Нідерландська імперія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:45, 1 грудня 2014, створена Vittalio (обговорення | внесок) (Створена сторінка: right|thumb|500px|Території, що стали об'єктами [[експансія|експансії Нідерланд...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Території, що стали об'єктами експансії Нідерландів.

Нідерландська імперія (нід. het Nederlandse Rijk) — держава XVII-XX століть, яка складалася з метрополії (Нідерланди) та заморських територій світу, які перебували в колоніальній залежності від неї.

Історія

Нідерландська імперія утворилася внаслідок торговельних, колоніальних, науково-дослідницьких експедицій в першій половині XVII століття. Імперія швидко розширювалася і вже до XVIII століття включала в себе територію Гвіани, Індонезії, факторії в Індії, на Цейлоні, Формозі та ін. За свою історію включала безліч територій у багатьох частинах світу. Вона мала багато суперників, головним з них була Британська імперія.

Нідерландська колоніальна імперія збільшувалася і зменшувалася в різні періоди історії, втрачаючи багато свох володінь та набуваючи інші. Так, в 1660-1670-х Голландія була змушена поступитися Англії своїми володіннями в Північній Америці (включаючи сучасний Нью-Йорк), а по Ам'єнському миру 1802 з Великобританією Нідерланди (Батавська республіка) відмовилися на її користь від Тринідаду, Цейлону та Капської області в Південній Африці.

Розпад

Остаточна її ліквідація сталася після Другої світової війни із звільненням Індонезії внаслідок війни за незалежність. Нині в залежності від Нідерландів знаходяться лише кілька заморських територій в Карибському басейніАруба, Кюрасао та Сінт-Мартен; з 10 жовтня 2010 островт Бонайре, Саба та Сінт-Естатіус у зв'язку з розпадом Нідерландських Антильських островів увійшли до складу Нідерландів як окремі громади, але валюта та законодавство там залишилися колишні.

Див. також