Обговорення:Башмачка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:33, 23 квітня 2010, створена RarBot (обговорення | внесок) (Шаблон {{Вікіпроект:Населені пункти України}})
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Map of Ukraine with regions flags.png Стаття Башмачка є частиною Вікіпроекту «Населені пункти України», який покликаний покращувати усі статті, присвячені населеним пунктам та адміністративно-територіальним одиницям України. Якщо ви бажаєте покращити цю або інші статті з цієї тематики, будь-ласка, приєднайтеся до проекту. Щиро запрошуємо усіх зацікавлених осіб!

Статистика відвідуваності сторінки «Башмачка»Фрагмент статті: "До 1780 року мало назву Заворовка. Зміну назви села пов’язують з двома легендами . Перша з них пов’язана з прізвищем запорізького козака Башмака, який заснував на березі Дніпра хутір, який потім перетворився на село Башмачка. Друга легенда пов’язана з життям і правлінням Катерини ІІ.Частина українських земель була подарована фавориту імператриці –графу Потьомкіну. Катерина ІІ мала надію, що отримавши благодатні малоросійські землі, сприятиме розвитку міст і сіл. В 1776 році її величність вирішила відправитися в подорож. Ця поїздка була пов’язана з підготовкою до війни Росії з Турцією. Кортеж імператриці становив карету з тридцяти коней, які везли кабінет, бібліотеку імператриці та вісім чоловік. Шлях Катерини ІІ лежав з Катеринослава до Запоріжжя, де вона пересіла і продовжила свій шлях по Дніпру на Таврію. Шлях до Запоріжжя лежав через Заворовку, де Катерина вирішила вийти ,щоб подивитися на місцевість, але через велику багнюку, згубила свій “башмачок”".

Незгодний принципово. Подорож Катерини II відбулася 1787 р., Заворовка змінила назву на Башмачку 1780 р. То до чого тут царський башмачок? "Величність вирішила відправитися в подорож" не в 1776, а в 1784 р. - про те є відповідний указ. Пропоную вилучити цей фрагмент, або суттєво переробити - ~~ARAGON~~