Натуралізм (живопис)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 23:54, 21 грудня 2013, створена Іванко1 (обговорення | внесок) (суміш розкладок за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Натуралізм (живопис) - (від лат. natura - «природа») - пізній етап розвитку французької реалістичного живопису, що припав на 1870-і роки. Натуралістами називали колишніх художників- академістів, які прагнули якомога більш точно, фотографічно закарбувати сучасну дійсність, зокрема, повсякденне життя селянства і робітничого класу.

У порівнянні з творами Курбе соціально- критична і сатирична складові в творах натуралістів відійшли на другий план. До появи терміна «імпресіонізм» його представників зараховували до натуралістам (так, наприклад, надходить Золя в нарисі 1868 «Натуралісти»). У міру того, як імпресіоністи отримували все більше визнання, інтерес до натуралізму сходив нанівець. Завдання безпристрасного фіксування реальності, які ставили перед собою художники цього напрямку, з успіхом виконувала фотографія.

Не слід плутати натуралістичний підхід до мистецтва з літературним натуралізмом - напрямом у літературі кінця XIX і початку XX століття, яке, крім Золя, представляли Гі де Мопассан і Теодор Драйзер.

Див. також

Реалізм