Відмінності між версіями «Народний вчитель СРСР»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (Перенесено 1 інтервікі-посилань до Вікіданих (d:Q402984))
Рядок 26: Рядок 26:
 
|Сайт =
 
|Сайт =
 
}}
 
}}
'''Народний учитель СРСР''' — почесне звання в [[СРСР]]. Затверджено 30 грудня 1977 року. Після розпаду СРСР замінено на звання [[Народний учитель Російської Федерації]].
+
'''Народний учитель СРСР''' — почесне звання в [[СРСР]]. Затверджено 30 грудня 1977 року. Після розпаду СРСР замінено на звання [[Народний вчитель Російської Федерації]].
   
 
== Положення про почесне звання «Народний учитель СРСР» ==
 
== Положення про почесне звання «Народний учитель СРСР» ==

Версія за 17:43, 21 грудня 2014

Народний вчитель СРСР
рос. Народный учитель СССР
People's Teacher of the USSR.jpg
Країна Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Тип Медаль
Вручається: Вчителям шкіл, викладачам професійно-технічних навчальних закладів, працівникам навчально-виховних, методичних та інших установ органів освіти.
Підстава За особливі заслуги в навчанні та комуністичному вихованні дітей та молоді, видатну діяльність у галузі народної освіти.
Статус Не вручається
Нагородження
Засновано: 30 грудня 1977
Нагороджені:
Q9646416? (0)
Черговість

Народний учитель СРСР — почесне звання в СРСР. Затверджено 30 грудня 1977 року. Після розпаду СРСР замінено на звання Народний вчитель Російської Федерації.

Положення про почесне звання «Народний учитель СРСР»

1. Почесне звання «Народний учитель СРСР» присвоюється Президією Верховної Ради СРСР вчителям шкіл і викладачам професійно-технічних навчальних закладів, працівникам навчально-виховних, методичних та інших установ органів освіти за особливі заслуги в навчанні та комуністичному вихованні дітей та молоді, видатну діяльність у галузі народної освіти.

2. Присвоєння почесного звання «Народний учитель СРСР» проводиться за поданням Міністерства освіти СРСР та Державного комітету СРСР з професійно-технічної освіти.

3. Особам, удостоєним почесного звання «Народний учитель СРСР», вручається грамота Президії Верховної Ради і нагрудний знак встановленого зразка.

4. Нагрудний знак «Народний учитель СРСР» носиться на правій стороні грудей і за наявності в осіб, удостоєних зазначеного звання орденів СРСР розміщується над ними.

5. Позбавлення почесного звання «Народний учитель СРСР» може бути зроблено тільки Президією Верховної Ради СРСР. З поданням про позбавлення вказаного звання можуть увійти до Президії Верховної Ради СРСР суд, Міністерство освіти СРСР або Державного комітету СРСР з професійно-технічної освіти.

Опис нагрудного знака «Народний учитель СРСР»

Нагрудний знак «Народний вчитель СРСР» посріблений, має форму правильного кола діаметром 30 мм, В центральній частині знака розташовано зображення розкритої книги та факела, по колу напис «Народний учитель СРСР», у верхній частині — серп і молот і дві лаврові гілки. знак облямований обідком.

На зворотному боці знака розміщено напис «Народний учитель СРСР — гордість радянського суспільства».

Всі зображення та написи опуклі.

Нагрудний знак за допомогою вушка та ланки з'єднується з посрібленою прямокутною колодкою, що має з боків виїмку. Уздовж підстави колодки йдуть прорізи. Внутрішня частина колодки вкрита червоною муаровою стрічкою. На зворотному боці колодка має шпильку для прикріплення знака до одягу.

Основа знака та колодка виготовляються з нейзильберу.[1]

Джерела