Обговорення:Мая (народ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Майянські мови

Наскільки мені відомо, майянська мовна сім'я не має споріднених мов, і не належить до будь-якої іншої групи. Увечері перевірю по Cole, але зазаз пошукав в Інтернені - ніхто нічого не пише про це, але про спорідненість з пенуті також не пишуть.--Oleksii0 18:05, 14 листопада 2007 (UTC)

Файл:Majja.png
Можливо, це поможе? Цитата за Дирингер Д. Алфавит. Пер. с англ. М.: И-во ин. лит-ры, 1963 (можу іще декілька сторінок засканити).-- 18:37, 14 листопада 2007 (UTC)
Я покладався на це видання — «Народы мира: Историко-этнографический справочник. Москва 1988».--Leonst 18:56, 14 листопада 2007 (UTC)
Червоне? Двотомний фоліянт?-- 19:02, 14 листопада 2007 (UTC)
Один темно-синій том.--Leonst 19:08, 14 листопада 2007 (UTC)
Ось цитата (перепрошую, що російською): «МА́ЙЯ-КИЧЕ́ ЯЗЫКИ — семья индейских языков. Некоторые исследователи включают М.-к. я. вместе с тотонакскими и михе-соке языками в майя-соке языковую семью, входящую (по Дж. Х. Гринбергу) в большую маропенутианскую семью. <…> Делятся на 2 ветви: майя (ок. 1,1 млн говорящих) и киче (ок. 1,2 млн говорящих». Лингвистический энциклопедический словарь. Москва: Советская энциклопедия, 1988, с. 278.—See-Saw Itch 19:22, 14 листопада 2007 (UTC)
Я не зрозумів отсканованої сторінки, це до чого, там немає згадок про тему. Хоча і цікаво подивитися, наскільки наївними були дослідники ще 50 років тому, і як мало вони знали :-) А серьйозно, пропоную подивитися статтю англ. вікі en:Penutian languages. Macro-Penutian згадується тільки як гіпотеза. Я знійшов ще кілька посилань в Google з такими самими словами, і зазвичай раром з цією гіпотезою приводять інші, наприклад, Macro-Mayan ([1],http://www.britannica.com/eb/article-75331/Meso-American-Indian-languages],[2]). Тобто встановленим фактом це не є. Я ще подивлюся в M.Coe (у мене вдома є його робота, одна з найсучасніших і найповніших робіт з історії майя), але він точно не згадував цієї гіпотези, посилаючись на майя, як на окрему групу, хоча я не пам'ятаю аргументів. У бідь-якому випадку, з категорії пенутські мови треба прибрати, слід згадати це в статті про мови майя, коли така з'явиться, і те лише як гіпотезу, і як макро-пенутські мови, а не як пенутські.--Oleksii0 22:26, 14 листопада 2007 (UTC) P.S. Згідно M.Coe, було здійснено кілька спроб знайти спільні риси між майянськими та іншими мова, але жодна не отримала достатньої підтримки (без згадки про конкретні спроби). Таким чином, макро-пеутські мови залишаються гіпотезою...--Oleksii0

про варіанти

Обг:Yukh68 # Ерланген, diff: пояснення де можна, а де не можна використовувати варіанти, diff «Щодо статті Ерланген». — Yuri V. в) 21:33, 29 листопада 2020 (UTC).