Міжнародний геологічний конгрес

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:26, 4 серпня 2008, створена Білецький В.С. (обговорення | внесок) (Нова сторінка: Міжнародний геологічний конгрес (МГК), ({{lang-ru|международный геологический конгресс}}, {{lang-en|Inter...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародний геологічний конгрес (МГК), (рос. международный геологический конгресс, англ. International Geologic Congress, нім. Internationaler geologischer Kongress m) – МГК традиційно проводиться один раз на 3 – 4 роки почергово на різних континентах (табл.).

За всю більш ніж сторічну історію конгреси не проводилися тільки під час світових воєн. При конгресі засновані комісії з розділів геології – від стратиграфії до системи викладання геології в країнах, що розвиваються. З метою проведення постійної роботи між сесіями МГК в 1960 р. було утворено міжнародну спілку геологічних наук (МСГН). З цього часу МГК проводиться спільно з МСГН.

Під егідою МГК були створені перші міжнар. геологічні, тектонічні та ін. спеціалізовані карти світу і окр. континентів, які вирішальним чином вплинули на розвиток геології як глобальної науки, що розглядає процеси, які протікають на планеті Земля загалом. Під час чергової сесії МГК підводяться підсумки наук. досягнень, отриманих у період між двома сесіями, і розробляються осн. напрями досліджень на майбутнє. На конгресі відбуваються переобрання керівництва міжнародних геологічних організацій. Згідно із Статутом конгресу (1976) вищим органом МГК є Генеральна асамблея, на яку збираються всі учасники конгресу. На ній обираються президент і генеральний секретар. Виконавчим органом МГК є Рада конгресу, яка складається з представників всіх країн, що направили своїх делегатів. 33-й Міжнародний Геологічний Конгрес планується провести 6 – 14 серпня 2008 р. в Осло, Норвегія. Девіз 33-го МГК: “Система наук про Землю: основа для забезпечення розвитку” (“Earth System Science: Foundation for Sustainable Development”).