Міжнародний день філософії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнаро́дний день філосо́фії — свято, яке відзначається в третій четвер листопада, починаючи з 2002 року, за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference).

З 2005 р. цей захід перейменовано на «Всесвітній день філософії». Цей день відзначається більш ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу. В Україні він відзначається з 2006 року, коли вперше 16 листопада у Київському університеті був проведений міжнародний науковий симпозіум присвячений цьому дню [1].

Головна мета — зробити філософію ближчою кожному: академіку, студенту та широкій аудиторії, усім, хто цікавиться такою діяльностю, яка відкриває нові можливості та простори для філософських розмислів, критичного мислення та дискусії.

Також суть святкування вбачається в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, що відбуваються в наш час, прилучити людей до філософської спадщини, привідкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати мислителів і громадянського суспільства щодо викликів, які встають перед соціумом сьогодні.

Цього дня проводяться різноманітні регіональні філософські конференції та засідання, круглі столи, філософські кав'ярні, зустрічі з видатними діячами, виставки книжок, які стосуються актуальних філософських проблематик тощо. В Київському університеті в цей день оголошуються переможці конкурсу бакалаврських робіт та громадської активності на Філософському факультеті «Ключ від Майбутнього» (з 2007 р.)[2].

У 2009 р. святкування Всесвітнього дня філософії відбудеться у Російській Федерації (Москва, Санкт-Петербург) й буде присвячено головно ролі та спадку російської філософії у світовому контексті[3].

Див. також

Примітки

Посилання