Міллер Дмитро Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міллер Дмитро Петрович
Міллер Дмитро Петрович.jpg
Народився 1 (13) листопада 1862
Котельва, Котелевський район, Полтавська область
Помер 14 червня 1913(1913-06-14) (50 років)
Харків, Харківська губ., Російська імперія
Поховання Івано-Усікновенське кладовище
Громадянство
(підданство)
Flag of Russia.svg Російська імперія
Alma mater Харківський університет
Галузь історія, краєзнавство
Науковий керівник Багалій Дмитро Іванович

Дмитро́ Петро́вич Мі́ллер (1 жовтня 1862, Котельва — 27 червня 1913, Харків) — український історик, краєзнавець, белетрист. Фаховий дослідник правової історії Гетьманщини й Слобожанщини XVIII ст.

Учень академіка Дмитра Багалія.

Біографія[ред.ред. код]

Народився у Котельві Полтавської області у дворянській родині.

По закінченні гімназії в Охтирці вступив до харківської Першої чоловічої гімназії. Після цього навчався на історико-філологічному факультеті Харківського університету, який закінчив з відзнакою у 1888 р. У студентські роки захоплювався філософією, літературою, всесвітньою історією, історією церкви, о особливо, Історією України. Працював у газеті «Южный край» та одночасно (від 1895) помічником бібліотекаря у бібліотеці Харківського університету. Друкував статті у різних виданнях, з кінця 1903 р. увійшов у склад фактичних редакторів «Южного края».

Член Харківського історико-філологічного товариства.

Помер 27 червня 1913 р. у Харкові.

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Досліджував історію Слобідської і Лівобережної України, українського права. В основу більшості своїх праць поклав документи історичного архіву, що був у розпорядженні історико-філологічного товариства.

В останні роки свого життя Міллер працював над історією ремісничих цехів в Україні-Гетьманщині.

Праці[ред.ред. код]

Перша наукова праця Дмитра Міллера «Голштинські набори у Малоросії» (1892) була опублікована в журналі «Кіевская старина».

Найважливіші роботи Дмитра Міллера з історії Лівобережної України: «Суди земські, міські та підкоморські у 18 ст.» (1895) та «Перетворення козацької старшини на дворянство» (1897). Історик видав брошури про О. Розумовського і Г. Потьомкіна, Х. Алчевську, Д. Багалія, підготував історичні розділи до 8-го тому видання «Народная энциклопедия» (1912), уклав огляд архівів Харківської губернії та опублікував чимало науково-популярних статей.

Найвизначніша праця Дмитра Петровича написана у співавторстві з Д. Багалієм — «Історія міста Харкова за 250 років його існування».

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]