Відмінності між версіями «Межа (телесеріал)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 121: Рядок 121:
 
[[Категорія:Драматичні телесеріали]]
 
[[Категорія:Драматичні телесеріали]]
 
[[Категорія:Містичні телесеріали]]
 
[[Категорія:Містичні телесеріали]]
[[Категорія:Фантастичні телесеріали]]
+
[[Категорія:Науково-фантастичні телесеріали США]]
 
[[Категорія:Телесеріали Bad Robot Productions]]
 
[[Категорія:Телесеріали Bad Robot Productions]]

Версія за 10:15, 2 вересня 2015

Межа
Fringe
Межа сезон 5.png
Тип телесеріал
Телеканал(и) FOX (США)
Жанр Наукова фантастика / трилер / хорор /драма
Тривалість серії 1 сезон — 50 хв.
2 - 5 сезони — 43 хв.
Керівник проекту Джефрі Джейкоб Абрамс, Alex Kurtzmand і Roberto Orcid
Режисер Джефрі Джейкоб Абрамс
Ідея Джей Джей Абрамс
Алекс Куртцман
Роберто Орчі
Продюсери Джей Джей Абрамс
Роберто Орчі
Алекс Куртцман
Брайан Берк
Джефф Пинкнер
Алекс Грейвз
Виконавчий продюсер Bryan Burkd, J. H. Wymand і Jeff Pinknerd
У головних ролях Анна Торв
Джошуа Джексон
Джон Нобл
Ленс Реддік
Блейр Браун
Леонард Німой
Джесіка Ніколь
Кірк Асведо
Композитор Майкл Джаккіно
Країна-виробник США
Місце зйомок Торонто, Нью-Йорк, Ванкувер і Британська Колумбія
Мова оригіналу англійська
Перша поява 1 січня 2000
Перший показ 9 вересня 200818 січня 2013
Кількість сезонів 5
Кількість серій 100
Посилання

«Межа» (англ. Fringe) — американський науково-фантастичний телевізійний серіал Дж. Дж. Абрамса, Роберто Орчі і Алекса Куртцмана. Прем'єра серіалу відбулася в США 9 вересня 2008 року, на каналах Fox, CTV і A, а незабаром, 17 вересня 2008, прем'єру побачили і в Австралії. Далі Європа — в Великобританії прем'єра відбулася на каналі Sky1 5 жовтня, в Швеції 2 жовтня на Kanal 5 і 1 жовтня на каналі TV3 в Ірландії. В Україні серіал запустив 14 вересня 2009 «Новий канал».

Поряд з «Клубом ляльок» Джосс Ведон, «Fringe» — частина нової ініціативи FOX, відомої як «Remote-Free TV». Епізоди «Fringe» тривають трохи довше, ніж стандартні драми, що наявні на телебаченні. Це стане можливим завдяки зменшенню реклами і дасть змогу додати близько шести хвилин до часу серії.

26 квітня 2012 FOX подовжив серіал на п'ятий і останній сезон, що складається з 13 серій.

Сюжет

У серіалі «Межа» йдеться про спеціального агента ФБР Олівію Данем (англ. Olivia Dunham), божевільного вченого Волтера Бішопа (англ. Walter Bishop) і його сина Пітера (англ. Peter Bishop), які досліджують аспекти науки за гранню (телепатія, левітація, невидимість, реінкарнація, генетичні мутації тощо). Команді також допомагають Астрід Фансфорд (Jasika Nicole), Броїлз (Lance Reddick). Відбувається низка досить загадкових подій, названі «Зразком» (в іншому перекладі — «Схемою») (наприклад, новонароджена дитина, за лічені хвилини дорослішає і вмирає; автобус наповнюється дивною речовиною, яка миттєво твердне, а пасажири стають як москіти в янтарі), так, ніби хтось експериментує, але вже над цілим світом, а Олівія, Пітер і Волтер беруться за розслідування цих дивних подій, щоб визначити їхнє джерело. Вони виявляють зв'язок «Зразка» з корпорацією під назвою «Месів Дайнемікс» (англ. Massive Dynamics), яка є провідною глобальною дослідницькою компанією з безліччю патентів на багато нових і важливих технологій.

По мірі розслідування аномальних явищ, вони дізнаються, що існує паралельний всесвіт, де є інша Олівія Данем та інший Волтер Бішоп. Волтер порушив баланс між світами, забравши з паралельного всесвіту смертельно хворого Пітера. Як наслідок цього і з'явилася «Схема» ...

Ролі

Головні персонажі

 • Анна Торв у ролі Олівії Данем (1-5 сезони) — молодий агент ФБР, якому доручають розслідування розповсюдження невідомих явищ, названих Схемою. Олівія — одиначка й присвячує роботі майже весь свій час. Володіє загостреним почуттям справедливості. У ході експерименту доктора Бішопа, в якому він з'єднав її розум з розумом вмираючого агента Джона Скотта, Олівія отримала частину чужої свідомості. В результаті чого вона сприймала спогади Джона, як свої власні. За допомогою Волтера, Олівія знаходить спосіб спілкуватися з Джоном в своєму розумі, і з часом ці спогади повністю зникають. У дитинстві Олівія була учасником експерименту Вільяма Белла, який, вводячи дітям препарат Кортексифан, дозволяв зберегти їм ті функції мозку, які зазвичай погіршуються з віком. Через це у Олівії виявляються невизначені психічні здібності. Олівія також здатна розрізняти об'єкти з альтернативної реальності. Відновлюючи частину спогадів про зустрічі з Беллом, вона сказала, що є єдиним успішним об'єктом, здатним пройти без негативних ефектів в інший вимір. Вона була названа захисником воріт Белла для запобігання вторгнень з альтернативної реальності. Розмовляє на німецькій, китайській і арабській мовах. ||
 • Джошуа Джексон у ролі Пітера Бішопа (1-5 сезони) — син Волтера Бішопа. Геній з IQ 190, кинув коледж через гральні борги, майстер на всі руки. Пітер вільно говорить англійською, арабською, перською, кантонською, китайською , іспанською і російською мовами. Часто його присутність потрібна, щоб напоумити батька і пояснити його заплутану наукову мову, якою Волтер намагається роз'яснити свої відкриття. Не дуже любив свого батька, оскільки того часто не було поруч у дитинстві, але поступово його ставлення до нього теплішає. Тим не менш, як і раніше називає батька «Волтер». Призначений на посаду консультанта з національної безпеки, щоб мати можливість офіційно входити до складу спеціальної групи розслідування. Деякі події дозволяють припустити, що Пітер сам є одним з експериментів свого батька. В одному з епізодів з'ясовується, що Пітер в дитинстві ледве не помер від рідкісної форми генетичного захворювання, але він не пам'ятає про це. Також Волтер якось відвідує могилу Пітера, де вказана дата смерті 1985 рік. У поєднанні з утвердженням Волтера, що він знайшов спосіб потрапити в паралельний світ, щоб знайти втрачене, це означає, що насправді Пітер помер в дитинстві від генетичного захворювання, а Волтер замінив його Пітером з альтернативної реальності.
 • Ленс Реддік у ролі Філіпа Бройлза (1-4 сезони, деякі епізоди 5) — Агент Національної безпеки, який керує відділом ФБР, відповідальним за розслідування Схеми. Реддік виконує також роль Бройлза з паралельного всесвіту, полковника, який симпатизував Олівії і приніс себе в жертву у 3 сезоні, щоб дозволити їй покинути паралельний всесвіт. У сезоні 4, в альтернативній реальності, полковник Бройлз залишається живий.
 • Джесіка Ніколь у ролі Астрід Фарнсворт (1-5 сезони) — молодший агент ФБР, помічник Олівія і Волтера. Ніколь відіграє персонажа Австрід із паралельного всесвіту, яка має симптоми, схожі з синдромом Аспергера. Працює в лабораторії разом з Волтером Бішопом, розбирається в багатьох прикладних галузях знання: криптографія (сезон 1, епізод 7), лінгвістика (епізод 12), комп'ютерні технології (епізод 12) та багато іншого. Щоправда, на тлі Бішопів її допомога залишається малопомітною.
 • Блер Браун у ролі Ніни Шарп (1-4 сезони; сезон 5 епізодично) — головний операційний директор Massive Dynamic, провідної фірми в галузі науки і технологічних дослідженнь, давній друг Волтер і Вільяма. Також грає двійник з паралельного всесвіту в альтернативній часовій лінії у 4 сезони в якості агента для планів Девіда Роберта Джонса.
 • Кірк Асеведо у ролі Чарлі Френсіса (сезон 1, 2, епізоди 1-4, 11;сезон 3 епізодично) — старший агент ФБР, колега Олівії та її близький друг, другий у команді підрозділа Межа до своєї смерті. Хоча Чарлі був убитий на початку другого сезону, Асеведо грає паралельну версію Чарлі.[1]
 • Марк Веллі у ролі Джона Скотта (сезон 1, епізоди 1-13) — колишній агент ФБР і таємний коханець Олівії, чия смерть у серії «Пілот» змушує Олівію приєднатися до Fringe.
 • Сет Габель у ролі Лінкольна Лі (сезрни 2-3, головна роль у сезоні 4, епізодично у сезоні 5) — агент відділу Fringe зпаралельного всесвіту. Версія Лінкольна з паралельного всесвіту, якого також грає Габель, була введена в епізоді «Безквитковий пасажир» в якості спеціального агента, який пізніше вступив до підрозділу Межа. При операції по уникненню колапсу двох всесвітів по особистим причинам залишається в другій реальності.
alt text
Актори т/с «Межа» на Comic-Con у Сан Дієго. 2010 р.. Зліва направо: Джесіка Ніколь (Астрід Файнсфорт), Блер Браун (Ніна Шарп), Ленс Реддік (Філіп Бройлз), Джон Нобл (Волтер Бішоп), Джошуа Джексон (Пітер Бішоп), Анна Торв (Олівія Данем) та виконавчі продюсери Джоел Віман і Джеф Пінкер

Другорядні персонажі

 • Майкл Серверіс у ролі Вересня/Спостерігача/Дональда (сезони 1-5) — один із декількох «спостерігачів», літописець надзвичайних подій. Таємнича фігура, яку часто зустрічали при подіях, пов'язаних зі «Зразком». Він лисий, без брів і постійно носить костюм. За словами Волтера Бішопа, саме він врятував його і Пітера з крижаної води, куди вони впали через автоаварію, але в обмін на послугу в майбутньому. Може читати думки, навіть до того, як людина сформулювала їх у свідомості. Не може доторкнутися до циліндра (маяка) і володіє високотехнологічним біноклем, пише справа наліво на невідомому, серед земних, мові у вигляді ієрогліфів. Відомо, що він має надзвичайно слабке смакове сприйняття, тому їсть непрожаренного м'ясо з величезною кількістю гострих спецій і перцю чилі.
 • Апі Грейнор у ролі Рейчел Данхем (сезон 1-2) — сестра Олівії.
 • Лілі Пілблед у ролі Елли Блейк (сезон 1-3) — племінниця Олівії, дочка Рейчел.
 • Леонард Німой у ролі Вільяма Белла (сезони 1-4) — давній партнер Волтера Бішопа по лабораторії, голова «Мессів Дайнемік». Щоб повернути Олівію, Пітера і Волтера у свою реальність, змушений був використовувати своє тіло як джерело енергії для утримання щілини між світами. Однак, як з'ясувалося після, він розмістив в Олівії «душевні магніти». Антагоністи 4 сезону.
 • Майкл Гастон як Sanford Харріс (Сезон 1), старий Немезіда Олівія призначена для оцінки підрозділ Грань.
 • Джаред Харріс як Девід Роберт Джонс (сезон 1, 4), лідер ZFT культу, і вбили в сезон 1 фінал. В альтернативній тимчасової лінії Петра проектується в, здається, що він живий, і що перевертні були працювати на нього.
 • Райан Макдональд у ролі Брендона Файєта (сезони 2-4) — вчений з Massive Dynamic. У паралельному всесвіті Брендон працює безпосередньо на міністра оборони з підтримкою багатьох його менш етичних проектів.
 • Орла Бреді у ролі Елізабет Бішоп (сезонт 2-4) — дружина Волтера і мати Пітера. Бреді зображує і її альтерверсію.
 • Філіп Вінчестер у ролі Френка Стентона (сезони 2-3) — вірусолог Центру з контролю і профілактиці захворювань, мав романтичні стосунки з Болівією в сезоні 2.
 • Джорджина Хейг у ролі Генрієтти (Ета)(сезони 4-5) — доросла донька Пітера й Олівії у 2036 році. Хоча є частиною команди Fringe лояльної до спостерігачів, вона таємно працює з Опором, щоб спробувати повернути Землю людям.
 • Майкл Корса у ролі капітана Віндмарка (сезони 4-5) — лідер спостерігачів свинцю і первинний антагоніст Опору.
Марк Веллі грає напарника та коханця Олівії, Джона Скотта, у першому сезоні.
Сет Габел грає епізодичну роль протягом 3 сезону, приєднується до Fringe як регулярний персонаж агент Лнкольн Лі.
Майкл Серверіс грає Вересня, одного зі Спостерігачів.
Леонард Німой грає Вільяма Белла у 1-2 сезонах. Антагоніст 4 сезона.

Озвучення в Україні

Озвучення від UA Team

Інтернет-ресурс UA Team також поширює україномовну «Межу» у власному перекладі.[2] Всі 5 сезонів можна переглянути на їх офіційному веб-сайті. Цікаво, що в озвученні також бере участь і згадана нижче Анна Чиж.

Новий канал

Пізніше (у 2009), українською мовою озвучено телекомпанією «Новий канал». Вони переклали назву як «Грань». Ролі озвучили (1 сезон): Євген Пашин (Волтер Бішоп), Павло Скороходько, Наталя Ярошенко. 2 сезон: Євген Пашин, Роман Чупіс, Анна Чиж.

Примітки

 1. В середині другого сезону був показаний невиданий епізод першого сезону «Позаземний», в якому Чарлі був ще живий. Це заплутало деяких шанувальників, які не розуміли, яким чином ожив агент Френсіс.
 2. Межа на UA Team

Посилання