Наруга над державними символами (Кримінальний кодекс України)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 22:01, 14 червня 2011, створена Oloddin (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Наруга над державними символами''' - злочин, передбачений 338 статтею КК України, що п...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Наруга над державними символами - злочин, передбачений 338 статтею КК України, що полягає у публічній нарузі над державними символами.

Об'єктом злочину є авторитет держави Україна, який підривається в разі посягання на один із державних символів України: Державний Прапор України, Державний Герб України або Державний Гімн України. Якщо посягання здійснюється на державні символи іншої держави (частина друга), авторитет України в світі страждає через те, що вона виявилася неспроможною попередити демонстрацію неповаги до державних символів іноземної держави, а отже, і до самої держави.

Предметом злочину є державний символ України або іншої держави. При цьому предметом злочину не є прапор чи герб, які не є символом держави, які офіційно не встановлені чи підняті та прапор або герб міжнародних організацій.

Об'єктивна сторона злочину полягає в нарузі над державним символом, тобто в таких діях, як знищення чи пошкодження прапора або герба, шаржування гербу чи гімну тощо. При цьому злочин має місце, якщо вказані дії спрямовані на публіку.

Суб'єкт злочину загальний. З суб'єктивної сторони злочин характеризується прямим умислом. Якщо має місце хуліганський мотив, вчинене кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених статтями 338 та 296 Кримінального кодексу України.

Посилання