Мутуалізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:44, 24 березня 2013, створена Addbot (обговорення | внесок) (Вилучення 37 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:q186368)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мутуалізм - тип співіснування різних видів, від якого вони взаємно дістають користь. Мутуалізм розглядають як один з різновидів симбіозу.

Класичним прикладом є симбіоз раків-самітників з актиніями. Рак перебуває під захистом жалких клітин актинії, тоді як його активність допомагає актинії добувати їжу. У цих взаємовідношеннях можна виділити декілька етапів посилення зв'язку між партнерами. Деякі раки-самітники шукають черепашки, на яких вже поселились актинії; інші займаються активним пошуком і в разі виявлення актинії захоплюють її і переносять на свою черепашку, знайдену раніше або відібрану раніше у законного власника. Одноклітинні джгутикові мешкають у кишечниках тарганів, термітів, допомагаючи перетравлювати їм клітковину.

Див. також

Типи відносин між організмами

Симбіоз

Коменсалізм

Паразитизм

Посилання

  • Сытник К.М., Брайон А.В., Гордецкий А.В., Брайон А.П. Словарь-справочник по экологии. - К.: Наукова думка, 1994. - 665 с.