Відмінності між версіями «Національний екологічний центр України»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 3: Рядок 3:
   
 
== Засновники НЕЦУ ==
 
== Засновники НЕЦУ ==
  +
  +
'''Примітка:''' Національний екологічний центр України (НЕЦУ) вдячний своїм засновникам, які на початку 90-х доклали зусиль задля створення організації.
  +
Позиція НЕЦУ може не збігатися з позицією засновників. Позиція НЕЦУ формується Радою НЕЦУ.
  +
Діяльність НЕЦУ не має відношення до політичної діяльності жодного з засновників.
  +
НЕЦУ не підтримує жодну з політичних сил в Україні або за її межами.
   
 
* '''Антоненко Володимир Степанович''', 1954 року народження, ЗАТ "Страхова компанія «Брама життя», директор
 
* '''Антоненко Володимир Степанович''', 1954 року народження, ЗАТ "Страхова компанія «Брама життя», директор

Версія за 15:34, 17 листопада 2010

Емблема НЕЦУ

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) був заснований 30 серпня 1991 р. Це одна з перших екологічних громадських неприбуткових організацій національного рівня, зареєстрованих у незалежній Україні. Нині НЕЦУ має 24 територіальних відділення, що діють по всій Україні. У 2003 р. було відновлено діяльність Молодіжного відділення НЕЦУ.

Засновники НЕЦУ

Примітка: Національний екологічний центр України (НЕЦУ) вдячний своїм засновникам, які на початку 90-х доклали зусиль задля створення організації. Позиція НЕЦУ може не збігатися з позицією засновників. Позиція НЕЦУ формується Радою НЕЦУ. Діяльність НЕЦУ не має відношення до політичної діяльності жодного з засновників. НЕЦУ не підтримує жодну з політичних сил в Україні або за її межами.

  • Антоненко Володимир Степанович, 1954 року народження, ЗАТ "Страхова компанія «Брама життя», директор
  • Гардашук Тетяна Василівна, 1958 р. народження, кандидат філософських наук, Голова товариства «Зелена Україна»
  • Глеба Юрій Юрійович, 1949 р. народження, доктор біологічних наук, професор, Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України
  • Голубець Михайло Андрійович, 1930 р. народження, директор Інституту екології Карпат НАН України, академік НАН України
  • Заєць Іван Олександрович, 1952 р. народження, народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Мовчан Ярослав Іванович, 1957 р. народження, кандидат біологічних наук, директор департаменту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України
  • Сандуляк Леонід Іванович, 1937 р. народження, професор кафедри «Екології і права» Чернівецького факультету Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», співавтор Акту проголошення незалежності України 1991 р.
  • Свіженко Віктор Олексійович, 1947 р. народження, директор департаменту науково-технологічного розвитку Міністерства освіти і науки України
  • Рубан Юрій Григорович, 1958 р. народження, директор Національного інституту стратегічних досліджень
  • Шеляг — Сосонко Юрій Романович, 1933 р. народження, академік НАН України, Інститут ботаніки ім.. М. Г. Холодного НАН України, президент Всеукраїнського комітету сприяння діяльності ЮНЕП в Україні

Діяльність

Значна частка роботи НЕЦУ пов'язані зі збереженням природи України через створення нових природоохоронних об'єктів та відстоювання недоторканності існуючих.

НЕЦУ також намагається вплинути на енергетичну політику, розуміючи, що саме новітні підходи до розбудови енергетичного сектора створять умови для розвитку країни без негативних наслідків для довкілля.

Нарешті, НЕЦУ відстоює позицію, що кошти платників податків не повинні використовуватися на будівництво об'єктів зі значним негативним впливом на населення та навколишнє середовище, і намагається вплинути на рішення про фінансування проектів міжнародними фінансовими організаціями.

Партнери

З 1996 року НЕЦУ є членською організцією мережі CEE Bankwatch Network[1], що здійснює моніторинг діяльності міжнародних фінансових установ у Центральній та Східній Європі. Особливу увагу наших співробітників привертають проекти банків розвитку у енергетиці. Зараз саме з НЕЦУ йде координація роботи Bankwatch по поліпшенню політик Європейського банку реконструкції та розвитку і проекту підтримки організацій на Кавказі та в Середній Азії. Додаткову інформацію про діяльність мережі ви знайдете на сайті CEE Bankwatch Network.

НЕЦУ є членом Міжнародного союзу охорони природи(IUCN)[2], який допомагає знаходити практичні рішення найбільш насущних проблеми навколишнього середовища та розвитку. МСОП підтримує наукові дослідження, здійснює проекти на місцях по всьому світу і співпрацює з урядами, неурядовими організаціями, установами Організації Об'єднаних Націй, компаніями та місцевими громадами з метою розробки та здійснення політики, законодавства та застосування передової практики.

НЕЦУ є членом Української річкової мережі[3] — добровільного об'єднання громадян, неурядових організацій (НУО) та місцевих громад, метою якого є сприяння поліпшенню екологічного стану річок, а також позитивним змінам в екологічній політиці України у галузі охорони і збереження річок.

Посилання

Джерела

Національний екологічний центр України