Обговорення шаблону:Департаменти Франції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:16, 20 березня 2011, створена Ahonc (обговорення | внесок) (→‎Алфавіт)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Послідовність за латиною--Kamelot 10:48, 28 січня 2010 (UTC)

Взагалі-то не за латиною, а за порядковими номерами... до речі, може за прикладом іншомовних Вікіпедій якраз номери і додати, щоб було зрозуміло, як вони відсортовані? — NickK 22:46, 11 березня 2011 (UTC)

Алфавіт[ред. код]

І нащо їх сортувати за алфавітом? У департаментів є порядкові номери, за якими вони були відсортовані та за якими їх багато хто і шукатиме. Жодна Вікіпедія не додумалася до того, щоб попереставляти їх за алфавітом. Пропоную повернути старий порядок і для зручності додати номери — NickK 14:21, 20 березня 2011 (UTC)

Будь-який пошук йде за алфавітом. Звідки мені знати номери та і навіщо (байдуже який там в кого номер), а С я звик шукати після Р, а не де попало--Kamelot 14:30, 20 березня 2011 (UTC)
Якщо сортувати за номерами, то треба додати номери. Хоча я не бачу, в чому тут зручність. Якби хоч був латинський алфавіт. А так виходить, що департамент Сена-Сен-Дені в кінці. Навіть я його там не знайшов (він знайшовся тільки після сортування).--Анатолій (обг.) 14:43, 20 березня 2011 (UTC)
Ну не знаю, можливо, хтось і шукатиме їх за алфавітом, але у Франції дуже часто використовують номери департаментів, тому в мене чомусь Верхній Рейн ніяк не стоїть слідом за Верхніми Піренеями, так само як і О-де-Сен ну ніяк не стоїть між Об і Орн. Просто є традиція нумерувати французькі департаменти в певному порядку, який вийшов уже незалежно від алфавіту, бо не змінювався 90 років. І така традиція досить вживана, див., наприклад, пошук Google або новини. Дуже часто трапляється просто номер без назви, і мені здається зручною можливість пошуку за номером — NickK 15:12, 20 березня 2011 (UTC)
Але якщо я не знаю номера департаменту, мені спочатку треба відкрити статтю про цей департамент (можна відкрити статтю про область, але я не знаю, в якій області цей департамент знаходиться), щоб дізнатися номер, але тоді мені вже шаблон не знадобиться, бо статтю я відкрив інакше. Тоді вийде, що цей шаблон узагалі не потрібен.--Анатолій (обг.) 15:24, 20 березня 2011 (UTC)
Зворотнє питання. Якщо я знаю назву департаменту, то я просто відкриваю відповідну статтю без шаблону, чи не так? А якщо я знаю лише номер, то як мені знайти департамент? — NickK 16:22, 20 березня 2011 (UTC)
А ти знаєш всі номери? Навіть якщо так, хто ще володіє такою інформацією у голові? І що з такими знаннями ти будеш вручну лічити статті в шаблоні?--Kamelot 16:25, 20 березня 2011 (UTC)
Ні, тому я й пропоную додати до шаблону номери — NickK 16:38, 20 березня 2011 (UTC)
Так традиція не в українській мові. Я взагалі на номери не звертав уваги. То хай французи так шукають, а українцям зручніше за алфавітом--Kamelot 15:28, 20 березня 2011 (UTC)
Ну то можеш подивитись за інтервіками: в усіх до єдиної Вікіпедіях, включно з російською, арабською, сербською, корейською, тайською, японською та китайською (мови, де не латинична графіка) відсортовано за номерами. От чомусь лише в українській нікому не потрібні номери, а в, скажімо, румунській і словацькій вони потрібні. В чому ж така різниця в українській мові? — NickK 16:38, 20 березня 2011 (UTC)
Та мені байдуже, як відсортовано в інших віках, головне щоб було зручно. 99% що просто тупо копіювали шаблон--Kamelot 16:40, 20 березня 2011 (UTC)
Так а в чому незручність порядку за номерами? Якщо відомий лише номер, дуже швидко знаходиться потрібний, якщо відома лише назва, то можна скористатися пошуком (ввести назву і одразу побачити статтю, департамент випаде перед однойменною річкою) або подивитися в категорії (там теж відсортовано за алфавітом). В протилежному ж варіанті є три способи знайти департамент за назвою і жодного за номером — NickK 17:08, 20 березня 2011 (UTC)
Так навіщо нам той номер, якщо його ніхто не знає? Вигадуєм велосиипед? Всі навігаційні шаблони будуються за алфавітом. Навіщо незрозумілі логіці виключення?--Kamelot 17:13, 20 березня 2011 (UTC)
Погоджуюся з Камелотом: частіше відома саме назва департаменту (невже хтось буде казати: я живу в департаменті №37, у 5-му місті, на 47-й вулиці, другий будинок справа).--Анатолій (обг.) 17:36, 20 березня 2011 (UTC)
Як це ніхто не знає? Він дуже широко використовується у пресі, на офіційних сайтах (від http://www.cg2b.fr/ до http://www.cg94.fr/ ), у статистичних джерелах (наприклад, INSEE) та і взагалі в житті (особливо найвідоміші). І для Агонка: так, про міста ніхто так не каже, але цілком нормально сказати щось типу «Я живу в 37». Ось приклад від російськомовної діаспориNickK 17:51, 20 березня 2011 (UTC)
Ну, я не знаю, Камелот не знає. Я думаю, більшість українських вікіпедистів номерів також не знають. А люди з діаспори читатимуть французьку Вікіпедію. Там про департаменти більше написано.--Анатолій (обг.) 18:01, 20 березня 2011 (UTC)
А це, власне, і погано: з України ніхто статті не писатиме і не читатиме, бо ніхто не знає, нікому воно не треба тощо (це питання з серії «нащо заливати французькі муніципалітети чи японські містечка, хто їх читатиме?»), з діаспори теж ніхто (бо українською статті ніхто не дописав, а французькі повніші). Сумно, що все до цього прийшло... — NickK 18:29, 20 березня 2011 (UTC)
Питання відійшло в інше русло. Мені наприклад дивно, що ти не визнаєш очевидних речей і тупо хочеш робити як у всіх, а не як зручно--Kamelot 18:33, 20 березня 2011 (UTC)
Для мене очевидно те, що для тих, хто знає номер і не знає назви, наразі нема зручного способу знайти департамент, а для тих, хто знає назву, є кілька зручних способів його знайти (просто ввести назву, знайти в категорії, знайти в шаблоні). От тому й думаю, звідки така дискримінація номерів департаментів. Я хочу робити не тому, що так у всіх, а тому, що так зручніше. Я не думаю, що хтось візьметься шукати наступний за українською транслітерацією департамент (тим паче, що вона сильно відрізняється від французькою, і на додачу ми всі Верхні згрупували разом і відсортували за алфавітом закінчення (-і, потім -ій, потім -я). Для пошуків за алфавітом є категорія, якщо ж є чіткий критерій, то чому б не впорядкувати за ним шаблон? Інакше можна і в {{Папи}} всіх за алфавітом відсортувати, бо так логічно для нав. шаблонів — NickK 18:49, 20 березня 2011 (UTC)

Папи йдуть за історичною віссю, як і всі державновладці (без виключень). НП за алфавітом (без виключень). Навіщо робити виключення. Тільки плутанина--Kamelot 18:55, 20 березня 2011 (UTC)

А чи є ще в якійсь країні система нумерації регіонів, яка була б так само широко вживана, як і французька? Ось звідси й виняток — NickK 18:59, 20 березня 2011 (UTC)
Згоден з Камелотом: історичних осіб впорядковуємо за хронологією, супутники за відстанню від планети (можливий поділ також спочатку за групами), а НП і адм. одиниці — за алфавітом (можливий також попередній поділ за типом чи статусом).--Анатолій (обг.) 19:16, 20 березня 2011 (UTC)
Мені не відома система нумерації регіонів, як і більшості. А взагалі я навіть мовознавство не люблю, тому що воно в своїх правилах має виключення. Нема щоб все як один :)--Kamelot 19:02, 20 березня 2011 (UTC)
Ну невідома — то невідома, тільки б іще Ер з Еро та інші ті, які, йдуть підряд за списком, не плутати, бо щось мені не віриться, що багато українців відрізнять Ер від Еро чи Луару від Луаре... Чомусь усім іншим Вікіпедіям вона відома, лише в Україні ніхто її не знає... Хоча чого я мучаюся — може собі дублікат створити — з номерами та жовтою кулькоюзеленим семикутником, а далі читач хай вибирає)NickK 19:15, 20 березня 2011 (UTC)
У Росії теж є нумерація регіонів, але там номери не так часто використовуються [1]. У США є система буквених позначень (типу NY, CA, TX).--Анатолій (обг.) 19:08, 20 березня 2011 (UTC)