Відмінності між версіями «Обговорення користувача:Haida»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 80: Рядок 80:
 
== Конкурс WikiGap Challenge ==
 
== Конкурс WikiGap Challenge ==
 
Вітаю! Запрошую взяти учать у міжнародному конкурсі [[meta:WikiGap_Challenge/uk|WikiGap-виклик]], метою якого є покращення висвітлення жінок у Вікіпедії. Конкурс триває з 8 березня по 8 квітня 2019, щоб взяти участь, вам потрібно зареєструватись у розділі [[meta:WikiGap Challenge/Participants|Учасники]]. Пропоновані до створення статті можна переглянути [[Вікіпедія:WikiGap 2019/Пропоновані теми|тут]]. Переможці марафону отримають [[meta:WikiGap Challenge/Prizes|призи]] від Вікімедіа Швеція. --[[Користувач:Tespaer|Tespaer]] ([[Обговорення користувача:Tespaer|обговорення]]) 00:00, 16 березня 2019 (UTC)
 
Вітаю! Запрошую взяти учать у міжнародному конкурсі [[meta:WikiGap_Challenge/uk|WikiGap-виклик]], метою якого є покращення висвітлення жінок у Вікіпедії. Конкурс триває з 8 березня по 8 квітня 2019, щоб взяти участь, вам потрібно зареєструватись у розділі [[meta:WikiGap Challenge/Participants|Учасники]]. Пропоновані до створення статті можна переглянути [[Вікіпедія:WikiGap 2019/Пропоновані теми|тут]]. Переможці марафону отримають [[meta:WikiGap Challenge/Prizes|призи]] від Вікімедіа Швеція. --[[Користувач:Tespaer|Tespaer]] ([[Обговорення користувача:Tespaer|обговорення]]) 00:00, 16 березня 2019 (UTC)
  +
  +
== Русско-византийский договор (907 ==
  +
  +
Добрый день! напишите стаб? [[Участник:Станислав Савченко/Русско-византийский договор (907)]]--[[Користувач:Станислав Савченко|Станислав Савченко]] ([[Обговорення користувача:Станислав Савченко|обговорення]]) 10:13, 6 квітня 2019 (UTC)

Версія за 10:13, 6 квітня 2019

Автоматично оновлюваний архів обговорення що це?


Японська тема

Вітаю! Ви японською володієте? --N.Português (обговорення) 14:24, 17 листопада 2018 (UTC)

На жаль, ні. Користуюст українськими перекладами, проте в них існують відмінності, що створює деякі складності. Якщо володіють японською радо прийму допомогу і поради.--Haida (обговорення) 14:28, 17 листопада 2018 (UTC)

Я звертався, бо був вражений кількістю помилок і нечоностей. Наведу кілька прикладів з вашої свіжої статті Фудзівара но Огуромаро:

  • ...призначено гьоке (імператорським секретарем)... — словники не знають такої посади. Якщо це 行幸— то це не посада, а «виправа (виїзд) імператора».
  • ...головою Правого крила імператорської гвардії — це не крило, а окрема «Права гвардія». Загалом їх 6.
  • ...увійшов до Гісейкану (вищої ради з вирішення державних завдань — в середині дайдзьокана). Ця «вища рада» — інститут 1869 року. Тут якась фундаментальна помилка, або непорозуміння.
  • після чого висадився на о. Хоккайдо, де завдав поразким місцевим еміші — він ніколи не був Хоккайдо; він воював у в районі префектури Міягі.

Я розумію, що вікіпедія відмовляється від відповідальності. Але ж персональна відповідальність лишається. Не гарно вводити в оману читачів. Якщо ви музикант, то треба знати ноти і власний інструмент. Те ж саме стосується історика: треба знати мови і тему. Інакше виходить дезінформація. --N.Português (обговорення) 11:58, 21 листопада 2018 (UTC)

Так, стосовно гьоке мабуть помилився - малося на увазі ґекі (зовнішній секреатр 外記). Стосовно гвардії - в різних джерелах називається «Праве крило придворної гвардії» або «Праве крило імператорської гвардії», «Праве крило особистої гвардії імператора». Стосовно гісейкану - він як й дадзьокан існував з періоду Нара. Лише функції були різні. Саме в період Нара і Хейан гісейкан фактично підмінив дадзьокан. З часів Мейдзі гісейкан перетворився на законодавчу раду. Стосовно дій на Хоккайдо - існує згадка, що він діяв проти едзо (так раніше називалося Хоккайдо за основним народом).--Haida (обговорення) 12:25, 21 листопада 2018 (UTC)
  • зовнішній секреатр 外記 — це не імператорський секретар (його власний писар), а секретар Великої державної ради. Огуромаро не займав такої посади в 765. Подивіться список його посад
  • в різних джерелах називається «Праве крило придворної гвардії»... — це не крила, це окремі гвардії. Якби це були «крила» існувало б три гвардії. Але їх було шість (六衛府), бо те, що ви називаєте «крилами» (праве-ліве), вважалися окремими гвардіями.
  • Нара і Хейан гісейкан фактично підмінив дадзьокан — це все рівно, що княжу раду великого київського князя називати «кабінетом міністрів». Гісейкан — установа ХІХ століття, він не існував у середньовіччі; жодні правові документи того часу не згадують такої інституції. У історіографії подекуди називають головних посадовців Великої державної ради гісейканами, а їхнє зібрання гісейканом, але це метафора, подібна до «кабінету міністрів» київських князів. Екстраполяція реалій ХІХ ст. на середньовіччя. P.S. Даджьокан — так само назва ХІХ століття. У середньовіччі — це дайджьокан; зрозумілою українською — «Велика державна рада».
  • існує згадка, що він діяв проти едзо — згадки є, але при чому тут Хоккайдо? Огуромаро ніколи не був там. Він воював у Міягі проти еміші (ті ж едзо) й повернувся звідти битий.

Повторюся, варто знати мови і тему. Хоча б для того, щоб фільтрувати джерела і бути обережним з формулюваннями. Інакше ви вільно чи невільно сприяєте поширенню хибної інформації. У добу фейків і симулякрів — це, звісно, дрібниця. Але хочеться вірити, що почуття внутрішньої відповідальності — не пустий звук. --N.Português (обговорення) 03:35, 22 листопада 2018 (UTC)

Селевк VII

Вітаю. Бачу ви написали статтю про цю персону. Але як я бачу, ви не дуже розбираєтеся у цій темі. Це гіпотетичний басилевс, котрого вигадав Брайан Кріт. Після статті Гувера, де він розкритикував гіпотезу Кріта. Про цього царя майже не згадують. Наразі стаття вводить читачів у оману, бо немає ні слова про його гіпотетичність.--Venzz (обговорення) 20:22, 7 грудня 2018 (UTC)

Добре виправлю--Haida (обговорення) 20:25, 7 грудня 2018 (UTC)

Дякую за участь у Місяці Азії!

Wikipedia Asian Month Logo v2

Вітаю, Haida! Ви створили 4 чи більше статті, і тому отримаєте листівку з якоїсь країни Азії. З якої саме країни — це таємниця! Будь ласка, заповніть цю форму не пізніше, ніж 10 січня 2019. Зважте, що пошта з Азії може йти дуже довго, тож ваша листівка може прийти через місяць-два-три.

У формі ви вказуєте свою поштову адресу. Доступ до відповідей мають лише учасники міжнародної команди організаторів. Вони випадковим чином розподілять адреси між країнами, з яких надсилатимуться листівки, і передадуть конкретним відправникам. Усі персональні дані буде стерто після того, як листівки буде надіслано. Якщо у вас є проблеми з google-формою, ви можете надіслати свою адресу листом користувачеві Saileshpat.

Дякую за Ваш внесок! Щасливих редагувань ) -- Ата (обг.) 11:31, 20 грудня 2018 (UTC)

Олексій Комнін (співімператор)

Вітаю! У Вашій статті зазначено, що він був одружений «на Добронезі (яка отримала ім'я Ірина)», хоч у нас, наче, є стаття про неї і звати її інакше — Євпраксія Мстиславівна. Підкажете де поправити? З повагою, — Шиманський હાય! 10:20, 3 січня 2019 (UTC)

В деяких працях її називають Добронега, використовуючи прізвисько. Правильно звісно - Єврпаксія Мстиславівна.--Haida (обговорення) 10:25, 3 січня 2019 (UTC)

Тиждень Візантії

Вітаю, запрошу вас приєднатись до написання статей з історії Візантії Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Візантійський тиждень --August (обговорення) 12:29, 12 січня 2019 (UTC)

Китайські імператори

Вітаю! Маю дилему щодо йменування статей про китайських імператорів. Бачу Ви створили кілька перенаправлень, але я хотів і надалі йменувати статті про імператорів не так, як у списку, а за власними іменами. Чи це йде врозріз із правилами? Можливо, було якесь обговорення? Тож, Ваша думка, як буде краще, бо хочеться якогось консенсусу й уніфікованості. Наперед вдячний, --Mcoffsky (обговорення) 09:40, 21 лютого 2019 (UTC)

Вважаю, що статті про загальнокитайських імператор доречно називати за храмовим ім'ям (так само представлено статті на інших мовах). В той же час статті щодо правителів окремих частин Китаю можливо створювати за власними іменами.--Haida (обговорення) 09:46, 21 лютого 2019 (UTC)
ОК. Я звертав увагу на йменування в іншомовних розділах. Однак дуже багато однакових імен (храмових). З іншого боку храмове ім'я використовувалось тільки в період правління імператора, до сходження на престол - ім'я особисте, після зречення могло надаватись інше храмове ім'я. Можливо, слід започаткувати нове обговорення в Кнайпі? --Mcoffsky (обговорення) 10:22, 21 лютого 2019 (UTC)
ДОбре--Haida (обговорення) 10:47, 21 лютого 2019 (UTC)

Подяка

Нагорода до Тижня азійської кухні.png
За участь у тематичному тижні азійської кухні 2018
Дякуємо за Вам за плідну участь (більше 10-ти статей!) у тижні азійської кухні! Завдяки вашому доробку україномовні читачі зможуть познайомитися із різноманіттям страв Китаю та інших країн Азії. Haida, ця нагорода — символічна вдячність за ваш внесок. Продовжуйте наповнювати українську Вікіпедію смачними статтями про азійські наїдки та напої. Наснаги Вам!

--Sakateka (обговорення) 22:10, 21 лютого 2019 (UTC)

Повстання Бучуктепе

Дополните, пожалуйста статью--Станислав Савченко (обговорення) 15:39, 12 березня 2019 (UTC)

Конкурс WikiGap Challenge

Вітаю! Запрошую взяти учать у міжнародному конкурсі WikiGap-виклик, метою якого є покращення висвітлення жінок у Вікіпедії. Конкурс триває з 8 березня по 8 квітня 2019, щоб взяти участь, вам потрібно зареєструватись у розділі Учасники. Пропоновані до створення статті можна переглянути тут. Переможці марафону отримають призи від Вікімедіа Швеція. --Tespaer (обговорення) 00:00, 16 березня 2019 (UTC)

Русско-византийский договор (907

Добрый день! напишите стаб? Участник:Станислав Савченко/Русско-византийский договор (907)--Станислав Савченко (обговорення) 10:13, 6 квітня 2019 (UTC)