Відмінності між версіями «Мир фантастики»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(вікіфікація)
Рядок 66: Рядок 66:
* Приз ім. Івана Єфремова «За видатну редакторську, організаторську і просвітню діяльність в області фантастики» (2008)
* Приз ім. Івана Єфремова «За видатну редакторську, організаторську і просвітню діяльність в області фантастики» (2008)
* Премія творчої майстерні Герні Лайона Олді «Второй блин» «За цілий світ фантастики» (2008)
* Премія творчої майстерні Герні Лайона Олді «Второй блин» «За цілий світ фантастики» (2008)
* Старнник — нагорода Конгресу фантастів Росії в номінації «Найкраще друковане видання» (2009)
* Странник — нагорода Конгресу фантастів Росії в номінації «Найкраще друковане видання» (2009)
* РосКон: нагорода за накращий інтернет-проект, присвячений фантастиці (2011)
* РосКон: нагорода за накращий інтернет-проект, присвячений фантастиці (2011)
* Фантассамблея: спеціальна премія «За стійкість» (2013)<ref>{{Cite web|url=http://www.mirf.ru/our-awards|title=Награды «Мира фантастики» {{!}} МирФ|website=МирФ|language=ru-ru|accessdate=2016-06-05}}</ref>
* Фантассамблея: спеціальна премія «За стійкість» (2013)<ref>{{Cite web|url=http://www.mirf.ru/our-awards|title=Награды «Мира фантастики» {{!}} МирФ|website=МирФ|language=ru-ru|accessdate=2016-06-05}}</ref>

Версія за 09:25, 5 червня 2016

Мир Фантастики
рос. Мир фантастики
Скорочена назва МирФ
Країна видання Flag of Russia.svg Росія
Тематика фантастика
Періодичність виходу щомісячно
Мова російська
Адреса редакції

111123, м. Москва,

Шосе Ентузіастів, буд. 56/32
Головний редактор Сергій Серебрянський
Видавець Игромедиа
Засновано 2003
Обсяг 128-192 с.
Комплектація журнал, постер, DVD-диск
Наклад 17500 (січень 2016) примірників
Ціна

69 руб. (електронна версія)

23 грн. 90 к. (електронна версія)

www.mirf.ru

«Мир фантастики» (укр. Світ фантастики), скор. «МирФ» — щомісячний російський журнал, присвячений фантастиці у всіх її проявах. Є найбільшим журналом такої тематики на пострадянському просторі. Охоплює статті та рецензії про фантастичну літературу, комікси, фільми, серіали, настільні ігри, відеоігри, музичні альбоми, історію фантастики, її підґрунтя з реальності, фендоми.

Видається в паперовому і електронному варіантах. Паперовий — формату А4, повноколірний глянцевий. Комплектується двостороннім постером і додатковими матеріалами на DVD. Електронна версія доступна для покупки в Google Play[1].

Історія

Зміст

Книжный ряд (укр. Книжковий ряд) — розділ, де публікуються рецензії на нові фантастичні книги, випущені в Росії, комікси і манґу. Також містить статті про класиків фантастики, її жанри, інтерв'ю з письменниками-фантастами, майстер-класи від відомих письменників (зокрема Генрі Лайона Олді), «круглі столи» та полеміку («Трибуна», «На злобу дня»). «Книжковий ряд» має рубрики, присвячені дитячій літературі та сучасній інтелектуальній прозі.

Видеодром (укр. Відеодром) — містить рецензії на фантастичні фільми і серіали, анонси. Статті «відеодроу» розповідають про класику фантастичного кіно (рубрики «Кіношедеври» і «Ретроспектива»), про технології та прийомах кіно («Магія кіно» і «Історія кіно»), про екранізації фантастичних творів («Згадати все»). Є підрозділ, присвячений фантастичним телесеріалів, і нерегулярна колонка про аніме.

Игровой клуб (укр. Ігровий клуб) — тут розміщуються рецензії на фантастичні відеоігри, настільні та живі рольові ігри, колекційні фігурки.

Музыкальный центр (укр. Музичний центр) — відділився від розділу «Книжковий ряд» з «Диска номера» в 2009 році, де оглядалися аудіокниги. Тут публікуються рецензії на музичні альбоми, пов'язані з фантастикою: рок-опери, саундтреки. У цьому розділі також виходять статті про музикантів, жанри і субкультури, пов'язаних з фантастикою.

Врата миров укр. (Брами світів) — розділ, присвячений викладу інформації про фантастичні вигадані всесвіти, їх істот («Бестіарій») і персонажів («Портрет героя», «Слон проти кита»). Публікуються хіт-паради найяскравіших героїв і лиходіїв («Дошка пошани», «Дошка ганьби»), порівняння фантастичних образів з реальними прототипами («Реальність фантастики»), фанатські теорії про знамениті твори. Тут же публікуються статті про художників-фантастів, галереї їх робіт і інтерв'ю з ними, а також інтерв'ю і фотографії косплеєрів («Косплей місяця»).

Машина времени (укр. Машина часу) — науково-популярний розділ, який публікує статті з футурології, новинок науки і техніки, які раніше вважалися фантастикою чи вплинули на її розвиток («Назад в майбутнє»), про історію («Вперед у минуле», «Еволюція»), зброю і військову справу, роздуми про можливі шляхи розвитку історії («Арсенал»), («Якби …»), наукові теорії та концепції («Теорії»).

Зона развлечений (укр. Зона розваг) — розділ з літературними творами письменників-професіоналів і початківців, конкурсами і вікторинами, листами читачів.

Веб-сайт

МирФ 2.0

16 жовтня 2015 року було зайпущено новий сайт журналу, що має оновлений дизайн і функції. Старий отримав назву old.mirf.ru і продовжує працювати, але не оновлюється. Причиною запуску «МирФ 2.0» стало технічне застаріння сайту, яке утруднювало його вчасне оновлення. В останні роки активності більшість функцій сайту перейняла на себе офіційна спільнота журналу в соцмережі Вконтакте.

Поступово статті старого сайту переносяться до нового. «МирФ 2.0» має інтеграцію з соцмережами для оцінок і коментування матеріалів. Він позиціонується як повноцінний інфораційно-розважальний ресурс, а не лише архів матеріалів з журналу. Новини високої актуальності (новини і рецензії) публікуються одразу, нижчої — спочатку в журналі, а на сайті з'являються за кілька місяців[2].

Сайт містить розділи: «Новини», «Кіно» (огляди новинок і класики), «Серіали», «Книги» (власне книги, комікси, інформацію про письменників-фантастів і майстер-класи), «Наука» (винаходи, відкриття, теорії та гіпотези, що лягли в основу фантастичних творів), «Ігри» (відеоігри та настільні), «Світи», «Фан» (творчість фанатів, гумор про фантастику, тести, субкультури), «Відео» (власні відео та фантатсичні короткометражаки) і «Журнал» (архів номерів, довідка).

Нагороди

 • ESFS Awards: «Найкращий журнал» від Європейського товариства наукової фантастики (2006)
 • Бронзовый Икар — «За загальний вклад у відродження, розвиток і пропаганду традиційної науково-фантастичної літератури» (2006)
 • Премія ім. Александра Беляєва «За найкращу серію науково-популярних публікацій» (2006, 2008)
 • Дюрандаль «За просування фантастичної і рольової культури» (2006) — спеціальна премія фестивалю «Зіланткон»
 • Приз ім. Івана Єфремова «За видатну редакторську, організаторську і просвітню діяльність в області фантастики» (2008)
 • Премія творчої майстерні Герні Лайона Олді «Второй блин» «За цілий світ фантастики» (2008)
 • Странник — нагорода Конгресу фантастів Росії в номінації «Найкраще друковане видання» (2009)
 • РосКон: нагорода за накращий інтернет-проект, присвячений фантастиці (2011)
 • Фантассамблея: спеціальна премія «За стійкість» (2013)[3]

Див. також

Примітки

 1. Где купить «Мир фантастики»? | О нас на МирФ. МирФ (ru-ru). Процитовано 2016-06-05. 
 2. МирФ 2.0: что это за сайт? | О нас на МирФ. МирФ (ru-ru). Процитовано 2016-06-05. 
 3. Награды «Мира фантастики» | МирФ. МирФ (ru-ru). Процитовано 2016-06-05. 

Посилання