Нефернеферуатон: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(стиль)
(стиль, правопис)
Усі епітети Нефернеферуатон умовно поділяються на 3 групи: 1) одні зазвичай означають «необхідний»; 2) вони час від часу можуть бути замінені на «корисна для чоловіка»; 3) у деяких випадках в імені поряд з жіночими атрибутами може бути присутнім термін «виправданий» (''мет-херу''), що є показником того, що людина вже померла. на основі цього висунуто теорію, за якою саме Нефернеферуатон стає співволодарем Ехнатогна між 1338 та 1336 роками до н.е, тобто за декілька років до смерті цього фараона.
Близько 1334 року до н. е., Нефернеферуатон стає одноосібним володарем. Висувається припущення, що ім'я «Анххеперура» було прийнято, щоб підкреслити легітимність вступу на царський престол на противагу претензіям Сменхкара, який виступав проти тцьогоцього. Тобто поряд з Сменхкара місце співправителя і його конкурента в царському палаці могла отримати Нефернеферуатон. Таке пояснення було запропоновано як логічна інтерпретація наявних відомостей та природи епітетів, а також використання однакових тронних імен й того, чому Нефернеферуатон було відмовлено в царському похованні.
 
Невідомо за яких обставин Нефернеферуатон померла: відприродних причин, або внаслідок змови. В усілякому разі на сьогодні вважається, що вона володарювала 2 роки і 1 місяць. Померла блтзько 1332 року до н. е.
 
Втім відповідно до теорія «Амарнського занепаду» єгиптолога Айдана Додсона, правління фараона Сменхкара було не пізніше, ніж в 13/14 або 14/15 роках правління Ехнатона. У разі відповідності цієї гіпотези, Сменхкара взагалі не міг бути самостійним володарем і виступав лише вяк якості співрегентаспіврегент протягом одного року, а Нефернеферуатон, таким чином, царювала вже після нього (після 1333 року до н. е.). Також за цією теорією Нефернеферуатон-Нефертіті була матірю Тутанхатона (майбутнього фараона Тутуанхамона), бувши деякий час регентшеюнапочатку правління сина. Втім експертиза ДНК спростувала цю теорію.
 
На проведеному в 2011 році в Метрополітен-музеї симпозіумі щодо фараона Хоремхебе була вирішено датувати володарювання Нефернеферуатон після смерті свого чоловіка Ехнатона.