Оборонний мур: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (уточнення)
(уточнення)
 
'''Оборо́нний мур''', або '''оборо́нний вал''' ({{lang-la|murus}} — «мур») — [[фортифікаційні споруди|фортифікаційна споруда]] для захисту мешканців міста чи поселення від потенційного агресора. З найдавніших часів до тепер вони обгроджували поселення.
 
Зазвичай на мурах розташовується [[бойовий хід]], захищений зубцями. Бій і стрілянина велися або поверх бруствера, або використовувалися бійниці різної величини і призначення. Деякі мури мали не один ярус з бійницями, а два або три. Зазвичай мур з'єднував вежі в фортеці. Мури мали окремі фортеці, а також міста, замки, монастирі. В основному мають на увазі міські або фортифікаційні [[мурстіна|мури]]и. Були й протяжні [[мур]]имури, призначені для захисту цілих регіонів і країн, такі, наприклад, як [[Великий китайський мур]], [[Адріанів вал]], метафоричний [[Атлантичний вал]], які простягались далеко за межами міста, і використовувались, щоб обгородити регіон чи позначити кордон територій. Окрім захисних функцій багато мурів мали також важливе символічне значення — показати статус і незалежність спільнот, що жили за мурами.
 
Ті старовинні мури, що збереглись, майже завжди [[кам'яна кладка|кам'яної кладки]], хоча цегляні та дерев'яні також зустрічаються. Якщо дозволяють особливості місцевості довкола міста чи поселення, елементи ландшафту (наприклад річка чи узбережжя) можуть бути включені в оборонну споруду задля більшої ефективності мурів.