Відмінності між версіями «Мініспідниця»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
(Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta14))
м (Riwnodennyk перейменував сторінку з Міні-спідниця на Мініспідниця: правопис https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/osnovni-zminy%202019.pdf)
(Немає відмінностей)

Версія за 12:54, 20 липня 2019

Жінка в міні-спідниці, 1970

Міні-спідниця — коротка спідниця, зазвичай вище колін більш ніж на 15 см. Міні-спідниці набули масового поширення у 1960-х роках.

Походження

Гімнастки в міні сукнях з Союзу німецьких дівчат, 1941 рік.

Вважається, що сучасна міні-спідниця створена англійським модельєром-дизайнер ом Мері Куант в 1960-х роках. Іноді появу міні-спідниці пов'язують з ім'ям французького модельєра Андре Курреж (André Courrèges). Відомо також, що 1956 року костюмер фільму «Заборонена планета» зробила декілька міні-спідниць для актриси Енн Френсіс. Редактор журналу « Vogue» вважає, що ідея міні-спідниць належить дизайнерові Джону Бейтсу[1].

Мері Куант мала магазин одягу Bazaar в Лондоні. З кінця 1950-х років вона почала експериментувати з укороченими моделями спідниць, результатом чого стала поява міні-спідниці 1965 року. Мода на міні-спідниці стала швидко поширюватися. Надалі популяризатором міні-спідниць у світі високої моди виступив Андре Курреж. Його моделі міні-спідниць були менш обтягуючими та їх носили з білими чобітьми в стилі Go-go, або з гольфами.

Зростанню популярності міні-спідниці сприяла поява англійської моделі Джин Шримптон (Jean Shrimpton) в короткій сукні під час перегонів в Мельбурні 1965 року, що викликало сенсацію. Хоча, за словами самої Шримптон, коротка довжина спідниці пояснювалася тим, що у дизайнера не вистачило матеріалу[2].

З середини 1960-х років з'явилися мікро-спідниці, які заледве прикривають інтимні частини тіла. У 1970-х роках міні-спідниці були потіснені довшими спідницями «максі» і «міді». У 1980-х роках міні почали входити в ділову моду. На теперішній час спідниця стала елементом не тільки ділового, а й романтичного і навіть спортивного стилю. Спідниці активно використовують модниці у повсякденні: носять їх у школу, на вечірки, на роботу.

Галерея

Примітки

  1. http://www.sugarzine.com/site_08.03/fashion.html
  2. Jean Shrimpton. An Autobiography. — Ebury Press, 1990. P. 224. ISBN 0-85223-858-4

Посилання