Обговорення користувача:Servansky

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:24, 5 вересня 2019, створена Dim Grits (обговорення | внесок) (→‎Джерело?)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо!

   RedPillar.svg Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Servansky!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проектом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проекту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

-- Automatic welcomer (обговорення) 12:16, 7 серпня 2019 (UTC)

Категоризація[ред. код]

Вітаю. Настанови з категоризації говорять, що «статтю не слід відносити до категорії і, одночасно, до підкатегорії цієї категорії. Виняток робиться лише для тих статей, які визначають саму категорію.» Наприклад, Категорія:Фрукти є підкатегорією категорії Їстівні плоди. Тому, останню не слід додавати до статей, які категоризовані до категорії Фрукти. --Олег (обговорення) 20:51, 19 серпня 2019 (UTC)

Джерело?[ред. код]

Доброго вечора! Дякую за внесок. Помітив вашу схильність вилучати тези позначені цим шаблоном, тому зауважу дещо з його використання. Ідея полягає в тому, щоб привернути усі редакторів до безджерельних тверджень, щоб знавець тематики міг легко його підтвердити. Як зроблено це ось тут ред.№ 26039922 і тут ред.№ 26039917. Механізм використання — коли редактор не знає джерел та не отримує відповіді від автора тези, він безособово звертається до загалу з цим питанням через цей шаблон в статті. Ціль використання — знайти джерело . Вилучити текст можна було б і без цього, як от це було зроблено ред.№ 26038937.

Коли російськомовний користувач робить запит на джерело в статті про «Азовські походи» ред.№ 2965753, не прочитав самої статті, то це цілком зрозуміло, бо він знайомий лише з радянськими агітаційними джерелами. Коли ж вилучається ред.№ 26019235 широковідома інформація та ще й з акцентуацією на оціночних судженнях щодо її патріотичності/непатріотичності в коментарі, то це дещо збиває з пантелику. А вилучення інформації ред.№ 26039515, що має посилання на джерело з коментарем «в джерелі цього немає», коли воно там є прямо в другому абзаці, на що вам вказав пан ZZZico, залишає розгубленим.

Покращення енциклопедичності статей й виправлення помилок на проекті похвальна справа й головна мета. Але варто не забувати, що імператив відсутності помилок й неточностей в статтях призводить к тому, що статті так і не будуть написані, а вже написані — вилучені. Найкраще — ворог доброго.--Dim Grits 20:36, 4 вересня 2019 (UTC)

  • Доброго дня, шановний @Dim Grits: давайте розбиратись по кожному твердженню окремо. Я бачу запит джерела, що стоїть вже давно. Далі я намагаюся знайти джерело. Якщо знаходжу — тоді я його додаю, і прибираю запит. Можливо інколи трохи уточнюю твердження. Якщо я його не знаходжу — я видаляю твердження. Тепер по конкретним випадкам. ред.№ 26041912 — я видалив, бо у джерелі сказано інше ніж у тверджені (більше того — фактично протилежне). ред.№ 26041064 — тут я навіть здогадують звідки взялася цифра 40-50 млн — хтось додав іранських азербайджанців до кількості мовців азербайджанською мовою. Але це не домінуюча точка зору в науці. У Австрії — ви просто відкинули ред.№ 26040436 мої редагування, джерела так наведені і не були. Я вже не кажу про доцільність цих фактів в оглядовій статті про країну. Про Азовські походи — тут справді я не достатньо ретельно дослідив питання. Хоча слова про «вирішальну роль», як на мене, надто сильні, тому замінив на «важливу роль». Загалом дякую за ваші зауваження, буду старатись ретельніше. --Олег Серванський (обговорення) 09:20, 5 вересня 2019 (UTC)

Зрозуміло. Дякую за відповідь. Тоді поясню ще й на прикладі.

  1. Журналісти РБК подали як власну інформацію, так і коментар до неї від прес-центру депутата. Саме так і потрібно було оформити НТЗ і в нашій статті ред.№ 26046577, а не приховувати інформацію підтверджену АД й додану іншим користувачем. ЇЇ все одно знайдуть, погано коли на іншому проекті. Зрозуміло, завжди важче й довше подати якісно інформацію ніж просто її вилучити й тим нейтралізувати.
  2. Потрібно було або вказати вірне число, або залишити невірне на вашу думку з шаблоном запиту на джерело. У кожного твердження в статті є автор (окрім доданого анонімом), тому потрібно або з'ясовувати, або виправляти за більш авторитетними джерелами. Просто витирати можна лише абсурдне, неенциклопедичне. У будь-якому разі краще додавати такі пояснення в самій статті, ніж в такому обговоренні. Мінімум двоє знають про таке число (автор і ви), отже знайдеться й третій, що все-одно його додасть. Гірше, коли четвертий-п'ятий-... буде шукати й знаходити в іншому місці, ніж у цій енциклопедії. Тож краще мати його в статті навіть поруч з більш точним та пояснювати іншим звідки воно береться. Цілі цього проекту саме просвітництво, всебічне енциклопедичне висвітлення будь-якого питання.
  3. Якщо щось викликає сумніви, то потрібно звіритись у джерелі, або проставити шаблон на відсутність таких, але не просто витирати додану кимось інформацію. Бо для більшості такої інформації джерела просто вказані внизу статті, але без уточнень-сносок. Це наслідок історичного розвитку проекту, коли невеличка заготовка на пару абзаців наповнюється інформацією від різних авторів у різний час. Бажання кращого в даному випадку можна реалізувати через створення повноцінної доброї статті за всіма правилами.
  4. Якщо на 3 українські козаки і український флот на морі лише 1 московський військовик, то це, скоріше, вирішальна. Там більше звичайна арифметика і факт, а не оціночне судження. Важлива роль — це роль черкасів одного литовського магната при звільнені Астрахані надісланих польським королем на допомогу московськими військами за часів Івана Грозного. Вирішальна — це організація ним дінського (як і дніпровського) козацтва, спорудження його першої столиці.--Dim Grits 19:24, 5 вересня 2019 (UTC)

Велика Британія[ред. код]

Вітаю! Прошу вас трохи зачекати з виправленнями Великої Британії на Сполучене Королівство. Стаття про цю державу традиційно лишається однією з найбільш відвідуваною в українській Вікіпедії, зміна назви без консенсусу може призвести до конфліктів редагувань, та й сама зміна назви зачепить чи не тисячі статей, де формулювання Велика Британія є у назвах, назвах категорій та загалом зустрічається у текстах. Прошу вас попередньо звернутися до ВП:ПС із запитом на перейменування, щоб можна було досягти консенсусу спільноти. --Lystopad (обговорення) 09:58, 5 вересня 2019 (UTC)