Відмінності між версіями «Метод радіоактивних індикаторів»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (Зняття категоризації шаблоном "МГЕ"; косметичні зміни)
(правопис)
Мітка: перше редагування
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Метод радіоактивних індикаторів''' ({{lang-ru|радиоактивных индикаторов метод}}, {{lang-en|radioactive tracer method}}; {{lang-de|Radioindikator-Verfahren n}} ) – дослідження фізико-хімічних, біологічних і технологічних процесів, що базується на вимірюванні розподілу радіоактивного нукліду, який міститься в речовині, або штучно введеного в речовину. При цьому нуклід бере участь у процесі, що досліджується, або об’єкті. Як “мітка”, що ідентифікується в речовині, використовуються нукліди, трохи відмінні від атомів речовини, що досліджується, за фізичними і зовсім не відмінні за хім. властивостями, завдяки чому не порушується природний хід процесу при дослідженні. Р.і.м. широко застосовується в гірничій науці та гірничій справі.
+
'''Метод радіоактивних індикаторів''' ({{lang-ru|метод радиоактивных индикаторов}}, {{lang-en|radioactive tracer method}}; {{lang-de|Radioindikator-Verfahren n}} ) – дослідження фізико-хімічних, біологічних і технологічних процесів, що базується на вимірюванні розподілу радіоактивного нукліду, який міститься в речовині, або штучно введеного в речовину. При цьому нуклід бере участь у процесі, що досліджується, або об’єкті. Як “мітка”, що ідентифікується в речовині, використовуються нукліди, трохи відмінні від атомів речовини, що досліджується, за фізичними і зовсім не відмінні за хім. властивостями, завдяки чому не порушується природний хід процесу при дослідженні. Р.і.м. широко застосовується в гірничій науці та гірничій справі.
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Поточна версія на 22:50, 8 листопада 2015

Метод радіоактивних індикаторів (рос. метод радиоактивных индикаторов, англ. radioactive tracer method; нім. Radioindikator-Verfahren n ) – дослідження фізико-хімічних, біологічних і технологічних процесів, що базується на вимірюванні розподілу радіоактивного нукліду, який міститься в речовині, або штучно введеного в речовину. При цьому нуклід бере участь у процесі, що досліджується, або об’єкті. Як “мітка”, що ідентифікується в речовині, використовуються нукліди, трохи відмінні від атомів речовини, що досліджується, за фізичними і зовсім не відмінні за хім. властивостями, завдяки чому не порушується природний хід процесу при дослідженні. Р.і.м. широко застосовується в гірничій науці та гірничій справі.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]