Відмінності між версіями «Обговорення Вікіпедії:Проект:Відеоігри»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мітка: редагування коду 2017
Рядок 93: Рядок 93:
 
# Я за. Кількість статей на укр.вікі уже доходить до мільйону, пора нарешті зайнятись змістом. [[Користувач:Flural|Flural]] ([[Обговорення користувача:Flural|обговорення]]) 15:23, 3 грудня 2019 (UTC)
 
# Я за. Кількість статей на укр.вікі уже доходить до мільйону, пора нарешті зайнятись змістом. [[Користувач:Flural|Flural]] ([[Обговорення користувача:Flural|обговорення]]) 15:23, 3 грудня 2019 (UTC)
 
# Я також за. Часто зустрічаю статті, які більше нагадують словникове визначення, а не статтю. [[Користувач:Cheshirlvova|Cheshirlvova]] ([[Обговорення користувача:Cheshirlvova|обговорення]]) 10:42, 4 грудня 2019 (UTC)
 
# Я також за. Часто зустрічаю статті, які більше нагадують словникове визначення, а не статтю. [[Користувач:Cheshirlvova|Cheshirlvova]] ([[Обговорення користувача:Cheshirlvova|обговорення]]) 10:42, 4 грудня 2019 (UTC)
  +
# + [[User:Pig1995z|'''<font face="chiller" color="#008B00" style="text-shadow:grey 0.2em 0.2em 0.2em; font-size:115%">Петрущак</font>''']] <sup>[[User talk:Pig1995z|<font size="1" style="text-shadow:grey 0.2em 0.2em 0.1em;">Обг</font>]]</sup><sup>[mailto:pig1995z@gmail.com @]</sup> 20:31, 4 грудня 2019 (UTC)
 
{{Проти}}:
 
{{Проти}}:
   

Версія за 20:31, 4 грудня 2019


Це сторінка обговорень та пропозицій для сторінки Проект:Відеоігри
Нижче Ви можете звернутися до учасників проєкту Відеоігор, залучивши їх до насущого питання, або дізнатися їхню думку. Тут також обговорюються плани проєкту та пропозиції по його поліпшенню. Щомісячно на сторінці створюється статистика проєкту: перелік непревірених сторінок, найзатребуваніші не створені статті тощо. )


Будь ласка, додавайте нові теми знизу. Додати…
Правила обговорень

Архіви

Vgpl

Добридень. Я ще в тому місяці написав шаблон для платформ, {{Vgpl}}, який можна застосовувати в картках, таблицях, тексті й тому подібному. Шаблон скорочує обсяг при створенні списку платформ. Автоматично робить посилання та додає логотип. Замість, наприклад [[Файл:Windows logo - 2012.svg|15px|Windows]] [[Microsoft Windows]]<br/>[[Файл:PlayStation_logo.svg|15px|PlayStation]] [[PlayStation 4]]<br/>[[Файл:Xbox_one_logo.svg|15px|Xbox One]] [[Xbox One]] маємо лише {{Vgpl|Windows|PlayStation 4|Xbox One}}:

M box.svg Microsoft Windows
PlayStation logo.svg PlayStation 4
Xbox one logo.svg Xbox One

До того ж, шаблон можна використовувати не лише з платформами, а й з усім, що має логотип: компаніями, сервісами, вебсайтами тощо. Логотипи шаблон підбирає автоматично, але якщо треба змінити обраний ним логотип, можна просто задати |зображення2= (де цифра є порядковим номером консолі в списку). Також можна використовувати разом із шаблон {{Стовпці}}, до прикладу так:


Як живий приклад можна глянути в моїй статті Bad North у картці. Якщо є зауваження, готовий щось підправити. -- ElrONE 11:19, 2 липня 2019 (UTC)

Чудово! Давайте брати якомога помітніші та простіші логотипи. А як зробите для аркадних автоматів і сервісів на кшталт Virtual Console? Якщо не знайдеться підходящих логотипів, можу намалювати.--Віщун (обговорення) 11:38, 2 липня 2019 (UTC)
Поки, шаблон працює максимально по параметрах, бо ніколи не робив подібні, а аналога не знайшов, підбирає логотип по назві й додає до неї « logo.svg». Відповідно, якщо є файл: Файл(File):{{{Назва}}} logo.svg, то воно видасть необхідний логотип, в іншому випадку треба прописувати при створенні списку в шаблоні ({{Vgpl|Windows|зображення1=Super Windows logologo.svg|Xbox One|PlayStation 4}}). Я сьогодні-завтра читатиму про #Switch, з допомогою якого можна буде на одній сторінці проставити для кожної платформи, що існує, необхідні посилання на логотипи, в тому числі й для автоматів, і потім вже без подібних параметрів (|зображення1=) створювати списки без будь-яких складнощів. Тому, на жаль, поки що шаблон підтримує лише базові консолі. Щодо аркадних консолей, думаю достатньо буде намалювати, якщо не має, одне зображення для усіх, наприклад: . Але поки, не розберуся зі #Switch, справи не буде. Бо шаблон працює й лише за умови існування статті у просторі, відповідно не можливо створити список із Virtual Console, бо її не існує в нас. Тому, як тільки повністю дороблю шаблон сповіщу вас, а поки його можна преспокійно використовувати для звичайних випадків. -- ElrONE 12:21, 2 липня 2019 (UTC)
@Віщун:: ну що ж, шаблон я повністю переробив, тепер він може підтримувати дійсно будь-що, навіть і без логотипу, єдине що, треба додати його до підшаблону {{Vgpl/sub}}. Щось зараз, щось вранці, пододаю частину платформ, сайтів тощо до бази даних шаблону. Допоможете як буде час скласти список усіх необхідних позицій? А там вже побачимо, де чого не вистачає. -- ElrONE 20:26, 2 липня 2019 (UTC)
Стане в нагоді Neoseeker : Games : Platform List. Такі як ZX Spectrum чи PC-98 підуть в другу чергу.--Віщун (обговорення) 06:51, 3 липня 2019 (UTC)
Більшість звідти додав, але для Game Boy Advance, Sega Saturn, Sega Genesis, Nintendo 3DS, Nintendo 2DS, Nintendo DS не знайшов гарного логотипу. А тому, дав їм логотипи компаній, що їх розробили (Micrologo Nintendo.svg та SEGA logo.svg). -- ElrONE 09:39, 4 липня 2019 (UTC)
Сеґа і Нінтендо захищена АП. Знайти\зробити невільні можна лиш як текст і то виглядати буде погано як для іконки. Для система підтримую, а от для компаній/серій та інших ні. Це просто зайві квіточки. Також це все може мати противників, так як прапорці не дуже добре сприйнялися спільнотою.--『 』 Обг. 17:23, 4 липня 2019 (UTC)
щодо НДС, можна зробити скорочення N2DC як лого, зі вільних зображень на вікісховищі. Думаю те ж можна зробити і з GBA --『 』 Обг. 17:27, 4 липня 2019 (UTC)
Ви про логотипи компанії (Micrologo Nintendo.svg та SEGA logo.svg)? А хіба обидва файли не у суспільному надбанні? В обох зазначено про прості геометричні фігури та не досягання порогу оригінальності. -- ElrONE 17:39, 4 липня 2019 (UTC)
100% Sega Saturn, а от Sega Genesis думаю можна як вільне таке. Щодо Nintendo 3DS, Nintendo 2DS, Nintendo DS то там завеликий опис вільний, але думаю можна скоротити, але хз чи доцільно. Наприклад, Амазон, Убісофт узагалі не видно, а з мобілок це ще гірше. GameCube & Switch неочікувано для мене стали вільними)) --『 』 Обг. 20:06, 4 липня 2019 (UTC)
Але ж там вказано, що не досягає порогу оригінальності (File:SEGA Saturn logo.png), чи я щось не розумію? Можете пояснити? Стосовно Sega Genesis (File:Sega genesis logo.svg), вже його дивився, не обрав, бо його погано видно. Але... Спочатку думав, аби всі логотипи були одного розміру (15 — 20 пікселів), але додаючи останні все ж змінив думку. Для деяких, там де лише текст чи погано видно з телефону, без проблем можна збільшити розмір. (File:Sega genesis logo.svg → Sega genesis logo.svg Sega Genesis [45x15px]) І виглядає гарно, і може знадобитися. Щодо Ubisoft. Можливо відділити від логотипа назву, залишити лише зображення, оформити як створене на основі повноцінного логотипа? -- ElrONE 20:38, 4 липня 2019 (UTC)
Щодо Nintendo DS і подальших частин, якщо можливо, думаю треба відділити від File:Nintendo 3ds logo.svg та інших, частинки 3DS, 2DS чи просто для усіх відділити лише DS. Там інший шрифт, перед цифрою є два кубики, думаю все ж, знову ж таки, якщо можливо, в цьому є певна доцільність. Виглядатиме приблизно так:
Nintendo 3ds logo.svg
-- ElrONE 21:01, 4 липня 2019 (UTC)
хм... здивований ще раз) щодо Nintendo 3ds та подібних теж думав про це. Усе потрібно тестувати й дивитися) Поки я думаю пріоритет взяти лише за консолі. У плані оновлення підійде для 2017 у відеоіграх, бо шаблон Платформи відеоігор застарілий. П.С. щодо таблиці, то такий стиль найкращий. Однак можна й розширити до Видавець, Розробник, Жанр тощо. Окремо можна обговорити якщо потрібно, але я вважаю що нехай користувач зайде до статті =) --『 』 Обг. 21:11, 4 липня 2019 (UTC)
Щодо зображень загалом. Всі файли одразу шукаю на вікісховищі, у всіх дивився чи є «не досягає порогу оригінальності». Тому всі файли в шаблоні мають лише суспільне надбання. Я звісно не згоден з тим, що вони не досягають порогу оригінальності, але факт є фактом, якщо я правильно розумію як це працює. -- ElrONE 06:14, 5 липня 2019 (UTC)
Зараз дивився шаблон, знайшов двох «нелегалів». Замінив на ті, що в суспільному надбанні. -- ElrONE 06:57, 5 липня 2019 (UTC)

То, за умови, що всі логотипи будуть у суспільному надбанні, я почну застосовувати шаблон у статтях? -- ElrONE 20:34, 7 липня 2019 (UTC)

@Віщун:, @AlexKozur: -- ElrONE 16:55, 9 липня 2019 (UTC)
Випробував у кількох статтях (зміни не зберігав)--Віщун (обговорення) 17:27, 9 липня 2019 (UTC)
🤔 дивна річ. При вставці в поле платформи = видає просто назву платформи, а при платформа = працює як належить з логотипом--Віщун (обговорення) 17:14, 9 липня 2019 (UTC)
Також не дає логотипу з platforms =--Віщун (обговорення) 17:19, 9 липня 2019 (UTC)
Потрібно дати як окрему платформу Windows 10. Адже є ігри виключно під неї.--Віщун (обговорення) 17:27, 9 липня 2019 (UTC)
Так що справа не тільки в логотипах--Віщун (обговорення) 17:27, 9 липня 2019 (UTC)
Щодо Windows: додав окремо Windows 10, окремо Windows →

M box.svg Microsoft Windows
Windows logo - 2012.svg Windows 10
Windows logo - 2012.svg Microsoft Windows 10 Щодо іншого, це пов'язано з тим, що в картці не має взагалі таких параметрів як |платформи чи |platforms, тобто в множині, тому ці параметри взагалі не мають щось виводити. Відповідно до коду нашої картки, є лише |платформа та |platform, тобто двома мовами у однині. А тому, це взагалі не від Vgpl. Тільки-но перевіряв у своїй чернетці (ред.№ 25647144) — все працює, якщо використовувати саме |платформа та |platform. -- ElrONE 18:13, 9 липня 2019 (UTC)

узагалі можна використати для цього Вікідані, а не просто ходити 1000 і однією статей в пошукає Джедая. От тільки потрібно подумати як це зробити ) Але часу малувато у мене :с UPL: додано підтримку обговорених вище параметрів у множині --『 』 Обг. 21:47, 9 липня 2019 (UTC)

Action-adventure

Доброго ранку. Категоризую тут одну статтю, і треба додати до неї категорію, що за жанром вона є пригодницьким бойовик. Цього року відбулося перейменування з Action-adventure на Пригодницький бойовик. Як би так перейменувати категорію. Категорія:Пригодницькі бойовики — але це й про фільми тоді. Можливо Категорія:Відеоігри жанру пригодницького бойовика? -- ElrONE 07:05, 6 серпня 2019 (UTC)

1...2...3... Start → Finish

1) Перегони (жанр відеоігор) і Гоночна відеогра об'єднати чи що?о.о Теоретично Гоночна відеогра називалась як Комп'ютерна, але це термінологія з росвікі, за перекладом на СО це узагалі Автосимулятор. 2) Як назвати категорію щодо даного жанру: Відеоігри в жанрі перегонів чи Гоночні відеоігри чи щось інше? П.С.: можливо ще як симулятори перегонів --『 』 Обг. 05:22, 21 серпня 2019 (UTC)

На мою думку так: перегони — це змагання за правилами, завжди гра якогось роду, тоді як гонки — досягнення певної мети взагалі (гонка озброєнь наприклад). Тому «Перегони (жанр відеоігор)» точніша назва.--Віщун (обговорення) 06:01, 21 серпня 2019 (UTC)

Статистика – Жовтень 2019

Станом на 21 жовтня 2019 року у Категорія:Відеоігри за алфавітом (1901) лишилася всього 51 неперевірена стаття та 73 із неперевіреними змінами. Статей без обкладинок чи логотипів у картці — 404 — Категорія:Статті про відеоігри без зображення в картці (427). Серед найнеобхідніших не створених статей, на які посилаються найбільше, наступні: Lincity (108), Автосимулятор (84), Kotaku (78); без урахування посилань із шаблонів незмінними лишилися — Humble Store (75), CBS Interactive (64), Polygon (вебсайт) (47). Статей із невизначеним рівнем якості та невідомої важливості — Категорія:Статті проекту Відеоігри невідомого рівня невідомої важливості (1283) — 1032. -- ElrONE 15:54, 21 жовтня 2019 (UTC)

Статистика – Листопад

Станом на 20 листопада 2019 року у Категорія:Відеоігри за алфавітом (1901) лишилася всього 53 неперевірена статті( 2) та 46 із неперевіреними змінами ( 27). Статей без обкладинок чи логотипів у картці — 412 — Категорія:Статті про відеоігри без зображення в картці (427). Серед найнеобхідніших не створених статей, на які посилаються найбільше, наступні: Humble Store (193), Lincity (109), Nintendo eShop (90); без урахування посилань із шаблонів — Humble Store (193), CBS Interactive (67), Polygon (вебсайт) (50). Статей із невизначеним рівнем якості та невідомої важливості — Категорія:Статті проекту Відеоігри невідомого рівня невідомої важливості (1283) — 1035. -- ElrONE 15:29, 20 листопада 2019 (UTC)

Розширення правил написання статей

Добрий вечір усім, хто це читає! Запрошую всіх охочих учасників нашого проєкту доєднатися до голосування щодо розширення правил написання статей на відеоігрову тематику та критеріїв їхнього вилучення. Мета та ідея запропонованого мною правила описані нижче.

Опис: В нашому проєкті (як і в інших) є статті, що не несуть ніякої пізнавальності, оскільки є закороткими. Я пропоную, аби таких статей не ставало більше, прописати в правилах нашого проєкту закороткість статті як один із критеріїв номінування статті на вилучення. Перш ніж одразу відмовлятися, дочитайте докінця. ) Поріг, що я пропоную встановити, принаймні на початку, – 476 байтів, що й так є достатньо низьким числом як для розміру статей. Щоб усі розуміли, що таке 476 байтів, прошу звернути увагу на перший абзац із закликом до голосування. Там рівно 476 байтів. Як на мене, це має бути мінімум тексту, що має бути поданий в статті (авжеж, цей поріг в майбутньому можна буде збільшити за подальших обговорень). Авжеж, кількість тексту не дорівнює якості написаної інформації, тому для цього існують інші критерії вилучення статей, а ця лише їх доповнює. У правилі також прописано спосіб, за яким слід рахувати загальну кількість байтів: враховується виключно текстова частина статті, без технічної, тобто без елементів вікі-розмітки, шаблонів чи карток. Також визначається процедура поліпшення статті: якщо протягом визначеного в правилі часу стаття, що була виставлена на вилучення, не була поліпшена, вона – вилучається.

Як підсумок, хочу сказати наступне: безперечно, переважна більшість тем коротких статей є дійсно значущими, проте слід пам'ятати, що якщо дописувач створює сторінку про, наприклад, відеогру, що висвітлюється в тисячох авторитетних джерелах, є темою обговорень багатьох людей тощо, то це не дозволяє користувачеві створити статтю із назви та визначення з кількох слів, а людям на сторінках обговорення, голосувати «проти» вилучення виключно через значимість статті, не поліпшуючи її саморуч. Наприклад, ABCD — відеогра, випущена 2019 року (можливо ще пару шаблонів, кількасот байтів вікі-розмітки, а так все). Чи несе ця стаття пізнавальність? Ні, плюс одне з правил Вікіпедії – Вікіпедія — не словник. Ще додам, що запропоноване правило не створює паралельних до Вікіпедії правил, воно лише визначає процедуру, за яким реалізовуватимуться правила Вікіпедії на просторах нашого проєкту, щоб зменшити розміри можливих обговорень щодо вилучення тієї чи іншої статті. Тому, прошу підтримати.

Голосування: відбуватиметься протягом тижня від 03.12.2019 до 10.12.2019, або допоки всі учасники проєкту не віддадуть свій голос. Щоб рішення було прийняте, вона має отримати підтримку більшості, тобто мінімум 50.01%.

Текст того самого правила, яким я пропоную розширити пункт 4.3 Невідповідна інформація:

 1. Короткі статті: Пам'ятайте, якщо текстова частина статті, яка не є в процесі написання/поліпшення/редагування, є меншою за 476 байтів, то відповідна стаття підлягає вилученню. Обчислення текстової частини відбувається без урахування елементів вікірозмітки та її супутніх елементів ([[The Elder Scrolls V: Skyrim — Hearthfire|Hearthfire]] – зелений позначає врахований для обчислення текст), а також без інформації, що міститься в різноманітних шаблонах (наприклад, в картках). У випадку, коли стаття була взята на поліпшення після номінування на вилучення, але протягом тижня не була приведена до загальноприйнятих правил проєкту та Вікіпедії в цілому, стаття – вилучається.

@Vassilios de Veritas, Pig1995z, MAXXX-309, HarryD, Ференц Олександр, Mishae, Danzig82, UaMarianne, Alezha, Vova-goc, AlexKozur, Der Kaen, Krupski Boguslaw, Psycho Susy, Віщун, Rayan Riener, Tivasyk, DENAMAX, Indeed999, Mastervity, SoloWay, JavaCream, Yakiv Gluck, Дмитро Ільєнков, Columbia16, Shok2001, Standin.GLHF, Flural, Sourlemoning, MaxSolo, Mister Bond, Ukr GOD, Sergii "Fallenbard" Raboshchuk, Olexander Frenzel, Nykonchuk, ZxcvU, Григорій Лисиця, Cheshirlvova, MelnykSerg та EpIkDrAgOn: -- ElrONE 13:45, 3 грудня 2019 (UTC)


Symbol support vote.svg За:

 1. Вікіпедія – не словник -- ElrONE 13:45, 3 грудня 2019 (UTC)
 2. Згоден. Вікіпедія то є дійсно не словник, а такі короткі статті не мають майже ніякої інформативної цінності, тому я за. • Григорій Лисиця (обговорення) 13:58, 3 грудня 2019 (UTC)
 3. Як на мене, це очевидно слідує з правила, тож згідний.--Віщун (обговорення) 14:12, 3 грудня 2019 (UTC)
 4. + --MaxSolo (обговорення) 14:18, 3 грудня 2019 (UTC)
 5. 476 байтів для статей про відеоігри — поріг, як на мене, низький, оскільки в статтю про навіть слабко висвітлену в джерелах гру можна принаймні розділ із сюжетом додати. Про невідомі ігри статей і бути у Вікіпедії не може за ВП:КЗ. Тобто якщо берешся за створення статті і вона відповідає ВП:КЗ, то принаймні є можливість написати мінімальні за обсягом розділи «Сюжет» (якщо він у ній є), «Геймплей», «Вихід» та «Сприйняття», можливо ще «Історія створення». Дописувачів в УкрВікі критично мало і здебільшого вони віддають перевагу створенню нових статей, ніж дописуванню однорядкових стабів, які висять роками. Тобто вилучення беззмістовних статей створює можливість для їхнього повторного повноцінного написання більш зацікавленими користувачами. --ZxcvU (обговорення) 14:20, 3 грудня 2019 (UTC)
 6. + --indeed (обговорення) 14:53, 3 грудня 2019 (UTC)
 7. Я за. Кількість статей на укр.вікі уже доходить до мільйону, пора нарешті зайнятись змістом. Flural (обговорення) 15:23, 3 грудня 2019 (UTC)
 8. Я також за. Часто зустрічаю статті, які більше нагадують словникове визначення, а не статтю. Cheshirlvova (обговорення) 10:42, 4 грудня 2019 (UTC)
 9. + Петрущак Обг@ 20:31, 4 грудня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти:

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

 • не буду брати участь, бо суперечить деяким моїм уявленням і КШВ--Fosufofiraito Обг. 14:23, 3 грудня 2019 (UTC)