Відмінності між версіями «Мир фантастики»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(вікіфікація)
(уточнення)
Рядок 34: Рядок 34:


== Історія ==
== Історія ==
В 1997 році видавництво «ТехноМир»&nbsp;починало свою діяльність, видаючи журнал про відеоігри «<nowiki/>[[Игромания]]<nowiki/>». За два роки це видання перетворилося на флагман всієї російської ігрової друкованої журналістики. Незабаром у видавництві запустили ще один ігровий журнал&nbsp;— «<nowiki/>[[Лучшие компьютерные игры]]<nowiki/>», який також здобув популярність. Бізнес потребував розширення, але новий журнал про медицину «Личный доктор» отримав тільки один випуск. За ідеєю Миколи Пегасова і Дениса Давидова в 2003 році було засновано, з великим побоюваннями щодо успіху, «Мир фантастики». Назва для журналу має бути ємною і в той же час впізнаваною. З-поміж варіантів розглядалися: «Перехрестя світів», «Матриця», «Фабрика світів», «Галактика», «Дракон», «Зоряна гавань», «Сатана», «Вік пригод», «Планета фантастики». Микола Пегасів наполягав на варіанті «Портал». Варіант «Світ фантастики» спочатку вважався занадто банальним.
В 1997 році видавництво «ТехноМир» («Игромедиа»)&nbsp;починало свою активну діяльність, видаючи журнал про відеоігри «<nowiki/>[[Игромания]]<nowiki/>». За два роки це видання перетворилося на флагман всієї російської ігрової друкованої журналістики. У 2004, в видавництві запустили ще один ігровий журнал&nbsp;— «<nowiki/>[[Лучшие компьютерные игры]]<nowiki/>», який також здобув популярність<ref>{{Cite web|url=http://corp.igromania.ru|title=ООО «Игромедиа»|website=corp.igromania.ru|accessdate=2016-06-05}}</ref>. Бізнес потребував розширення, але новий журнал про медицину «Личный доктор» отримав тільки один випуск. За ідеєю Миколи Пегасова і Дениса Давидова в 2003 році було засновано, з великим побоюваннями щодо успіху, «Мир фантастики». Назва для журналу має бути ємною і в той же час впізнаваною. З-поміж варіантів розглядалися: «Перехрестя світів», «Матриця», «Фабрика світів», «Галактика», «Дракон», «Зоряна гавань», «Сатана», «Вік пригод», «Планета фантастики». Микола Пегасів наполягав на варіанті «Портал». Варіант «Світ фантастики» спочатку вважався занадто банальним.


Перший номер вийшов на 80-и сторінках із зазначенням на обкладинці «„Игромания“ представляє». У перших номерах були закладені ключові традиції журналу: основні розділи, оформлення і гумористичні комікси й ілюстрації Олександра Ремізова, рубрика «Очікування» в січневому номері, «Підсумки» в лютневому і фірмовий плакат&nbsp;— подарунок читачам на Новий рік. Перший логотип журналу був створений Романом Гринихою і вирізнявся кутастим шрифтом. У 8-му номері, разом зі зміною дизайну, було створено і новий логотип від дизайнера Андрія Казанджія. Відтоді він лишається незмінним. Перший дизайн поєднував в собі яскраві кольори три колонки тексту і «казкові» фони й колонтитули.
Перший номер вийшов на 80-и сторінках із зазначенням на обкладинці «„Игромания“ представляє». У перших номерах були закладені ключові традиції журналу: основні розділи, оформлення і гумористичні комікси й ілюстрації Олександра Ремізова, рубрика «Очікування» в січневому номері, «Підсумки» в лютневому і фірмовий плакат&nbsp;— подарунок читачам на Новий рік. Перший логотип журналу був створений Романом Гринихою і вирізнявся кутастим шрифтом. У 8-му номері, разом зі зміною дизайну, було створено і новий логотип від дизайнера Андрія Казанджія. Відтоді він лишається незмінним. Перший дизайн поєднував в собі яскраві кольори три колонки тексту і «казкові» фони й колонтитули.

Версія за 15:29, 5 червня 2016

Мир Фантастики
рос. Мир фантастики
Скорочена назва МирФ
Країна видання Flag of Russia.svg Росія
Тематика фантастика
Періодичність виходу щомісячно
Мова російська
Адреса редакції

111123, м. Москва,

Шосе Ентузіастів, буд. 56/32 (територія заводу "Прожектор")
Головний редактор Сергій Серебрянський
Видавець Игромедиа
Засновано 2003
Обсяг 128-192 с.
Комплектація журнал, постер, DVD-диск
Наклад 17500 (січень 2016) примірників
Ціна

69 руб. (електронна версія)

23 грн. 90 к. (електронна версія)

www.mirf.ru

«Мир фантастики» (укр. Світ фантастики), скор. «МирФ» — щомісячний російський журнал, присвячений фантастиці у всіх її проявах. Є найбільшим журналом такої тематики на пострадянському просторі. Охоплює статті та рецензії про фантастичну літературу, комікси, фільми, серіали, настільні ігри, відеоігри, музичні альбоми, історію фантастики, її підґрунтя з реальності, фендоми.

Видається в паперовому і електронному варіантах. Паперовий — формату А4, повноколірний глянцевий. Комплектується двостороннім постером і додатковими матеріалами на DVD. Електронна версія доступна для покупки в Google Play[1].

Історія

В 1997 році видавництво «ТехноМир» («Игромедиа») починало свою активну діяльність, видаючи журнал про відеоігри «Игромания». За два роки це видання перетворилося на флагман всієї російської ігрової друкованої журналістики. У 2004, в видавництві запустили ще один ігровий журнал — «Лучшие компьютерные игры», який також здобув популярність[2]. Бізнес потребував розширення, але новий журнал про медицину «Личный доктор» отримав тільки один випуск. За ідеєю Миколи Пегасова і Дениса Давидова в 2003 році було засновано, з великим побоюваннями щодо успіху, «Мир фантастики». Назва для журналу має бути ємною і в той же час впізнаваною. З-поміж варіантів розглядалися: «Перехрестя світів», «Матриця», «Фабрика світів», «Галактика», «Дракон», «Зоряна гавань», «Сатана», «Вік пригод», «Планета фантастики». Микола Пегасів наполягав на варіанті «Портал». Варіант «Світ фантастики» спочатку вважався занадто банальним.

Перший номер вийшов на 80-и сторінках із зазначенням на обкладинці «„Игромания“ представляє». У перших номерах були закладені ключові традиції журналу: основні розділи, оформлення і гумористичні комікси й ілюстрації Олександра Ремізова, рубрика «Очікування» в січневому номері, «Підсумки» в лютневому і фірмовий плакат — подарунок читачам на Новий рік. Перший логотип журналу був створений Романом Гринихою і вирізнявся кутастим шрифтом. У 8-му номері, разом зі зміною дизайну, було створено і новий логотип від дизайнера Андрія Казанджія. Відтоді він лишається незмінним. Перший дизайн поєднував в собі яскраві кольори три колонки тексту і «казкові» фони й колонтитули.

Редакцію склали Микола Пегасов (засновник і головний редактор), Петро Тюленєв (редактор диска, згодом розділу «Книжковий ряд»), Александр Трифонов (ігровий редактор), Михайло Попов (автор науково-популярних і гумористичних статей), Борис Невський (оглядач гумористичної фантастики).

У квітні 2004 році було впроваджено другий дизайн журналу, основною відмінністю якого від першого стали більш строгі колонтитули. Він отримав критику читачів як надто суворий і невідповідний тематиці. У грудні 2004 дебютував третій дизайн «МирФ», що став «класичним». В ньому переважали яскраві кольори, округлі форми, блискучі градієнти. Верхній рядок сторінки повідомляв про поточну і сусідні рубрики. Сторінки містили «казкові» фони, які зображали горілий пергамент, пожовклі сторінки. Цей дизайн ліг в основу дизану сатй журналу, на якому викладалися матеріали паперової версії із затримкою у 2-3 місяці[3].

На початку 2000-х журнали мали можу на додаткові матеріали. Подібно до «Игромании» та «ЛКИ» «МирФ» комплектувався CD-диском, який містив додаткові статті, шпалери для робочого столу ПК, ілюстрації, трейлери фільмів та відеоігор. № 19 за березень 2005 року на прохання читачів отримав DVD-додаток з фільмом «Дюна» і надалі традицією стало додатково надавати якийсь фантастичний фільм. Проте частина тиражу комплектувалася CD і надалі, до 2007 року. З часом наповнення диска розширювалося кіноляпами фантастичних фільмів, музикою.

У № 25 було введено рубрику «Сума технології» про новинки науки і техніки. Вона існувала 40 номерів, проте не схвалювалася читачами. Основна маса критики була спрямована на огляди мобільних телефонів, телевізорів чи іграшок. У № 45 (травень 2007) вперше з'явилися титульні листи редакторів з фотографіями і вступним словом, які проіснували до березня 2009.

У квітні 2008 року головний редактор і засновник журналу Микола Пегасов став видавцем, його замінив Петро Тюленєв. Розіділи отримали нових редакторів. З № 63 (листопад 2008) «МирФ» отримав оновлений дизайн, що орієнтувався на світлі, м'які тони, порожні білі поля, вітражами, що позначали рубрику. В № 73 (вересень 2009) вітражі замінили тематичні ілюстрації[4].

З квітня 2014 року журнал став виходити в електронній версії для iPad[5], а з листопада — для Android. В останньому випадку журнал мав два режими читання: графічний (аналогічний відсканованим сторінкам паперової версії) та тестовий (адаптований для зручності читання зі смартфонів)[6]. IPad-версія з січня 2016 року стала доступною лише через додаток журналу «Игромания» через затратність, викликану загальною економічною кризою в Росії[7]. В квітні «МирФ» для iPad зник з магазину AppStore, лишившись тільки в Google Play для Android[8].

Зміст

Книжный ряд (укр. Книжковий ряд) — розділ, де публікуються рецензії на нові фантастичні книги, випущені в Росії, комікси і манґу. Також містить статті про класиків фантастики, її жанри, інтерв'ю з письменниками-фантастами, майстер-класи від відомих письменників (зокрема Генрі Лайона Олді), «круглі столи» та полеміку («Трибуна», «На злобу дня»). Цей розділ задумувався як ключовий в усьому журналі. На початках тут публікувалися анотації новинок і рецензії. Поступово вводилися нові рубрики: «Сучасники» (№ 12), рекомендації «Що почитати?» (№ 14), «Серіал» (№ 23). До кінця 2005 року «Книжковий ряд» отримав сучасну структуру: новини, контакт, рецензії, статті.

Видеодром (укр. Відеодром) — містить рецензії на фантастичні фільми і серіали, анонси. Статті «відеодроу» розповідають про класику фантастичного кіно (рубрики «Кіношедеври» і «Ретроспектива»), про технології та прийомах кіно («Магія кіно» і «Історія кіно»), про екранізації фантастичних творів («Згадати все»). Є підрозділ, присвячений фантастичним телесеріалів, і нерегулярна колонка про аніме, введена в № 18. Початково містив огляди DVD-релізів, ігноруючи новинки кінотеатрів і основну увагу приділяв російським фантастичним фільмам.

Игровой клуб (укр. Ігровий клуб) — тут розміщуються рецензії на фантастичні відеоігри, настільні та живі рольові ігри, колекційні фігурки.

Музыкальный центр (укр. Музичний центр) — відділився від розділу «Книжковий ряд» з «Диска номера» в 2009 році, де оглядалися аудіокниги. Тут публікуються рецензії на музичні альбоми, пов'язані з фантастикою: рок-опери, саундтреки. У цьому розділі також виходять статті про музикантів, жанри і субкультури, пов'язаних з фантастикою.

Врата миров укр. (Брами світів) — розділ, присвячений викладу інформації про фантастичні вигадані всесвіти, їх істот («Бестіарій») і персонажів («Портрет героя», «Слон проти кита»). Публікуються хіт-паради найяскравіших героїв і лиходіїв («Дошка пошани», «Дошка ганьби»), порівняння фантастичних образів з реальними прототипами («Реальність фантастики»), фанатські теорії про знамениті твори. Тут же публікуються статті про художників-фантастів, галереї їх робіт і інтерв'ю з ними, а також інтерв'ю і фотографії косплеєрів («Косплей місяця»). В ранніх номерах мав рубрикацію за відомими вигаданими всесвітами (Вестерос, Арда, «Стародавні сувої», «Гаррі Поттер») і носив назву «В центрі всесвітів».

Машина времени (укр. Машина часу) — науково-популярний розділ, який публікує статті з футурології, новинок науки і техніки, які раніше вважалися фантастикою чи вплинули на її розвиток («Назад в майбутнє»), про історію («Вперед у минуле», «Еволюція»), зброю і військову справу, роздуми про можливі шляхи розвитку історії («Арсенал»), («Якби …»), наукові теорії та концепції («Теорії»).

Зона развлечений (укр. Зона розваг) — розділ з літературними творами письменників-професіоналів і початківців, конкурсами і вікторинами, листами читачів. Почалася з рубрик «Читальний зал» (№ 1) і «Поштова станція» (№ 2)[3].

Веб-сайт

МирФ 2.0

16 жовтня 2015 року було запущено новий сайт журналу, що має оновлений дизайн і функції. Старий отримав назву old.mirf.ru і продовжує працювати, але не оновлюється. Причиною запуску «МирФ 2.0» стало технічне застаріння сайту, яке утруднювало його вчасне наповнення. В останні роки активності більшість функцій старого сайту перейняла на себе офіційна спільнота журналу в соцмережі «Вконтакте».

Поступово статті старого сайту переносяться до нового. «МирФ 2.0» має інтеграцію з соцмережами для оцінок і коментування матеріалів. Він позиціонується як повноцінний інформаційно-розважальний ресурс, а не лише архів матеріалів з журналу. Новини високої актуальності (які стосуються анонсів, особливо значних творів, рецензії) публікуються одразу, нижчої — спочатку в журналі, а на сайті з'являються за кілька місяців[9].

Сайт містить розділи: «Новини», «Кіно» (огляди новинок і класики), «Серіали», «Книги» (власне книги, комікси, інформацію про письменників-фантастів і майстер-класи), «Наука» (винаходи, відкриття, теорії та гіпотези, що лягли в основу фантастичних творів), «Ігри» (відеоігри та настільні), «Світи», «Фан» (творчість фанатів, гумор про фантастику, тести, субкультури), «Відео» (власні відео та фантастичні короткометражки) і «Журнал» (архів номерів, довідка).

Нагороди

 • ESFS Awards: «Найкращий журнал» від Європейського товариства наукової фантастики (2006)
 • Бронзовый Икар — «За загальний вклад у відродження, розвиток і пропаганду традиційної науково-фантастичної літератури» (2006)
 • Премія ім. Александра Беляєва «За найкращу серію науково-популярних публікацій» (2006, 2008)
 • Дюрандаль «За просування фантастичної і рольової культури» (2006) — спеціальна премія фестивалю «Зіланткон»
 • Приз ім. Івана Єфремова «За видатну редакторську, організаторську і просвітню діяльність в області фантастики» (2008)
 • Премія творчої майстерні Герні Лайона Олді «Второй блин» «За цілий світ фантастики» (2008)
 • Нагорода Конгресу фантастів Росії «Странник» в номінації «Найкраще друковане видання» (2009)
 • РосКон: нагорода за накращий інтернет-проект, присвячений фантастиці (2011)
 • Фантассамблея: спеціальна премія «За стійкість» (2013)[10]

Див. також

Примітки

 1. Где купить «Мир фантастики»? | О нас на МирФ. МирФ (ru-ru). Процитовано 2016-06-05. 
 2. ООО «Игромедиа». corp.igromania.ru. Процитовано 2016-06-05. 
 3. а б Ретроспектива «МФ», часть первая - Сергей Серебрянский, Светлана Карачарова - МИР ФАНТАСТИКИ И ФЭНТЕЗИ. old.mirf.ru. Процитовано 2016-06-05. 
 4. Ретроспектива «МФ», часть вторая - Сергей Серебрянский, Светлана Карачарова - МИР ФАНТАСТИКИ И ФЭНТЕЗИ. old.mirf.ru. Процитовано 2016-06-05. 
 5. Новость «Мир фантастики» и iPad | все о настольных играх — tesera.ru. tesera.ru. Процитовано 2016-06-05. 
 6. Мир фантастики доступен для Android - Новости - МИР ФАНТАСТИКИ И ФЭНТЕЗИ. old.mirf.ru. Процитовано 2016-06-05. 
 7. Читателям iPad-версии журнала | Журнал на МирФ. МирФ (ru-ru). Процитовано 2016-06-05. 
 8. iPad-версия «Мира фантастики» закрывается | Журнал на МирФ. МирФ (ru-ru). Процитовано 2016-06-05. 
 9. МирФ 2.0: что это за сайт? | О нас на МирФ. МирФ (ru-ru). Процитовано 2016-06-05. 
 10. Награды «Мира фантастики» | МирФ. МирФ (ru-ru). Процитовано 2016-06-05. 

Посилання