Мільйон років до нашої ери (фільм, 1966)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Мільйон років до нашої ери» (англ. One Million Years B.C.) — фільм режисера Дона Чеффі. Дітям рекомендується перегляд разом з батьками. Фільм йшов в радянському прокаті.

Сюжет

Дія фільму відбувається у вигаданий доісторичний час. Печерні люди співіснують в одному світі з динозаврами і фантастичними істотами (велетенськими павуками і ящірками).

Головний герой фільму Стусан вигнаний зі свого рідного племені Скель через те, що він побився з батьком. Потім він вирушає в мандри. Після нападу велетенської ящірки він виявляє печеру, що є житлом великих людиноподібних мавп, проте вибирається з неї. Він виявляє, що знаходиться недалеко від кратера вулкана. Стусан виявляє величезні п'ятипалі сліди і, йдучи за ними, натикається на бронтозавра і велетенського павука. В результаті він дуже лякається.

Після багатьох днів поневірянь по пустелі, ледве живого, його рятують від смерті незнайомі йому воїни. Вони зуміли прогнати архелона, що з'явився неподалік. Нові одноплемінники набагато цивілізованіші і просунулися далі в еволюції: мають досконалішу мову, їдять з тарілок, проводять обряд похоронів. Люди знаходяться в страху перед дикими тваринами, але Стусан допоміг їм впоратися зі страхом, убивши алозавра, що напав на них. Стусан зближується з дівчиною Лоаною.

Стусан намагається вкрасти спис одного з воїнів, але його спіймали і вигнали з племені разом з Лоаною.

Стусан і Лоана вимушені поневірятися, постійно рятуючись від сповненої небезпек доісторичної фауни. Йдучи старим шляхом вони потрапляють в печеру і рятуються від мавп. Коли Тумал і Лоана рятуються від розлючених трицератопса і цератозавра, що б'ються, їх захоплюють люди з племені Скель. Після сутички з іншою жінкою з племені Скель - Нупонди - Лоана перемагає і завойовує право залишитися з улюбленим чоловіком. Лоана вчить людей племені розважатися. Під час купання її потягнув птеранодон.

Птеранодон приносить Лоану в гніздо і намагається згодувати її дитинчатам, але на нього нападає велетенський рамфоринх і Лоана падає в море. Стусан не зміг її знайти і вважає її мертвою. Лоану знаходить її плем'я.

У фіналі відбувається зіткнення представників двох племен, яке перериває виверження вулкана, що переходить в руйнівний землетрус, в результаті якого гине частина людей і велетенська ящірка, що виявилася поблизу. Жменьці людей вдається врятуватися.

У ролях

Культурне значення

Постери із зображенням Ракель Велч, в образі головної героїні фільму, користувалися значною популярністю. Зокрема у фільмі "Втеча з Шоушенка" цей постер закриває вхід в тунель, який риє головний герой для здійснення втечі.