Медичний батальйон «Госпітальєри»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:03, 20 квітня 2019, створена Julia Fobia (обговорення | внесок) (пропуск букви в слові)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медичний батальйон «Госпітальєри»
Hospitallers, DUK.png
Нарукавний знак батальйону
Засновано 6 липня 2014
Країна  Україна
Тип Військова медицина
Чисельність батальйон
У складі
Логотип УДА.png
 УДА
Гасло Заради кожного життя!
Річниці 06 липня 2014
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Поточний
командувач
Яна Зінкевич

Госпітальєри — український волонтерський медичний батальйон, що бере участь в російсько-українській війні на Донбасі з 2014 року. Займається наданням першої медичної, домедичної допомоги та евакуацією поранених українських воїнів з найгарячіших ділянок фронту. Гасло — «Заради кожного життя!».

За час існування МБ Госпітальєри, під час російсько-української війни, врятовано майже дві з половиною тисячі українських бійців.

Історія

6 липня 2014 року — офіційний день створення медичного батальйону «Госпітальєри». В цей день, після запеклих боїв за с. Карлівку та с. Піски, було створено медичний підрозділ «Госпітальєри», який увійшов до складу Добровольчого Українського Корпусу «Правого Сектора».

Засновником та керівником медичного підрозділу стала 18-річна Яна Зінкевич. Тоді ж, Провід назначив її начальником усієї медично-польової служби ДУК Правого Сектору, і до сьогоднішнього дня Яна Зінкевич є начмедом Української Добровольчої Армії та незмінним командиром Медичного Батальйону «Госпітальєри».

Демілітаризований медичний батальйон надає допомогу усім добровольцям, військовим та мирному населенню, яке знаходиться зоні проведення бойових дій, і потребує домедичної допомоги, медичного термінового втручання чи терапевтичного лікування. Госпітальєрські екіпажі здійснюють евакуацію, стабілізацію і транспортування поранених з червоної зони до стабпунктів чи прифронтових госпіталів чи лікарень. Волонтери МБ здійснюють постійну підтримку поранених в м. Дніпро, в лікарні Мечнікова — місце, куди транспортують найважчих поранених. Також здійснюється післягоспітальна підтримка та реабілітація поранених, членів їх сімей.

Принципово, позиції Госпітальєрів знаходяться в найгарячіших точках фронту для надання кваліфікованої допомоги українським військовим з числа добровольців та офіційним частинам ЗСУ, ВМФ. Представники Госпітальєрів знаходяться безпосередньо на бойових позиціях з українськими військовими, що дає можливість більш ефективно та швидко надавати допомогу під час ведення бою та збільшує шанси на успішну евакуацію та стабілізацію поранених. Є постійні позиції в прифронтових лікарнях, як наприклад в м. Авдіївка, де ділять обов'язки з лікарями підсилення 66 госпіталя.

Ще один з важливих напрямків роботи Госпітальєрів є медико-тактичні вишколи, які постійно проводяться з періодичністю раз на місяць з початку весни до пізньої осені. На Вишколах викладають досвідчені інструктори з числа найбільш кваліфікованих Госпітальєрів, які пройшли не одну ротацію на передовій. Вишколи є популярними як серед бійців, так і серед цивільного населення, яке не має на меті пов'язувати своє майбутнє з військовими діями. Знання та навички, отримані на Вишколах є надзвичайно дієві і під час екстрених випадків в цивільному житті також.

На початку 2016 року батальйон «Госпітальєри» перейшов до структури Української Добровольчої Армії під проводом Дмитра Яроша.

3 листопада 2016 року помер в лікарні парамедик і водій Подаровський Олег Геннадійович[1].

Вшанування та нагороди

Батальйон користується великою пошаною серед бійців, має велику моральну підтримку усього народу України, діяльність його учасників викликає інтерес у сучасних митців — поетів, письменників, співаків, режисерів.

Незмінний Комбат Госпітальєрів Яна Зінкевич нагороджена державним орденом «За заслуги 3 ступеню» та недержавним орденом «Народний герой України».

Див. також

Примітки

Посилання