Медаль «На славу Чернівців»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Медаль «На славу Чернівців» — почесна відзнака Чернівецької міської ради, запроваджена для нагородження нею осіб, які активно сприяли розквіту міста й пропаганді його в Україні та світі, внесли значний внесок у підготовку та відзначення ювілею міста.

Заснування медалі

Медаль «На славу Чернівців» засновано виконавчим комітетом Чернівецької міської ради 27 листопада 2007 року[1], в переддень відзначення 600-річчя першої писемної згадки про місто.

Виготовлено 300 штук медалей.

Положення про нагородження

  • Медаллю Чернівецької міської ради «На славу Чернівців» нагороджуються громадяни України та іноземних держав, які внесли найбільший внесок у підготовку та відзначення 600-ліття першої письмової згадки про Чернівці, своєю активною діяльністю сприяли та сприяють соціально-економічному розквіту міста, утвердженню його європейського статусу, колиски мистецтва, архітектури, літератури, музики, науки.
  • Нагородження відбувається за рішенням виконавчого комітету міської ради за поданнями міського оргкомітету з підготовки та відзначення 600-річчя м. Чернівців, громадської ради сприяння підготовці та проведенню ювілею, виконавчих органів міської ради, районних в місті рад, громадських організацій та осередків політичних партій, окремих підприємств, установ та організацій всіх форм власності.
  • Медаль носиться на лівій стороні грудей та розташовується після державних нагород України, СРСР.

Опис медалі

Медаль виконана із срібла із позолотою, має форму кола діаметром 28 мм. Планка медалі білого кольору з червоними смужками, що відповідає кольорам прапора Чернівців. Внизу планки — букова віть. На аверсі зображено герб Чернівців та напис — «На славу Чернівців». На реверсі — офіційний логотип ювілею.

Автор медалі

Автором-розробником медалі є чернівецький художник, Заслужений художник України Орест Іванович Криворучко. Йому було вручено медаль «На славу Чернівців» під номером 1.

Див. також

Примітки

Джерела