Обговорення шаблону:Козацькі повстання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:14, 29 травня 2014, створена Krutyvuss (обговорення | внесок) (→‎Критерії включення до шаблону)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Критерії включення до шаблону[ред. код]

Пропоную обговорити, які критерії включення статей до шаблону «Козацькі повстання». На мій погляд, виходячі з назви сюди мають війти статті де а)козаки б)повставали. У такому разі не є зрозумілим, що вважати «класичними козацькими повстаннями» --Arlot (обговорення) 13:27, 23 травня 2014 (UTC)

Поняття має чіткі визначення у статті «козацькі повстання»: антиурядові акції козаків та покозаченого населення України наприкінці XVI — на початку XVII ст. з метою розширення прав козацтва та збільшення козацького реєстру. Повстання козаків проти козаків (в межах Гетьманщини) не входять до цієї категорії. Це радше громадянські війни чи протистояння. Певним чином можна розширити поняття на пізніші часи, оскільки пізніше теж відбувалися виступи з метою розширення прав козацтва та збільшення козацького реєстру. З повагою, --Zheliba (обговорення) 17:35, 26 травня 2014 (UTC)
Добре, у такому разі пропоную створити в шаблоні дві групи: "антиурядові повстання" та "внутрішні повстання". Це дозволить не змішувати ці два типа повстань та поліпшить навігацію для користувачів, які цими повстаннями цікавляться. --Arlot (обговорення) 10:14, 27 травня 2014 (UTC)

Внутрішні повстання теж антиурядові. Для внутрішніх заколотів (повстань, рухів тощо) ліпше зробити окремий шаблон, скажімо Соціальні виступи у Гетьманщині, або Громадянські конфлікти у Гетьманщині. З повагою, --Zheliba (обговорення) 06:14, 29 травня 2014 (UTC)