маріуполі і в Херсоні. МДГУ відвідали посли і співробітники дипломатичних представництв 8 країн-членів ЄС. Відкрито Центр польської культури, покликаний допомогти студентам у вивченні польської мови і літератури, налагодженні студентських обмінів з університетами Польщі. На урочистій церемонії відкриття центру були присутні Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Гжегож Сорочинський, перший проректор Полонійної Академії в Ченстохові пані Марія Урбанець. МДГУ отримав статус класичного та перейменований у Маріупольський державний університет (МДУ). У рамках освітнього проекту FORMULAS університет відвідав топ-менеджер компанії «Систем Кепітал Менеджмент». Джок Мендоза-Вілсон провів майстер-клас «Публічні виступи» (англійською мовою) для студентів МДУ. Ректор МДУ, доктор політичних наук, професор Костянтин Балабанов обраний членом-кореспондентом Національної академії педагогічних наук за відділенням вищої школи.

2011

В МДУ пройшла наймасштабніша в історії університету науково-практична конференція «Наука і освіта в сучасному університеті в контексті міжнародного співробітництва», присвячена 20-річчю Незалежності України. Науковий форум зібрав понад 300 учасників з 15 країн світу. У конференції взяли участь відомі вчені, дипломати, державні та громадські діячі з Великої Британії, Греції, Італії, Кіпру, Китаю, США, Франції та інших країн. На адресу учасників і гостей прийшли привітання трьох президентів — України, Греції та Кіпру. У рамках конференції було підписано сім договорів про співпрацю з авторитетними вузами Великої Британії, Греції, Італії, Китаю та Росії. 5 липня на запрошення ректора МДУ, професора Костянтина Балабанова до Маріуполя прибув високоповажний гість — Президент Республіки Кіпр Дімітріс Хрістофіас. На урочистому засіданні вченої ради, викладачів і студентів Маріупольського державного університету пану Президенту було присвоєне звання Почесного професора МДУ та вручена медаль за заслуги перед університетом. Цей візит сприяв зміцненню зв'язків і розширенню меж освітнього, наукового та культурного співробітництва між університетом і Республікою Кіпр. 11 листопада на урочистому засіданні вченої ради, викладачів і студентів Маріупольського державного університету звання Почесного професора МДУ було присвоєно директору з міжнародних зв'язків та відносин з інвесторами АТ «СКМ» Джоку Мендозі-Вілсону. Згідно з Розпоряженням Кабінету Міністрів України № 22525 від 28 грудня 2011 року трудовий колектив Маріупольського державного університету нагороджений Почесною грамотою КМУ «за значний внесок у розвиток національної освіти, зміцнення міжнародного авторитету України та підготовку висококваліфікованих фахівців». МДУ — єдиний внз у Донецькій області та один з небагатьох університетів України, удостоєних високої урядової нагороди.

Кампуси та корпуси[ред. | ред. код]

Загальний опис корпусів та приміщень університету, їхнього призначення. У Маріупольському державному університеті налічується 5 навчальних корпусів. Окрім того, до послуг студентів один з найбільших в Україні спортивний комплекс (розташований за адресою пр. Металургів, 52, Маріуполь, Донецька область) і 9-поверховий студентський гуртожиток.

Навчальний корпус № 1 (корпус Економіко-правового факультету). Місце знаходження: 87500, Україна, м. Маріуполь, Донецької області, просп. Будівельників, 129а. Триповерхова будівля з лекційними аудиторіями, кабінетами, кафедрами, деканатами, приміщеннями адміністративних служб і відділів, читальним залом, спортивною кімнатою, комп'ютерним класом, лабораторіями буфетом. Технічні засоби навчання: телевізори, відеоплеєр. Інші засоби: 1 комп'ютерний клас, 1 лабораторія комп'ютерної техніки, 1 читальний зал, обладнаний комп'ютерами: всього 35 комп'ютерних робочих місць.

Навчальний корпус № 2 (корпус Історичного факультету). Місце знаходження: 87500, Україна, м. Маріуполь, Донецької області, просп. Будівельників, 129. Триповерхова будівля з лекційними аудиторіями, кабінетами, кафедрами, деканатами, бібліотекою з читальним залом, комп'ютерними класами, типографією, класом хореографії, медпунктом, лабораторіями, буфетом. Навчальне приміщення має наступні засоби: 2 комп'ютерних класи, читальний зал обладнаний комп'ютерами: всього 33 комп'ютерних робочих місць. Також є медпункт та бібліотека з читальним залом і абонементом.

Навчальний корпус № 3-4 (корпус філологічного факультету). Місце знаходження: 87500, Україна, м. Маріуполь, Донецької області, вул. Матросова, 5. Корпус № 3 (двоповерхова будівля з лекційними аудиторіями, кабінетами, кафедрами, бібліотекою з читальним залом, медпунктом, лабораторіями, гардеробом) об'єднаний з корпусом № 4 (триповерхова будівля з лекційними аудиторіями, кабінетами, кафедрами, деканатом, комп'ютерним класом, буфетом) переходом на рівні другого поверху. Наявні фізкультурно-спортивна зона і спортивна кімната, спортивні споруди: кругова бігова доріжка, майданчик для спортивних ігор, майданчик з спортивним знаряддям. Технічні засоби навчання: телевізори, відеоплеєри. Інші засоби: 1 комп'ютерний клас, обладнаний комп'ютерами, кафедри, деканат: всього 23 комп'ютерних робочих місць. Медпункт розташований на 1 поверсі корпусу № 3 та читальний зал з абонементом в корпусі № 3

Навчальний корпус № 5 (корпус факультету іноземних мов). Місце знаходження: 87500, Україна, м. Маріуполь, Донецької області, просп.. Леніна, 89-а. Двоповерхова будівля з лекційними аудиторіями, кабінетами, кафедрами, деканатом, читальним залом, спортивною кімнатою, комп'ютерним класом, лабораторіями, буфетом. Фізкультурно-спортивна зона включає спортивні споруди: кругова бігова доріжка, майданчик для спортивних ігор. Технічні засоби навчання: телевізори, відеоплеєр. Інші засоби: 1 комп'ютерний клас, обладнаний комп'ютерами: всього 14 комп'ютерних робочих місць

Гуртожиток

У 2004 році на баланс університету прийнято 9-ти поверхове приміщення, розташоване за адресою просп. Будівельників, 52, загальна площа якого — 7001, 2 кв.м. На теперішній час в гуртожитку проживають студенти МДУ з Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Полтавської, Херсонської, Львівської областей, Автономної Республіки Крим, іноземні студенти, кількість яких в МДУ зростає з кожним роком. Тут створені всі умови для комфортного проживання і занять. У гуртожитку є кімнати для відпочинку, навчальні зали, кухні з електроплитами, працює тренажерний зал. На сьогоднішній день студентський гуртожиток Маріупольського державного університету визнано одним з найкращих в Донецькій області.

Факультети[ред. | ред. код]

У структурі університету 5 факультетів.

Факультет філології та масових комунікацій[ред. | ред. код]

Декан: доктор філологічних наук, професор Безчотнікова Світлана Володимирівна

Спеціальності:

 • Українська мова та література
 • Мова та література (російська) (спеціалізації: комп'ютерна лінгвістика; зарубіжна література)
 • Переклад (українська, російська, польська мови)
 • Дошкільна освіта (спеціалізації: іноземна мова (англійська); хореографія; гувернерство; фізична культура; практична психологія; логопедія)
 • Практична психологія
 • Журналістика
 • Реклама та зв'язки з громадськістю
 • Здоров'я людини

Кафедри:

 • української філології
 • російської філології та перекладу
 • дошкільної освіти
 • педагогіки та психології
 • соціальних комунікацій
 • англійської мови
 • фізичного виховання, спорту та здоров'я людини

На факультеті функціонують:

 • Центр українознавчих студій
 • Центр польської культури
 • лабораторія інтерактивного навчання
 • лабораторія духовного й пізнавального розвитку особистості
 • спеціалізовані кабінети: тренінгова, кімнати емоційного розвантаження та індивідуального консультування
 • навчальна телестудія, прес-клуб, кіноклуб
 • студія з вивчення англійської мови «Language studio».

Історичний факультет[ред. | ред. код]

Декан: кандидат політичних наук, доцент Лисак Вікторія Феофанівна. Спеціальності:

 • Документознавство та інформаційна діяльність
 • Історія
 • Міжнародні відносини

Кафедри:

 • історичних дисциплін
 • культурології та інформаційної діяльності
 • міжнародних відносин та зовнішньої політики
 • політології, філософії та соціології

На факультеті функціонують:

 • Центр ґендерних досліджень та освіти Маріупольського державного університету
 • Інформаційно-аналітичний центр міжетнічної комунікації
 • регіональне представництво Всеукраїнського фахового видання з філософії, політології та історії «Гілея».

Економіко-правовий факультет[ред. | ред. код]

Декан: кандидат юридичних наук, професор Ніколенко Людмила Миколаївна Спеціальності:

 • Правознавство
 • Міжнародна економіка
 • Менеджмент організацій (спеціалізації: менеджмент туристичної індустрії; менеджмент
 • готельно-ресторанного бізнесу; регіональне управління)
 • Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування
 • Місцеве самоврядування

Кафедри:

 • Конституційного, адміністративного та міжнародного права
 • Господарського, цивільного та трудового права
 • Міжнародної економіки
 • Менеджменту
 • Математичних методів
 • Економічної теорії
 • Раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища

На факультеті функціонують:

 • Представництво Європейської організації публічного права (ЄОПП) в Україні
 • лабораторія криміналістики
 • навчальна лабораторія кафедри міжнародної економіки, створена за підтримки проекту TEMPUS
 • юридична клініка «ЮрАзов'я», організована факультетською асоціацією студентів-правознавців з метою надання безкоштовної юридичної допомоги пенсіонерам і малозабезпеченим верствам населення м. Маріуполя

Факультет іноземних мов[ред. | ред. код]

Декан: доктор педагогічних наук, професор Соколова Ірина Володимирівна Спеціальності:

 • Мова та література (англійська)
 • Мова та література (німецька)
 • Мова та література (французька)
 • Управління навчальним закладом (загальноосвітній навчальний заклад)

Кафедри:

 • англійської філології
 • німецької філології
 • освітнього менеджменту та педагогіки

На факультеті функціонують:

 • Ізраїльський та Китайський культурні центри;
 • комп'ютерний центр

Факультет грецької філології[ред. | ред. код]

Декан: Челпан Вікторія Миколаївна Спеціальності:

 • Мова та література (новогрецька)
 • Переклад (новогрецька)
 • Мова та література (італійська)

Кафедри:

 • грецької філології
 • грецької мови та перекладу
 • італійської мови, літератури та культури

На факультеті функціонують:

 • Екзаменаційний центр Міністерства освіти і релігії, культури та спорту Греції з правом видачі сертифікату на знання грецької мови
 • Науково-дослідний центр з вивчення і розвитку грецької культури країн Причорномор'я
 • Архів-бібліотека вивчення діалектів і культури етнічних греків Приазов'я
 • Інститут українсько-грецької дружби
 • Італійський культурний центр
 • Представництво товариства «Данте Аліг'єрі»
 • Екзаменаційний центр на отримання міжнародного сертифікату з італійської мови P.L.I.D.A.
 • Найсучасніша бібліотека елліністичних студій «Костянтинос Левендис», яка нараховує 15 000 найменувань

Почесні професори[ред. | ред. код]

1997

Президент Грецької Республіки Константінос Стефанопулос

1998

Генеральний секретар у справах греків зарубіжжя МЗС Греції С.Ламбрінідіс

1998

Ректор Яннінського університету професор Д.Гларос

1999

Міністр національної освіти і релігії Греції Г.Арсеніс

2000

Заступник міністра закордонних спра Греції Г.Ніотіс

2001

Герой України, ректор Донецького національного університету, академік В.Шевченко

2001

Віце-президент НАН України, академік НАН України І.Курас

2003

Міністр освіти і культури Кіпру У.Іоаннідіс

2003

Заступник міністра закордонних спра Греції Я. Мангріотіс

2003

Прем'єр-міністр Греції, голова політичної партії «Нова Демократія» К.Караманліс

2004

Директор фонду «Анастасіос Г. Левендіс», професор В. Карайоргіс

2005

Заступник міністра закордонних спра Греції П.Скандалакіс

2006

Президент академії педагогічних наук, академік НАН України В.Кремень

2006

Президент Грецької Республіки К.Папуляс

2007

Повноважний Посланник Республіки Кіпр при дворі її Величності Королеви Великої Британії, екс-міністр закордонних справ Кіпру Г.Якову

2008

Директор Італійського інституту культури в Україні, професор Н.Баллоні

2009

Декан факультету політичних наук Месинського університету, професор А.Романо

2010

Президент фонду «Анастасіос Г. Левендіс», голова Ради ректорів «Левендіс Груп», Кіпр Анастасіос Г.Левендіс

2011

Президент Республіки Кіпр Д.Хрістофіас

2011

Директор з міжнародних зв'язків та відносин з інвесторами компанії «Систем Кепітал Менеджмент», Джок Мендоза-Вілсон

Нагороди та репутація[ред. | ред. код]

Нагороди та репутація Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 22525 від 28 грудня 2011 року «за значний внесок у розвиток національної освіти, зміцнення міжнародного авторитету України та підготовку висококваліфікованих фахівців» трудовий колектив Маріупольського державного університету удостоєний Почесної грамоти КМУ. Позиції МДУ у вітчизняних та міжнародних академічних рейтингах:

 • рейтинг ВНЗ III–IV рівнів акредитації «Топ-200 Україна» Європейського центру з вищої освіти (ЮНЕСКО СЕПЕС) і Центру «Євроосвіта» — 100 місце;
 • рейтинг Класичних ВНЗ України (МОНмолодьспорт) — 24 місце;
 • рейтинг ВНЗ України з юридичних спеціальностей «Компас 2012» — 7 позиція.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]