Молдавська рівнина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:12, 25 квітня 2021, створена Letizia-Olivia (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Молдавська рівнина (рум. Câmpia Moldovei) — географічний район на північному сході Румунії, один із компонентів Молдавського плато. Незважаючи на назву, Молдавська рівнина не рівнинна, а регіон, усіяний пагорбами, що є частиною Молдавської височини.

Молдавська рівнина розташована в центрально-північній частині Молдавського плато. Вона має висоту 200 м, і складається з Верхньої та Нижньої рівнин Жижія.

До 1940 року цей термін означав рівнину Жижія і долину Середнього Пруту, ще Бєльцький степ, оскільки три регіони мають однаковий рельєф та природну рослинність. В Молдові іноді Бєльцький степ і Середню долину Пруту об'єднують в один термін - Бєльцький степ.

З усіх трьох боків Молдавська рівнина оточена пагорбами: плато Сучава на заході, Північне плато Молдови на півночі та плато Бирлад на півдні. Рівнина обмежена на сході річкою Прут. На півдні західної частини лежить долина річки Жижія, притока Прута.

Регіон є традиційним сільськогосподарським районом, якому сприяють кілька факторів, такі як чорнозем (земля з дуже високою природною родючістю), високий ступінь вирубки лісів, що відбувся в 19 столітті, і традиція.

Культивують культури, овочі, промислові рослини (наприклад, тютюн), плодові дерева (наприклад, яблуні), корм для худоби, іноді вирощують виноград, картоплю та ягоди. Сільське господарство в переважній більшості домінує над традиційною рослинністю, (листяними) лісами та лише зрідка лісовими степами.

Традиційні дикі тварини - вовки, лисиці, кролики, кабани, козулі, лелеки, гуси, качки - дуже рідко зустрічаються поза кількома лісами, що залишились. Традиційний район вирощування коней, Молдавська рівнина з початку 20 століття спеціалізується на тваринництві (коровах, вівцях) та птиці.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]