Відмінності між версіями «Некрополь Гізи»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(виправлено кострубатості, додано текст з англ. вікі)
Рядок 11: Рядок 11:
 
| Link = http://whc.weeworld.com.org/en/list/86
 
| Link = http://whc.weeworld.com.org/en/list/86
 
}}
 
}}
'''Некро́поль Ґі́зи''' — всесвітньо відомий комплекс [[Давній Єгипет|давньоєгипетських]] пірамід, розташований на [[плато Ґіза]] в передмісті [[Каїр]]у, в [[Єгипет|Єгипті]]. Цей комплекс стародавніх пам'ятників розташований на відстані близько восьми км у напрямку до центру пустелі від старого міста [[Гіза|Ґіза]] на [[Ніл]]і, приблизно в 25 км на північний захід від центра міста Каїр. Найбільша з пірамід, піраміда Хеопса, є єдиним пам'ятником з [[Сім чудес світу|семи чудес стародавнього світу]], що залишився до наших днів.
+
'''Некро́поль Ґі́зи''' — всесвітньо відомий комплекс [[Давній Єгипет|давньоєгипетських]] пірамід, розташований на [[плато Ґіза]] в передмісті [[Каїр]]у у [[Єгипет|Єгипті]]. Цей комплекс стародавніх пам'ятників розташований на відстані близько 8 км у напрямку до центру пустелі від старого міста [[Гіза|Ґіза]] на [[Ніл]]і та приблизно за 25 км на північний захід від центра міста Каїр.
   
  +
Піраміди, котрі здавна вважаються емблемою Давнього Єгипту в очах Західного світу, здобули славу ще у [[Елліністична цивілізація|грецькі часи]], коли [[Піраміда Хеопса|Велика Піраміда]] була внесена [[Антипатр Сідонський|Антипатром Сідонським]] у перелік [[Сім чудес світу|семи чудес стародавнього світу]]. Разом з тим, це – єдина пам'ятка з античних Семи чудес, що збереглася до нашого часу.
Цей давньоєгипетський [[некрополь]] складається з [[Піраміда Хеопса|піраміди Хеопса]] (або Хуфу, також відомої як Велика Піраміда), дещо меншою [[піраміда Хафра|піраміди Хафра]] (або Хефрена) в декількох сотнях метрів на південний захід і, ще скромніших розмірів, [[Піраміда Менкаура|піраміди Менкаура]] (або Мікерінуса) ще в кількох сотнях метрів далі на південний захід, а також ряду менших супроводжуючих будівель, відомих як піраміди «цариць», тротуари і піраміди долини. [[Великий Сфінкс]] розташований на східній стороні комплексу обличчам на схід. Поточний консенсус серед єгиптологів полягає в тому, що голова Великого Сфінкса є головою фараона Хафра.
 
  +
  +
== Піраміди та Сфінкс ==
  +
 
Цей давньоєгипетський [[некрополь]] складається з [[Піраміда Хеопса|піраміди Хеопса]] (або Хуфу, також відома як Велика Піраміда), дещо меншої [[піраміда Хафра|піраміди Хафра]] (або Хефрена) в декількох сотнях метрів на південний захід і, ще менших розмірів, [[Піраміда Менкаура|піраміди Менкаура]] (або Мікерінуса) в кількох сотнях метрів далі на південний захід. [[Великий Сфінкс]] розташований на східній стороні комплексу обличчям на схід. Зараз єгиптологи досягли консенсусу, що голова Великого Сфінкса є головою фараона Хафра.
  +
  +
Біля цих головних споруд також розташовані менші споруди-«сателіти», як от піраміди «цариць», тротуари і піраміди долини.
 
{{-}}
 
{{-}}
   

Версія за 19:39, 15 березня 2012

Некрополь Гізи
Мемфіс та його некрополь - комплекси пірамід від Ґізи до Дашура
Memphis and its Necropolis - the Pyramid Fields from Giza to Dahshur [1]
Світова спадщина
Піраміди у Ґізі, частина некрополя Ґізи
Некрополь Гізи
29°58′59″ пн. ш. 31°07′59″ сх. д. / 29.98333300002777690° пн. ш. 31.13333300002777904° сх. д. / 29.98333300002777690; 31.13333300002777904
Країна Єгипет Єгипет
Тип Культурний
Критерії i, iii, vi
Об'єкт № 86
Регіон Арабські країни
Зареєстровано: 1979 (3 сесія)

CMNS: Некрополь Гізи на Вікісховищі

Некро́поль Ґі́зи — всесвітньо відомий комплекс давньоєгипетських пірамід, розташований на плато Ґіза в передмісті Каїру у Єгипті. Цей комплекс стародавніх пам'ятників розташований на відстані близько 8 км у напрямку до центру пустелі від старого міста Ґіза на Нілі та приблизно за 25 км на північний захід від центра міста Каїр.

Піраміди, котрі здавна вважаються емблемою Давнього Єгипту в очах Західного світу, здобули славу ще у грецькі часи, коли Велика Піраміда була внесена Антипатром Сідонським у перелік семи чудес стародавнього світу. Разом з тим, це – єдина пам'ятка з античних Семи чудес, що збереглася до нашого часу.

Піраміди та Сфінкс

Цей давньоєгипетський некрополь складається з піраміди Хеопса (або Хуфу, також відома як Велика Піраміда), дещо меншої піраміди Хафра (або Хефрена) в декількох сотнях метрів на південний захід і, ще менших розмірів, піраміди Менкаура (або Мікерінуса) в кількох сотнях метрів далі на південний захід. Великий Сфінкс розташований на східній стороні комплексу обличчям на схід. Зараз єгиптологи досягли консенсусу, що голова Великого Сфінкса є головою фараона Хафра.

Біля цих головних споруд також розташовані менші споруди-«сателіти», як от піраміди «цариць», тротуари і піраміди долини.

Карта плато Гіза

Giza pyramid complex (multilingual map).svg 1. Піраміда Хеопса

2. Піраміда Хефрена
3. Піраміда Мікеріна
4. Погребальний храм Хефрена
5. Погребальний храм
6. Піраміда супутник
7. Храм Хефрена в долині
8. Храм Мікеріна в долині
9. Гробниця цариці Хетеп-Херес I
10. Піраміда Хенткаус I
11. Піраміди цариць
12. Мастаби
13. Великий сфінкс
14. Храм сфінкса
15. Гробниця Хемиуну
16. Центр вивчення пірамід
17. Квиткова каса

18. Ями, в яких знайдено Човен Хеопса
19. Нова дорога
20. Гробниці висічені в скелі
21. Посерення ремремісників
22. Каїр
23. Поселення Назлет-ель-Самман
24. Погребальна дорога
25. каменоломня Мікеріна
26. Сучасне кладовище
27. На південь, гробниці вирубані в скельній породі
28. Стіна огорожі
29. Мастаби і гробниці вирубані в скельній породі
30. Західне кладовище
31. Східне кладовище
32. Зона мастаб в центрі і гробниці вирубані в скелі

Галерея

Література

  • Lehner, Dr. Mark, "The Complete Pyramids," Thames & Hudson (1997). ISBN 0-500-05084-8
  • Manley, Bill (Ed.), "The Seventy Great Mysteries of Ancient Egypt". Thames & Hudson. ISBN 0-500-05123-2
  • "Mysteries of Egypt" National Geographic Society, 1999. ISBN 0-7922-9752-0
  • Aufrère, Sydney; Golvin, Jean-Claude y Goyon, Jean-Claude (1997). L'Égypte restituée. Ed. ERRANCE. ISBN 978-2-87772-148-6.
  • Maragioglio, Vito y Rinaldi, Celeste (1966). L'Architettura delle piramidi menfite parte V Le Piramidi di Zedefrâ e di Chefren. Ed. Artale.
  • Wirsching, Armin, "Die Pyramiden von Giza - Mathematik in Stein gebaut," Books on Demand (2nd ed. 2009). ISBN 978-3-8370-2355-8

Посилання


Шаблон:Link FA

Шаблон:Link FA

  1. * Назва в офіційному англомовному списку