Відмінності між версіями «Мулати»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[очікує на перевірку][очікує на перевірку]
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Рядок 32: Рядок 32:
 
* [[Діти фестивалю]]
 
* [[Діти фестивалю]]
 
* [[День мулата]]
 
* [[День мулата]]
  +
== Посилання ==
  +
* {{УМЕ8|частина=Мулат|сторінки=1054}}
 
{{без джерел|дата=листопад 2017}}
 
{{без джерел|дата=листопад 2017}}
 
[[Категорія:Раси]]
 
[[Категорія:Раси]]

Версія за 10:38, 25 липня 2019

Мула́ти — нащадки від змішаних шлюбів представників негроїдної та європеоїдної рас. Мулати складають значну частину населення Латинської америки і країн Карибського басейну (Домініканська Республіка — 73%, Куба — 51%, Бразилія — 38%), а також деяких країн Африки (ПАР, Намібія).

Це слово вперше з'являється в іспанських документах XVI століття і ймовірно має іспанське або португальське походження. Існує дві версії походження слова mulato: згідно з першою з них, вона являє собою спотворене арабське муваллад, яким позначали нечистокровних арабів; згідно з другої версії, mulato походить від іспанського mulo-- «мул», яким колись позначали не тільки потомство осла та кобили, але і будь-які гібридні види.

Існують і такі терміни, як квартерон, тобто має 1 / 4 негритянської крові, окторон — 1 / 8 негритянської крові. Крім того (у дужках — частка негритянської крові) — мюлатр (1 / 2), мюстіф (1 / 8), Грифф (3 / 4), марабу (7 / 8), муст (1 / 8) і Мустафіна (1 / 16). Два останні — місцеві ямайські назви. Зараз ці терміни втрачають або втратили своє значення. Проте в наш час[коли?] генетики виділяють «темних» і «світлих» мулатів.

Відомі мулати

Див. також

Посилання