Відмінності між версіями «Натуралізм (живопис)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(tagged isolated of cluster сирота0; tagged non-categorized.)
 
(Не показані 17 проміжних версій 10 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
  +
[[Файл:Frémiet - François Rude.jpg|міні|праворуч|200пкс|Еммануель Фремьє. «Скульптор Ф. Рюд» — приклад скульптури в стилі натуралізм.]]
Натуралізм (живопис) - (від лат. nаturа - «природа» ) - пізній етап розвитку французької реалістичного живопису , що припав на 1870 -і роки. Натуралістами називали колишніх художників- академістів , які прагнули якомога більш точно , фотографічно закарбувати сучасну дійсність , зокрема , повсякденне життя селянства і робітничого класу.
 
  +
{{Otheruses|Натуралізм}}
У порівнянні з творами Курбе соціально- критична і сатирична складові в творах натуралістів відійшли на другий план . До появи терміна « імпресіонізм » його представників зараховували до натуралістам (так , наприклад , надходить Золя в нарисі 1868 « Натуралісти »). У міру того , як імпресіоністи отримували все більше визнання , інтерес до натуралізму сходив нанівець . Завдання безпристрасного фіксування реальності , які ставили перед собою художники цього напрямку , з успіхом виконувала фотографія .
 
 
'''Натуралізм (живопис)''' — (від {{lang-la|natura}} — «природа») — пізній етап розвитку французького реалістичного [[живопис]]у, що припав на 1870-і роки. Натуралістами називали колишніх художників-[[Академізм|академістів]], які прагнули якомога більш точно, фотографічно закарбувати сучасну дійсність, зокрема, повсякденне життя селянства і робітничого класу.
Не слід плутати натуралістичний підхід до мистецтва з літературним натуралізмом - напрямом у літературі кінця XIX і початку XX століття , яке, крім Золя , представляли Гі де Мопассан і Теодор Драйзер .
 
  +
 
У порівнянні з творами Курбе соціально-критична й сатирична складові в творах натуралістів відійшли на другий план. До появи терміна «імпресіонізм» його представників зараховували до натуралістів (так, наприклад, надходить Золя в нарисі 1868 «Натуралісти»). У міру того, як імпресіоністи отримували дедалі більше визнання, інтерес до натуралізму сходив нанівець.
  +
  +
В широкому обсязі натуралізм був притманний станковій та монументальній [[Скульптура|скульптурі]] в період її образного занепаду в 19 столітті. Як і мало обдаровані [[художник]]и, армія малоталановитих [[скульптор]]ів компенсувала відсутність [[талант]]у надзвичайно точним відтворенням [[меблі]]в і [[аксесуар]]ів, модних чи псевдоісторичних деталей костюмів, зачісок, зморшок на одязі тощо. Композиція, гідна для [[Побутовий жанр|побутового живопису]], механічно переносилась в [[Скульптура|скульптуру]], що привносило в неї [[банальність]], засушеність і помертвілість. Натуралістично виконану скульптуру та монументи не рятували ні штучний [[пафос]], ні вигідні [[сюжет]]и, ні звертання до уславлених постатей минулого чи сьогодення.
  +
  +
<gallery>
  +
Файл:Uffizi Giotto.jpg|ск. Джованні Дюпре, «Джотто», Уффіці, [[1845]] р.
  +
Файл:Arnolfo di cambio.JPG|«Арнольфо ді Камбіо», Соборна площа, ск. Луїджі Памплоні, 1830 р.
  +
|«Монумент Леонардо да Вінчі в Мілані»
  +
Файл:Petrarca01.jpg|Поет Петрарка, ніша палацу Уффіці.
  +
Файл:|
  +
Файл:|
  +
Файл:|
  +
</gallery>
  +
  +
Завдання безпристрасного, але точного фіксування реальності, які ставили перед собою митці цього напрямку в живопису і в скульптурі, з успіхом виконувала [[фотографія]].
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==
  +
{{Портал|Мистецтво}}
[[Реалізм]]
 
  +
 
* [[Реалізм]]
  +
* [[Імпресіонізм]]
  +
* [[Скульптура Франції 19 століття]]
   
{{Ізольована стаття}}
 
   
  +
[[Категорія:Мистецькі течії]]
{{Без категорій}}
 

Поточна версія на 21:57, 23 квітня 2018

Еммануель Фремьє. «Скульптор Ф. Рюд» — приклад скульптури в стилі натуралізм.

Натуралізм (живопис) — (від лат. natura — «природа») — пізній етап розвитку французького реалістичного живопису, що припав на 1870-і роки. Натуралістами називали колишніх художників-академістів, які прагнули якомога більш точно, фотографічно закарбувати сучасну дійсність, зокрема, повсякденне життя селянства і робітничого класу.

У порівнянні з творами Курбе соціально-критична й сатирична складові в творах натуралістів відійшли на другий план. До появи терміна «імпресіонізм» його представників зараховували до натуралістів (так, наприклад, надходить Золя в нарисі 1868 «Натуралісти»). У міру того, як імпресіоністи отримували дедалі більше визнання, інтерес до натуралізму сходив нанівець.

В широкому обсязі натуралізм був притманний станковій та монументальній скульптурі в період її образного занепаду в 19 столітті. Як і мало обдаровані художники, армія малоталановитих скульпторів компенсувала відсутність таланту надзвичайно точним відтворенням меблів і аксесуарів, модних чи псевдоісторичних деталей костюмів, зачісок, зморшок на одязі тощо. Композиція, гідна для побутового живопису, механічно переносилась в скульптуру, що привносило в неї банальність, засушеність і помертвілість. Натуралістично виконану скульптуру та монументи не рятували ні штучний пафос, ні вигідні сюжети, ні звертання до уславлених постатей минулого чи сьогодення.

Завдання безпристрасного, але точного фіксування реальності, які ставили перед собою митці цього напрямку в живопису і в скульптурі, з успіхом виконувала фотографія.

Див. також[ред. | ред. код]