Відмінності між версіями «Мініспідниця»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[очікує на перевірку][очікує на перевірку]
м (Riwnodennyk перейменував сторінку з Міні-спідниця на Мініспідниця: правопис https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/osnovni-zminy%202019.pdf)
м (правопис)
Мітки: редагування коду 2017 PHP7
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Mode 70.JPG|thumb|right|120px|Жінка в міні-спідниці, 1970]]
+
[[Файл:Mode 70.JPG|thumb|right|120px|Жінка в мініспідниці, 1970]]
   
'''Міні-спідниця''' — коротка [[спідниця]], зазвичай вище [[коліно | колін]] більш ніж на 15 см. Міні-спідниці набули масового поширення у 1960-х роках.
+
'''Мініспідниця''' — коротка [[спідниця]], зазвичай вище [[коліно | колін]] більш ніж на 15 см. Мініспідниці набули масового поширення у 1960-х роках.
   
 
== Походження ==
 
== Походження ==
 
[[Файл:Bundesarchiv Bild 183-2000-0110-500, BDM, Gymnastikvorführung.jpg | thumb | 250px | left | Гімнастки в міні сукнях з [[Союз німецьких дівчат|Союзу німецьких дівчат]], 1941 рік.]]
 
[[Файл:Bundesarchiv Bild 183-2000-0110-500, BDM, Gymnastikvorführung.jpg | thumb | 250px | left | Гімнастки в міні сукнях з [[Союз німецьких дівчат|Союзу німецьких дівчат]], 1941 рік.]]
Вважається, що сучасна міні-спідниця створена англійським [[модельєр]]ом-[[дизайнер]] ом [[Мері Куант]] в 1960-х роках. Іноді появу міні-спідниці пов'язують з ім'ям французького модельєра Андре Курреж (''André Courrèges''). Відомо також, що [[1956]] року костюмер фільму «[[Заборонена планета]]» зробила декілька міні-спідниць для актриси [[Енн Френсіс]]. Редактор журналу «[[Vogue (журнал) | Vogue]]» вважає, що ідея міні-спідниць належить дизайнерові Джону Бейтсу<ref> http://www.sugarzine.com/site_08.03/fashion.html </ref>.
+
Вважається, що сучасна мініспідниця створена англійським [[модельєр]]ом-[[дизайнер]] ом [[Мері Куант]] в 1960-х роках. Іноді появу мініспідниці пов'язують з ім'ям французького модельєра Андре Курреж (''André Courrèges''). Відомо також, що [[1956]] року костюмер фільму «[[Заборонена планета]]» зробила декілька мініспідниць для актриси [[Енн Френсіс]]. Редактор журналу «[[Vogue (журнал) | Vogue]]» вважає, що ідея мініспідниць належить дизайнерові Джону Бейтсу<ref> http://www.sugarzine.com/site_08.03/fashion.html </ref>.
   
Мері Куант мала магазин одягу ''Bazaar'' в Лондоні. З кінця 1950-х років вона почала експериментувати з укороченими моделями спідниць, результатом чого стала поява міні-спідниці [[1965]] року. Мода на міні-спідниці стала швидко поширюватися. Надалі популяризатором міні-спідниць у світі [[висока мода|високої моди]] виступив Андре Курреж. Його моделі міні-спідниць були менш обтягуючими та їх носили з білими чобітьми в стилі Go-go, або з [[Гольфи|гольфами]].
+
Мері Куант мала магазин одягу ''Bazaar'' в Лондоні. З кінця 1950-х років вона почала експериментувати з укороченими моделями спідниць, результатом чого стала поява мініспідниці [[1965]] року. Мода на мініспідниці стала швидко поширюватися. Надалі популяризатором мініспідниць у світі [[висока мода|високої моди]] виступив Андре Курреж. Його моделі мініспідниць були менш обтягуючими та їх носили з білими чобітьми в стилі Go-go, або з [[Гольфи|гольфами]].
   
Зростанню популярності міні-спідниці сприяла поява англійської моделі [[Джин Шримптон]] (''Jean Shrimpton'') в короткій сукні під час перегонів в [[Мельбурн]]і [[1965]] року, що викликало сенсацію. Хоча, за словами самої Шримптон, коротка довжина спідниці пояснювалася тим, що у дизайнера не вистачило матеріалу<ref> Jean Shrimpton. An Autobiography. — Ebury Press, 1990. P. 224. ISBN 0-85223-858-4 </ref>.
+
Зростанню популярності мініспідниці сприяла поява англійської моделі [[Джин Шримптон]] (''Jean Shrimpton'') в короткій сукні під час перегонів в [[Мельбурн]]і [[1965]] року, що викликало сенсацію. Хоча, за словами самої Шримптон, коротка довжина спідниці пояснювалася тим, що у дизайнера не вистачило матеріалу<ref> Jean Shrimpton. An Autobiography. — Ebury Press, 1990. P. 224. ISBN 0-85223-858-4 </ref>.
   
З середини 1960-х років з'явилися [[мікро-спідниця|мікро-спідниці]], які заледве прикривають інтимні частини тіла. У 1970-х роках міні-спідниці були потіснені довшими спідницями «максі» і «міді». У 1980-х роках міні почали входити в ділову моду. На теперішній час спідниця стала елементом не тільки ділового, а й романтичного і навіть спортивного стилю. Спідниці активно використовують модниці у повсякденні: носять їх у школу, на вечірки, на роботу.
+
З середини 1960-х років з'явилися [[мікро-спідниця|мікро-спідниці]], які заледве прикривають інтимні частини тіла. У 1970-х роках мініспідниці були потіснені довшими спідницями «максі» і «міді». У 1980-х роках міні почали входити в ділову моду. На теперішній час спідниця стала елементом не тільки ділового, а й романтичного і навіть спортивного стилю. Спідниці активно використовують модниці у повсякденні: носять їх у школу, на вечірки, на роботу.
   
 
== Галерея ==
 
== Галерея ==

Версія за 12:55, 20 липня 2019

Жінка в мініспідниці, 1970

Мініспідниця — коротка спідниця, зазвичай вище колін більш ніж на 15 см. Мініспідниці набули масового поширення у 1960-х роках.

Походження

Гімнастки в міні сукнях з Союзу німецьких дівчат, 1941 рік.

Вважається, що сучасна мініспідниця створена англійським модельєром-дизайнер ом Мері Куант в 1960-х роках. Іноді появу мініспідниці пов'язують з ім'ям французького модельєра Андре Курреж (André Courrèges). Відомо також, що 1956 року костюмер фільму «Заборонена планета» зробила декілька мініспідниць для актриси Енн Френсіс. Редактор журналу « Vogue» вважає, що ідея мініспідниць належить дизайнерові Джону Бейтсу[1].

Мері Куант мала магазин одягу Bazaar в Лондоні. З кінця 1950-х років вона почала експериментувати з укороченими моделями спідниць, результатом чого стала поява мініспідниці 1965 року. Мода на мініспідниці стала швидко поширюватися. Надалі популяризатором мініспідниць у світі високої моди виступив Андре Курреж. Його моделі мініспідниць були менш обтягуючими та їх носили з білими чобітьми в стилі Go-go, або з гольфами.

Зростанню популярності мініспідниці сприяла поява англійської моделі Джин Шримптон (Jean Shrimpton) в короткій сукні під час перегонів в Мельбурні 1965 року, що викликало сенсацію. Хоча, за словами самої Шримптон, коротка довжина спідниці пояснювалася тим, що у дизайнера не вистачило матеріалу[2].

З середини 1960-х років з'явилися мікро-спідниці, які заледве прикривають інтимні частини тіла. У 1970-х роках мініспідниці були потіснені довшими спідницями «максі» і «міді». У 1980-х роках міні почали входити в ділову моду. На теперішній час спідниця стала елементом не тільки ділового, а й романтичного і навіть спортивного стилю. Спідниці активно використовують модниці у повсякденні: носять їх у школу, на вечірки, на роботу.

Галерея

Примітки

  1. http://www.sugarzine.com/site_08.03/fashion.html
  2. Jean Shrimpton. An Autobiography. — Ebury Press, 1990. P. 224. ISBN 0-85223-858-4

Посилання