Відмінності між версіями «Маска скорботи»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (виправлення "грати-ґрати")
 
Рядок 8: Рядок 8:
   
 
== Опис скульптури ==
 
== Опис скульптури ==
Монумент є обличчя людини, з лівого [[око|ока]] якого течуть сльози у вигляді маленьких масок. Праве око зображене у формі вікна з гратами. У лівому верхньому кутку «Маски скорботи» — вітровий дзвін. На зворотному боці видно жінок, що плачуть ([[бронза]]), і обезголовлений чоловік на хресті. У середині монумента знаходиться копія типової тюремної камери сталінських часів.
+
Монумент є обличчя людини, з лівого [[око|ока]] якого течуть сльози у вигляді маленьких масок. Праве око зображене у формі вікна з ґратами. У лівому верхньому кутку «Маски скорботи» — вітровий дзвін. На зворотному боці видно жінок, що плачуть ([[бронза]]), і обезголовлений чоловік на хресті. У середині монумента знаходиться копія типової тюремної камери сталінських часів.
   
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==

Поточна версія на 22:58, 31 грудня 2019

Координати: 59°35′30″ пн. ш. 150°48′43″ сх. д. / 59.5918389° пн. ш. 150.8121250° сх. д. / 59.5918389; 150.8121250

Маска скорботи

Маска скорботи — монумент заввишки в 15 метрів, присвячений пам'яті жертв масових репресій в Радянському Союзі, які були поміщені у виправно-трудових таборах ГУЛАГу на Колимі. Пам'ятник займає площу 56 м².

Скульптура із монолітного залізобетону була встановлена на сопці «Крута» в Магадані 12 червня 1996 року. У цьому ж році її авторскульптор Ернст Неізвєстний, батьки якого також були жертвами репресій 30-х років, удостоївся Державної премії Російської Федерації. Архітектор скульптури — Каміль Казаєв.

Пам'ятник встановлений коштом Уряду Росії та пожертвуваннями від міст: Новосибірськ, Москва, Самара, Санкт-Петербург, Тамбов, Магадан, Анкоридж (побратим Магадану), особистий внесок вніс Е. Неізвєстний.

Опис скульптури[ред. | ред. код]

Монумент є обличчя людини, з лівого ока якого течуть сльози у вигляді маленьких масок. Праве око зображене у формі вікна з ґратами. У лівому верхньому кутку «Маски скорботи» — вітровий дзвін. На зворотному боці видно жінок, що плачуть (бронза), і обезголовлений чоловік на хресті. У середині монумента знаходиться копія типової тюремної камери сталінських часів.

Посилання[ред. | ред. код]