Матута: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (оформлення)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Мату́та''' ({{lang-la|Matuta}}), чи '''Матер Матута''' (Mater Matuta) — давньоітальська богиня весни і ранку; відала також дітонародженням. На честь М. в червні справляли свято [[Матралія]], на яке приходили жінки, тримаючи на руках дітей своїх сестер. Рабиням заборонялося брати участь у матроналіях. Під кінець республіки М. ототожнювали з [[Левкотея|Левкотеєю]] та вважали покровителькою мореплавства і гаваней.
'''Мату́та''' ({{lang-la|Matuta}}), чи '''Матер Матута''' ({{lang-la|Mater Matuta}}) — давньоітальська богиня весни і ранку; відала також дітонародженням. На честь Матути в червні справляли свято [[Матралія]], на яке приходили жінки, тримаючи на руках дітей своїх сестер. Рабиням заборонялося брати участь у матроналіях. Під кінець республіки Матуту ототожнювали з [[Левкотея|Левкотеєю]] та вважали покровителькою мореплавства і гаваней.


== Література ==
== Література ==

Версія за 15:55, 19 березня 2020

Мату́та (лат. Matuta), чи Матер Матута (лат. Mater Matuta) — давньоітальська богиня весни і ранку; відала також дітонародженням. На честь Матути в червні справляли свято Матралія, на яке приходили жінки, тримаючи на руках дітей своїх сестер. Рабиням заборонялося брати участь у матроналіях. Під кінець республіки Матуту ототожнювали з Левкотеєю та вважали покровителькою мореплавства і гаваней.

Література