Могила Куксунгур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:13, 18 березня 2022, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0.8.6)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Геологічна пам'ятка природи місцевого значення «Могила Куксунгур» (втрачена) була оголошена рішенням Запорізького облвиконкому №206 від 24.05.1972 року.

Могила Куксунгур підвищується над місцевістю на 40 м, а на заході поступово переходить у вододільне плато. Природні відслонення відсутні, але виходи кварцитів можна спостерігати у відвалах та стінках давніх гірничих виробок. Глибина розкриття від 1 до 12 м. Справжні розміри ділянки з'ясувалися тільки після проведення магнітометричної зйомки. В будові аномальних магнітних смуг беруть участь породи дібровської світи палеопротерозою. Нижня частина розрізу представлена залізистими кварцитами з малопотужними прошарками і лінзами гнейсів. Потужність залізистих кварцитів 25-28 м і до 65-70 м. Верхня частина складена доломітовими мармурами, роговообманково-біотит-діопсидовими сланцями та амбіфол-мікрокліновими, силімат-біотит-мікрокліновими і графітовими гнейсами. Рожеві мікросклінові граніти анадольського комплексу утворюють міжпластові та січні тіла і активно впливають на вміщуючі породи. Пам'ятка являє собою самий південний вихід залізистих кварцитів докембрію в межах Східноєваропейської платформи[1].

18 січня 2006 року Запорізька обласна рада прийняла рішення №18 «Про скасування статусу території природно-заповідного фонду», яким була ліквідована пам'ятка. Підстави скасування у рішенні не зазначені[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Геологічні пам'ятки України (за ред. В.І.Калініна, Д.С.Гурського), в чотирьох томах. - К., 2007. - т.І
  2. Вся інформація взята із текстів зазначених у статті рішень обласної ради, що містяться у вільній базі даних ресурсу "Природа України" http://pryroda.in.ua/zapzf/arhiv-pzf-onlayn/ [Архівовано 27 червня 2015 у Wayback Machine.]