Відмінності між версіями «Мафія»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 23: Рядок 23:
 
* [http://www.shambarov.ru/content/view/68/49/ C чего начинается мафия]
 
* [http://www.shambarov.ru/content/view/68/49/ C чего начинается мафия]
   
  +
* Шведа Ю. Політичні партії. Енциклопедичний словник.- Львів: Астролябія.- 2005.- 488 с.
 
  +
* Шведа Ю. Теорія політичних партій та партійних систем: Навч. посібник.- Львів: Тріада плюс.- 2004.- 528 с.
  +
* Обушний М. І., Примуш М.В., Шведа Ю. Р. Партологія: Навч. посібник / За ред. М. І. Обушного.- К.: Арістей.- 2006.- 432 с.
 
{{Wikify|дата=січень 2008}}
 
{{Wikify|дата=січень 2008}}
   

Версія за 19:46, 5 листопада 2013

Ма́фія (італ. mafia) — таємна, здебільшого бандитська організація, яка шляхом залякування й терору втручається в політичне життя країни, намагаючись впливати на прийняття вигідних для себе політичних та економічних рішень. Виникла в середньовіччі на о. Сицилія. Впродовж століть сформувалася централізована, ієрархічна структура мафії, яка спирається на безумовне підкорення, кругову поруку, жорстокий терор. У XX столітті мафія діяла на всій території Італії, монополізувавши традиційний «злочинний бізнес» (ігрові доми, торгівлю наркотиками, контрабанду, проституцію). Після Другої світової війни мафія проникла в «респектабельний» бізнес (банківську справу, транспорт, будівництво), встановила тісні зв'язки з правоохоронними органами, політиками, що дало їй можливість впливати на соціально-політичний розвиток країни. У XX ст діяльність мафії вийшла за межі Італії.

Мафія у США

Структура клану «Коза ностра» .

Мафія США («Коза ностра») спеціалізувалася на контрабанді, нелегальному виробництві та розповсюдженні алкогольних напоїв в період «сухого закону», отримуючи мільярдні прибутки.

Після Другої світової війни «Коза ностра» контролювала виробництво і збут наркотиків. Зароблені кошти вкладалися в легальний бізнес, що дало змогу встановити контроль за окремими галузями промисловості, деякими засобами масової інформації, здобути підтримку в політичних колах.

Мафія в Україні

В Україні організована злочинність існувала щонайменше з XIX ст в містах півдня — Одесі, Херсоні, Миколаєві, Катеринославі. Деякі сучасні дослідники схильні розглядати козаків як форму організованої злочинності.

Див. також

Джерела

  • Шведа Ю. Політичні партії. Енциклопедичний словник.- Львів: Астролябія.- 2005.- 488 с.
  • Шведа Ю. Теорія політичних партій та партійних систем: Навч. посібник.- Львів: Тріада плюс.- 2004.- 528 с.
  • Обушний М. І., Примуш М.В., Шведа Ю. Р. Партологія: Навч. посібник / За ред. М. І. Обушного.- К.: Арістей.- 2006.- 432 с.