Об'єднане командування ОЗС НАТО Неаполь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Об'єднане командування ОЗС НАТО Неаполь

Commons-logo.svg Об'єднане командування ОЗС НАТО Неаполь у Вікісховищі

Об'єднане командування ОЗС НАТО Неаполь (англ. Allied Joint Force Command Naples) — військове командування НАТО, засноване в Непполі, Італія. Фактично було створено в 1951 році [1], як Командування союзних сил південної Європи (англ. Allied Forces Southern Europe). 15 березня 2004 року після реорганізації та оновлення структури отримало свою теперішню назву з штабом у місті Касто, Бельгія.

В лавах міжнародного військового персоналу Командування в Неаполі служать представники 22 країн НАТО, таких як: Бельгія, Болгарія, Канада, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Польща, Румунія, Словаччина , Словенія, Іспанія, Туреччина, Великобританія і Сполучені Штати. Кілька країн-партнерів також представлені в штабі в рамках програми Партнерство заради миру.

Командуванню об'єднаними силами НАТО в Неаполі підпорядковані три командних компонента, що спеціалізуються на повітряних, морських і наземних операціях: Командування компонентом військово-повітряних сил НАТО в місті Ізмір (Туреччина), Командування компонентом військово-морських сил НАТО в Неаполі (Італія) і Командування компонентом сил НАТО в Мадриді (Іспанія).

Історія[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]