Відмінності між версіями «Міжнародний фестиваль Музика Шопена просто неба»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 2: Рядок 2:
 
'''"Музика Шопена просто неба"''' або '''"ШопенФест"''' - міжнародний щорічний фестиваль музики польського композитора [[Фредерик Шопен|Фридерика Шопена]] (1810-1849). Започаткований лікарем і громадською діячкою [[Ольга Богомолець|Ольгою Богомолець]]. Проходить в історико-культурному комплексі [[Замок Радомисль|Замок-музей Радомисль]] (м. Радомишль, Житомирська область), починаючи з 2014 року.
 
'''"Музика Шопена просто неба"''' або '''"ШопенФест"''' - міжнародний щорічний фестиваль музики польського композитора [[Фредерик Шопен|Фридерика Шопена]] (1810-1849). Започаткований лікарем і громадською діячкою [[Ольга Богомолець|Ольгою Богомолець]]. Проходить в історико-культурному комплексі [[Замок Радомисль|Замок-музей Радомисль]] (м. Радомишль, Житомирська область), починаючи з 2014 року.
   
Співорганізатори фестивалю - Посольство Республіки [[Польща]] в Україні, та історико-культурний комплекс "[[Замок Радомисль|Замок-музей Радомисль]]".
+
Співорганізатори фестивалю - Посольство Республіки [[Польща]] в Україні, компанія In-Jazz YAMAHA та історико-культурний комплекс "[[Замок Радомисль|Замок-музей Радомисль]]".
   
 
[[Файл:Музика Ф.Шопена просто неба.jpg|міні|421x421пкс]]
 
[[Файл:Музика Ф.Шопена просто неба.jpg|міні|421x421пкс]]

Версія за 10:57, 1 червня 2018

Chopinfest.jpg

"Музика Шопена просто неба" або "ШопенФест" - міжнародний щорічний фестиваль музики польського композитора Фридерика Шопена (1810-1849). Започаткований лікарем і громадською діячкою Ольгою Богомолець. Проходить в історико-культурному комплексі Замок-музей Радомисль (м. Радомишль, Житомирська область), починаючи з 2014 року.

Співорганізатори фестивалю - Посольство Республіки Польща в Україні, компанія In-Jazz YAMAHA та історико-культурний комплекс "Замок-музей Радомисль".

Музика Ф.Шопена просто неба.jpg

Особливість фестивалю полягає в тому, що глядачі слухають музику на відкритому повітрі, на одному з острівців на території Замку, вільно розташовуючись по всій території острова перед сценою-узвишшям - на лавах, на кріслах або просто лежучи на килимку, розстеленому на траві. Окрім цього музика, яку виконують піаністи, лунає і в стінах самого Замку, зокрема в Михайлівській залі, де відбуваються концерти камерної музики.

Мета фестивалю - популяризація творчості Фридерика Шопена серед українців, а також сприяння зближенню українського і польського народів.


Історія

Перший фестиваль "Музика Шопена просто неба" відбувся 14-15 червня 2014 року. Його учасниками стали: Пьотр Шиховський – лауреат міжнародних піаністичних конкурсів у Римі, Бухаресті, Такасакі, Дармштадті, Еттлінгені, Бидгощі, Лодзі та Варшаві; Інеса Порошина солістка Національної філармонії України; Лариса Деордієва, солістка Національної філармонії України, лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. Лисенка; вихованці музичних шкіл Києва.

Другий фестиваль "Музика Шопена просто неба" відбувся 13-14 червня 2015 року. Серед його учасників були: Яцек Кортус - лауреат багатьох міжнародних і всепольських піаністичних конкурсів, серед іншого – I премії і “Grand Prix” na IX Miжнародному Шопенівському Конкурсі у Aнтоніні, I премії на Всепольському Конкурсі iм. проф. Людвіка Стефанського у Плоцьку; Тетяна Шафран, українська класична піаністка; Інеса Порошина, вихованці музичних шкіл Києва та Житомира.

Третій "ШопенФест" ("Музика Шопена просто неба") відбувся 11-12 червня 2016 року.

Четвертий фестиваль відбувся 17-18 червня 2017 року. В ньому головна увага була приділена юним виконавцям, котрі приїхали до Радомишля з західних та східних областей України. Одна з юних дебютанток фестивалю, 13-річна Вікторія Ткачук, стала вже наступного 2018 року Лауреаткою і вододаркою " Гран-Прі" на престижному міжнародному музичному конкурсі "Місто Лева" у Львові.

П'ятий фестиваль, як очікується, має відбутися 23-24 червня 2018 року.

Постійними гостями фестивалю є очільники дипломатичного корпусу В Україні країн Європи і Азії - Бельгії, Латвії, Молдови, Румунії, Сербії, Франції, Киргизстану, Південної Кореї, Пакистану, Туреччини, Японії.


Благодійність, меценатство

Фестиваль "ШопенФест. Музика Шопена просто неба" носить благодійний характер. Кошти, виручені від продажу квитків, передаються за сприяння громадської платформи "Люди допомагають людям" родинам загиблих під час Революції Гідності та військових дій на сході України.

З цією метою під час проведення ІІІ фестивалю організатори влаштували благодійний ярмарок.

Однією з цілей фестивалю є пошук молодих талантів - виконавців творів Шопена серед вихованців музичних шкіл, училищ і вищих навчальних закладів.

Див. також

Посилання