Відмінності між версіями «Обговорення користувача:NachtReisender»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 68: Рядок 68:
 
** Книгарь. Літопис українського письменства, присвяч. справам укр. видавництва: що місяшний критико-бібліогр. часопис / вид. т-во «Час»; ред. В.Старий. – Київ: Друкарня т-ва «Час» у Київі, 1917–1920. Цит. по: [https://museum.lib.kherson.ua/periodichni-vidannya-1917-1921.htm Періодичні видання (1917-1921)] // [[Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара]] Херсонської обласної ради
 
** Книгарь. Літопис українського письменства, присвяч. справам укр. видавництва: що місяшний критико-бібліогр. часопис / вид. т-во «Час»; ред. В.Старий. – Київ: Друкарня т-ва «Час» у Київі, 1917–1920. Цит. по: [https://museum.lib.kherson.ua/periodichni-vidannya-1917-1921.htm Періодичні видання (1917-1921)] // [[Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара]] Херсонської обласної ради
 
— [[user:Dzyadyk|<font face="Georgia">''Юрій Владиславович''</font>]] [[user talk:Dzyadyk|(о]]•[[Special:Contributions/Dzyadyk|в)]] 19:59, 7 жовтня 2019 (UTC).
 
— [[user:Dzyadyk|<font face="Georgia">''Юрій Владиславович''</font>]] [[user talk:Dzyadyk|(о]]•[[Special:Contributions/Dzyadyk|в)]] 19:59, 7 жовтня 2019 (UTC).
  +
  +
== Перехід на чинний правопис ==
  +
  +
Добридень! Запрошую долучитися до чергового обговорення переходу на новий правопис: [[Вікіпедія:Кнайпа_(політики)#Правопис]] --[[Користувач:Maximaximum|Maximaximum]] ([[Обговорення користувача:Maximaximum|обговорення]]) 18:28, 28 лютого 2020 (UTC)

Версія за 18:28, 28 лютого 2020

Ласкаво просимо!

   RedPillar.svg Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, NachtReisender!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проекту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

-- Automatic welcomer (обговорення) 14:13, 29 травня 2018 (UTC)

Відповідь щодо Рєпіна

 • На сторінці обговорення статті про Рєпіна є джерела, які вас цікавлять. Вас же вимушений попередити, що при повторній вставці недостовірної інформації або видаленні даних, підтверджених авторитетними джерелами вас може бути заблоковано. Дякую за розуміння. --Goo3 (обговорення) 13:06, 6 серпня 2019 (UTC)
  • Прошу пана Goo3, але де ви на СО статті консенсус побачили? Народ там просто думками обмінювався. І про які джерела ви казали? Не побачив жодного. До того ж, якби вони там були, чого ж їх немає на основній сторінці статті? Вибачайте, але хто тут ще є недостовірну інформацію вставляє? —NachtReisender (обговорення) 13:12, 6 серпня 2019 (UTC)
Якщо ви не бачите консенсусу, це не дає приводу йти до статті й вставляти туди дані, які сумнівні. Я б порадив йти на СО і обговорювати там ваші бажані зміни. --Goo3 (обговорення) 14:47, 6 серпня 2019 (UTC)
   • Чи мають знаходитися в статті сумнівні дані, як там немає консенсусу? Запрошую на СО для обговорення —NachtReisender (обговорення) 14:55, 6 серпня 2019 (UTC)

Ши Вігем

Вітаю! Чим ви керувалися при переменуванні Ши Вігем на Ше? Згідно транскрипції /ʃiː/ /ˈʃiːə/ /ʃeɪ/ --Анна Мороз (обговорення) 11:44, 1 вересня 2019 (UTC)

Доброго здоров'я! Почути таку вимову, можна після перегляду, зокрема, цього чи цьогоNachtReisender (обговорення) 11:57, 1 вересня 2019 (UTC)
З першого джерела це /ʃiː/, а з другого /ʃeɪ/ --Анна Мороз (обговорення) 12:04, 1 вересня 2019 (UTC)
Саме через це, варто віддати перевагу варіянту «посередині», й замість Ші/Ши або Шей писати «Ше» —NachtReisender (обговорення) 12:07, 1 вересня 2019 (UTC)
У ЗМІ Шей, тому треба перейменувати [1][2][3][4]--Анна Мороз (обговорення) 12:20, 1 вересня 2019 (UTC)
Слушна думка —NachtReisender (обговорення) 12:21, 1 вересня 2019 (UTC)

Фемінітиви

Загалом маю амбівалентне ставлення до фемінітивів. З одного боку, їх впровадження віддаляє українську мову від російської, а з іншого — йде всупереч загальній тенденції розвитку мов. З плином часу граматика мов не ускладнюється, а спрощується, про що свідчить англійська мова, в якій ще в часи Шекспіра іменники мали відмінки. --Perohanych (обговорення) 15:13, 1 вересня 2019 (UTC)

Прохання

Вітаю. Простановка фемінітивів, які у 99% ріжуть вуха не є конструктивом, хоч і є нововведеною варіацією. Прохання утриматись, оскільки обидва варіанти можуть бути у вжитку. — Alex Khimich 16:27, 3 вересня 2019 (UTC)

Даруйте, та це ваше оціночне судження. —NachtReisender (обговорення) 18:40, 3 вересня 2019 (UTC)
Фемінітиви не є обов'язковими до вживання, «м'яке» прохання не псувати написане. — Alex Khimich 11:25, 4 вересня 2019 (UTC)
У чому саме полягає «псування»? Якщо вони вже необов'язкові, це означає, що їх дозволяється використовувати, але їхня відсутність не є помилкою. Саме тому додавати фемінітиви як доповнення можна, а от видаляти не слід, бо це урізатиме статтю. Жіночі форми варто використовувати по-перше, задля зручности (матір жінкою-батьком ніхто ж не називає, правда?), по-друге задля уподібнення зі статтями про акторок і письменниць, де жіночий рід діяльности «псуванням» не вважають, і по-третє, тому що вони властиві українській мові. Раджу ставитись до того простіше —NachtReisender (обговорення) 15:03, 4 вересня 2019 (UTC)

Ігролад

Доброго ранку! Помітив, що ви в Bad North замінили ігровий процес ігроладом. Особисто я розумію передумови цього, але все ж... У нас в проєкті прописані правила, за якими всі розділи про подібний опис відеогри мають називатися саме «Ігровий процес», а не «Ігролад». Відповідно, у Bad North я вживав саме перший варіант. Якщо ви маєте бажання розпочати обговорення щодо зміни, без проблем, можете написати на сторінці обговорення проєкту. Але доти, я скасую ваше редагування щодо заміни «Ігрового процесу» на «Ігролад». -- ElrONE 04:54, 24 вересня 2019 (UTC)

Порушення мовних норм

Вітаю. Вас неодноразово прохали не порушувати норм української мови у статтях української Вікіпедії. У разі повторення подібних порушень ваш доступ до редагування Вікіпедії може бути обмежено. --yakudza 23:12, 26 вересня 2019 (UTC)

 • Тридцять другий параграф українського правопису. Не мені треба про порушення норм писати, Yakudza'o --NachtReisender (обговорення) 13:27, 28 вересня 2019 (UTC)
  Ознайомтесь, будь ласка, із Вікіпедія:Стиль/Фемінітиви. Фемінітиви завжди були в українській мові, вони активно вживались, межі їх вжитку регулюються правилами стилістики української мови. Новий правопис ніяким чином не змінив цього. Параграф 32 не містить слова «членкиня». Не містять його і академічні словники. Питання їх вжитку було неодноразово обговорено на сторінка української Вікіпедії, зокрема Обговорення Вікіпедії:Стиль/Фемінітиви і щодо того, що «на сторінках Вікіпедії можуть вживатися лише поширені, широковживані слова. Вікіпедія не може бути використана як майданчик для просування новоствореної лексики, тих форм слів, що ще не набули популярності в українській мові» існує чіткий консенсус спільноти. --yakudza 14:53, 28 вересня 2019 (UTC)
 • шановний, 32-й параграф показує, як можна вживати фемінітиви, але не говорить про необхідність його вживання. Будь ласка, не провокуйте війни редагувань. Зазначу, що якби окрім воєн редагувань із власним оціночним судженням ви б зосередились на користі для Вікіпедії, то навряд чи відчували таку увагу до свого внеску. --Goo3 (обговорення) 15:08, 28 вересня 2019 (UTC)
 • Yakudza Спасибі, ознайомився. По-перше: цю сторінку було запровадили до виходу чинного правопису, по-друге: вона не є правилом, що, власне, на ній і зазначено.

Goo3 Мосьпане, то якщо правопис подає жіночі форми слів як нормативні, тим він дозволяє їхнє використання, правда ж? Так, не йдеться про те, що вживання тих форм є обов'язковим. Але наявність цих форм доповнює статтю, тож їхнє видалення є її урізанням, до того ж, через оціночне судження. —NachtReisender (обговорення) 19:14, 28 вересня 2019 (UTC)

 • Не знаю, чи читали ви текст нового правопису чи лише п.4 параграфу 32, але у тексті правопису є десятки чи може навіть сотні уточнень, які не носять характеру змін лише більш детально пояснюють чинні і у минулому правописі норми. Це стосується і параграфу 32, який більш детально пояснює вживання суфіксів. Ці слова, які наведені там як приклади, були присутні в українській мові, див. напр. майстриня у СУМ-11. Сторінка Вікіпедія:Стиль/Фемінітиви відображає наявний консенсус із цього питання. Включена у систему правил вона буде, коли буде завершено написання детального тексту. Тому ще раз наполегливо рекомендую дотримуватись норм української мови в українській Вікіпедії. --yakudza 21:25, 28 вересня 2019 (UTC)

Кирило-Мефодіївське товариство

Цитую, з усіма помилками.

 1. Зінченко, Арсен (2016). Кирило-Методіївське братство 1918 – 1920 рр. в українському церковному рус. Українознавство. 
  Це не український правопис, а авторське написання
  Крім того, у цій статті мова про братство 1918–1920 рр.
 2. Міяковський, В. 3 історії української книжки, II. Видавничі пляни Кирило-методіївського товариства // Книгар. - 1919. - № 28. - стлб. 1895-1902
 3. Величковська, Юлія (2016). Антиколоніальні ідеї Кирило-Методіївського братсва. Українознавство. 
 4. Паламарчук, Ніна (2016). Освітні ідеї православних братств та Кирило-Методіївського товариства (порівняльний аспект). Українознавство. 
 5. Міяковський, В. 3 нових матеріялів до історії Кирило-методіївського братства

Юрій Владиславович в) 19:59, 7 жовтня 2019 (UTC).

Перехід на чинний правопис

Добридень! Запрошую долучитися до чергового обговорення переходу на новий правопис: Вікіпедія:Кнайпа_(політики)#Правопис --Maximaximum (обговорення) 18:28, 28 лютого 2020 (UTC)