Матута: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (категоризація з допомогою AWB)
мНемає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'''МАТУ́ТА''' ({{lang-la|Matuta}}) — давньоітальська богиня весни і ранку; відала також дітонародженням. На честь М. в червні справляли свято матроналії, на яке приходили жінки, тримаючи на руках дітей своїх сестер. Рабиням заборонялося брати участь у матроналіях. Під кінець республіки М. ототожнювали з [[Левкотея|Левкотеєю]] та вважали покровителькою мореплавства і гаваней.
'''МАТУ́ТА''' ({{lang-la|Matuta}}) — давньоітальська богиня весни і ранку; відала також дітонародженням. На честь М. в червні справляли свято [[матроналії]], на яке приходили жінки, тримаючи на руках дітей своїх сестер. Рабиням заборонялося брати участь у матроналіях. Під кінець республіки М. ототожнювали з [[Левкотея|Левкотеєю]] та вважали покровителькою мореплавства і гаваней.
====Література====
==== Література ====
* [[Словник античної міфології]]
* [[Словник античної міфології]]
[[Категорія:Боги римської міфології]]
[[Категорія:Боги римської міфології]]

Версія за 11:20, 2 січня 2011

МАТУ́ТА (лат. Matuta) — давньоітальська богиня весни і ранку; відала також дітонародженням. На честь М. в червні справляли свято матроналії, на яке приходили жінки, тримаючи на руках дітей своїх сестер. Рабиням заборонялося брати участь у матроналіях. Під кінець республіки М. ототожнювали з Левкотеєю та вважали покровителькою мореплавства і гаваней.


Література