Міллі Меджліс Азербайджану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міллі Меджліс Азербайджанської Республіки

Logo of the National Assembly of Azerbaijan.svg

Будівля Міллі Меджлісу Азербайджану.jpg

Парламентська система Однопалатний
Голова Міллі Меджлісу Октай Асадов
--- з партії Новий Азербайджан
Депутатів 125
Політичні групи (фракції) Новий Азербайджан,
Мусават й інші
Рік заснування 28 листопада 1918
Останні вибори 2010
Веб-сайт http://parlament.az/

Міллі Меджліс (азерб. Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi — Національні збори Азербайджанської Республіки) — однопалатний парламент Азербайджану. 28 травня 1918 року Азербайджан проголосив себе незалежною державою, сформувавши вищий орган влади країни — Національні збори (Міллі Меджліс) Азербайджану.

Історія[ред. | ред. код]

Міллі Меджліс (Національна Рада) був відновлений після розпаду СРСР на базі узгоджувальної парламентської комісії Верховної Ради Азербайджану 26 листопада 1991[1].

Вибори[ред. | ред. код]

Депутати Міллі Меджлісу обираються на підставі мажоритарної виборчої системи й загальних, рівних і прямих виборів шляхом вільного, особистого й таємного голосування. Міллі Меджліс складається із 125 депутатів які обираються на п'ять років.

Вибори Міллі Меджлісу проводяться кожні п'ять років у першу неділю листопада. Не можуть бути обрані депутатами Міллі Меджлісу особи, що мають подвійне громадянство, мають зобов'язання перед іншими державами, працюють в системі виконавчої чи судової влади, особи, що займаються іншою прибутковою діяльністю, окрім наукової, педагогічної та творчої діяльності, релігійні діячі, особи, недієздатність яких підтверджується судом, засуджені за тяжкі злочини, такі, що відбувають покарання у місцях позбавлення волі за вироком суду, який набрав законної сили.

Термін повноважень депутатів обмежується терміном повноважень скликання Міллі Меджлісу.

Кожен громадянин Азербайджану у віці не молодше 25 років може бути обраний встановленим законом порядком депутатом Міллі Меджлісу.

Перші парламентські вибори в історії незалежного Азербайджану відбулись 1995 року. Більшість голосів отримала партія Гейдара Алієва «Новий Азербайджан» (62%).

Результат останніх виборів[ред. | ред. код]

Нинішній склад парламенту обрано 7 листопада 2010. Станом на початок грудня 2010, затверджено результати голосування у 115 округах, і парламент приступив до роботи на тлі звинувачень з боку опозиційних партій у масових фальсифікаціях і порушеннях під час проведення виборів та підрахунку голосів.

Азербайджан
Emblem of Azerbaijan.svg

Ця стаття є частиною серії статей за темою:
Політична структура
Азербайджану

Головою парламенту обрано Октая Асадова.

Об'єднана опозиція — блок «Азадлиг» («Свобода»), блок «YeS — Нова політика» та Рух національної єдності — представлена у парламенті буквально кількома депутатами.

Партії, що брали участь у виборах 2010[ред. | ред. код]

Партії, представлені у парламенті[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 7 липень 2007. Процитовано 12 травень 2011. 

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]