Міжнародний фестиваль Музика Шопена просто неба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

"Музика Ф. Шопена просто неба" - міжнародний фестиваль класичної музики проходить щорічно в історико-культурному комплексі Замок-музей Радомисль (м. Радомишль, Житомирська область) починаючи з 2014 року.

Шопенфест проходить в ландшафтному парку історико-культурного комплексу Замок-музей Радомисль, в оточені води і старовинних скульптур 18 століття.

Співорганізаторами фестивалю на паритетних засадах виступають: Посольство Республіки Польща в Україні, Польський Інститут у Києві та історико-культурний комплекс Замок-музей Радомисль.

Ідея проведення заходу належить засновниці Замку-музею Радомисль, державному та громадському діячу Ользі Богомолець.

Формат фестивалю передбачає, що основна музична програма виконується на імпровізованій сцені розташованій просто неба на Острові кохання.

Відвідувачі концерту слухають світову класику займаючи місця на спеціальних садових лавках, кріслах, а за бажання можна зручно розміститись на килимках посеред зеленої галявини поближче до сцени. Окрім цього музика великого композитора лунає і в стінах самого замку, зокрема в концертній залі для камерної музики (згідно з результатами акустико-балістичної експертизи, проведеної інститутом гідродинаміки НАН України, відповідає найвищим європейським стандартам). Концерти у цій залі проводяться без використання звуко підсилюючих пристроїв, і музика, яка тут лине вражає кожного своєю повнотою, силою та щирістю.

Організатори фестивалю поставили за ціль донести, що класична музика у XXI ст. може знаходити своїх поціновувачів і за межами стін концертних залів філармоній та опери.

Історія

Перший фестиваль "Музика Ф. Шопена просто неба" відбувся 14-15 червня 2014 року. Його учасниками стали: Піотр Шиховський – лауреат міжнародних піаністичних конкурсів у Римі, Бухаресті, Такасакі, Дармштадті, Еттлінгені, Бидгощі, Лодзі та Варшаві; Інеса Порошина солістка Національної філармонії України; Лариса Деордієва, солістка Національної філармонії України, лауреат всеукраїнського конкурсу піаністів ім..Лисенко ; вихованці музичних шкіл Києва.

Другий фестиваль "Музика Ф. Шопена просто неба" відбувся 13-14 червня 2015 року. Серед учасників міжнародного фестивалю Яцек Кортус - лауреат багатьох міжнародних і всепольських піаністичних конкурсів, серед іншого – I премії і “Grand Prix” na IX Miжнародному Шопенівському Конкурсі у Aнтоніні, I премії на Всепольському Конкурсі iм. Проф. Людвика Стефанського у Плоцьку; Тетяна Шафран, українська класична піаністка; вихованці музичних шкіл Києва та Житомира.

Третій фестиваль "Музика Ф. Шопена просто неба" відбудеться 11-12 червня 2016 року.

Благодійність:

Кошти виручені від продажу квитків на другий Міжнародний фестиваль класичної музики за сприяння громадської платформи "Люди допомагають людям" були передані родинам загиблих під час Революції Гідності та військових дій на сході України.

Під час проведення третього фестивалю організатори запланували проведення благодійного ярмарку, кошти від якого також надійдуть родинам котрі внаслідок військових дій в Україні втратили годівника.