Відмінності між версіями «Муавія II»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(правопис)
У листопаді 683 року після смерті батька стає новим правителем халіфату. Втім не виявив хисту до державних справ, загалом не цікавився політикою, заявляючи, що став халіфом через виконання принципу спадковості. Втім вирішив припинити війну з родом Хашимітів, яка точилася за правління Язида I. Він зупинив війська, що мали намір штурмувати Мекку та Каабу, заявляючи що це безумство. Водночас Муавія II видав закони про захист прав жінок, заборону смертної кари та податок на благодійність.
 
НапочаткуНа початку 684 року поновився конфлікт з Хашимітами, на чолі яких стояв [[Абдаллах ібн аз-Зубейр|Абдаллаха ібн аль-Зубейр]] (онук першого халіфа [[Абу-Бекр]]а). Доволі швидко на бік останнього перейшло більшість провінцій халіфата. Муавія II контролював лише Сирію та частину Єгипту. За цимцих осбтавинобставин халіф запропонував аль-Зубейру стати його спадкоємцем, проте той відхилив пропозицію, наголошуючи на молодості Муавії II, який ще міг мати дітей. Тоді халіф спрямував ще одне посольство, заявивши про готовність зректися влади.
 
Муавія II того ж року склався з себе владу халіфа, проте через місяць помер. В цей час реальна влада в Сирії знаходилася у Даххака ібн-Кайси, який незабаром перейшов на бік аль-Зубейри. При цьому суф'янідську гілку омейядів було усунуто від влади, новим халіфом став стриєчний брат Муавії II — [[Марван I]]. Останній вимушен був почати відвойвувати увесь халіфат.