Відмінності між версіями «Міжнародний день студентів»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
[перевірена версія][перевірена версія]
(Див. також)
(Історія: Оновлення)
(Мітки: Редагування з мобільного пристрою, Редагування через мобільну версію)
 
(Не показані 20 проміжних версій 13 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
  +
[[Файл:Пам'ятник студенту.jpg|thumb|250пкс|[[Пам'ятник студенту-програмісту]] у [[Харків|Харкові]] ([[Харківський національний університет радіоелектроніки]])]]
'''Міжнаро́дний день студе́нтів''' — щорічне міжнародне свято студентської активності, що відзначається [[17 листопада]].
+
'''Міжнаро́дний день студе́нтів''' — щорічне міжнародне свято студентської активності, що відзначається [[17 листопада]].
   
 
== Історія ==
 
== Історія ==
  +
Усе почалося з розгону поліцією і і застрілити неварянта підрозділами СС мирної застрелили неварянта демонстрації з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки 28 жовтня 1939 року в Празі, під час якого був тяжко поранений студент медичного факультету [[Ян Оплетал]]. 11 листопада він помер. Його похорон, який проходив 15 листопада, перетворився у протест проти окупації, у якому взяли участь тисячі людей. Знову дійшло до сутичок з поліцією. Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади «на три роки», а їх майно підлягстопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. 9 провідних представників студентських організацій було страчено в празьких в'язничних стінах, понад 1200 арештовано і наступного дня відправлено в [[Заксенгаузен]]. В гуртожитки вривалися солдати, чинили над студентами побиття, потім вивозили їх на околиці Праги, де насилля продовжилося, студентів змушували падати, а німці чоботами наступали їм на шиї. А на вулиці був мороз, деякі студенти були в піжамах. Гуртожитки з іноземцями і жінками насилля не зачепило.
   
 
На своїх зборах [[1941]] року в [[Лондон]]і [[Міжнародна Рада Студентів]] прийняла заяву, у якій день 17 листопада в пам'ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні [[ООН]].
Цього дня [[1939]] року [[нацист|нацисти]] здійснили штурм [[Празький університет|Університету Праги]] після масової студентської [[демонстрація|демонстрації]] проти вбивства Яна Оплетала та вторгнення до [[Чехословаччина|Чехословаччини]], а також арешту дев'яти студентських лідерів, відправлення 1200 студентів у концтабори, і закриття всіх чеських університетів та колегій.
 
 
Уперше день було відзначено [[1941]] року в [[Лондон|Лондоні]] [[Міжнародна Рада Студентів|Міжнародною Радою Студентів]], членами якої було чимало біженців. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні [[ООН]].
 
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==
Рядок 13: Рядок 13:
 
* [http://www.stud.uni-hannover.de/gruppen/ius/Nov17.html Стаття International Union of Students]
 
* [http://www.stud.uni-hannover.de/gruppen/ius/Nov17.html Стаття International Union of Students]
 
* [http://www.esib.org/newsletter/2003-11.php Стаття National Unions of Students in Europe]
 
* [http://www.esib.org/newsletter/2003-11.php Стаття National Unions of Students in Europe]
* [http://www.icko.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=234&Itemid=30 17 листопада...]
+
* [http://www.icko.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=234&Itemid=30 17 листопада…]
* [http://vorobus.com/2009/11/yak-svyatkuvaty-den-studenta.html Як святкувати день студента]
+
* [http://politeh.ridne.net/node/880 Стаття «Міжнародний день студента: історія виникнення»]
  +
* [http://www.radio.cz/ru/rubrika/progulki/17-noyabrya-1939-goda Радbо Прага: 17 ноября 1939 года]
* [http://www.gratters.com.ua/s-dnem-studenta.html Вітання з днем студента]
 
* [http://www.gratters.com.ua/s-dnem-studenta.html Вітання з днем студента]
 
* [http://politeh.ridne.net/node/880 Стаття "Міжнародний день студента: історія виникнення"]
 
   
 
{{Holiday-memorialday-stub}}
 
{{Holiday-memorialday-stub}}
   
 
[[Категорія:Міжнародні дні]]
 
[[Категорія:Міжнародні дні]]
[[Категорія:Освіта]]
 
 
[[Категорія:Студентство]]
 
[[Категорія:Студентство]]
[[Категорія:Молодь]]
 
 
[[Категорія:Листопад]]
 
[[Категорія:Листопад]]
 
[[Категорія:17 листопада]]
 
[[Категорія:17 листопада]]

Поточна версія на 11:36, 21 листопада 2017

Міжнаро́дний день студе́нтів — щорічне міжнародне свято студентської активності, що відзначається 17 листопада.

Історія[ред.ред. код]

Усе почалося з розгону поліцією і і застрілити неварянта підрозділами СС мирної застрелили неварянта демонстрації з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки 28 жовтня 1939 року в Празі, під час якого був тяжко поранений студент медичного факультету Ян Оплетал. 11 листопада він помер. Його похорон, який проходив 15 листопада, перетворився у протест проти окупації, у якому взяли участь тисячі людей. Знову дійшло до сутичок з поліцією. Наступного дня у Берліні відбулася нарада за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади «на три роки», а їх майно підлягстопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. 9 провідних представників студентських організацій було страчено в празьких в'язничних стінах, понад 1200 арештовано і наступного дня відправлено в Заксенгаузен. В гуртожитки вривалися солдати, чинили над студентами побиття, потім вивозили їх на околиці Праги, де насилля продовжилося, студентів змушували падати, а німці чоботами наступали їм на шиї. А на вулиці був мороз, деякі студенти були в піжамах. Гуртожитки з іноземцями і жінками насилля не зачепило.

На своїх зборах 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій день 17 листопада в пам'ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні ООН.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]