Відмінності між версіями «Обраний президент»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
Рядок 1: Рядок 1:
'''Обраний президент''', також '''новообраний президент''' — особа, яка була обрана на виборах в якості президента (глави держави), але ще не вступила на посаду і не приступила до виконання своїх обов'язків.
+
'''О́браний президе́нт''', також '''новоо́браний президе́нт''' — особа, яка була обрана на виборах президентом (главою держави), але ще не вступила на посаду і не приступила до виконання своїх обов'язків.
   
Відповідно до статті 104 [[Конституція України|Конституції України]] новообраний президент України вступає на посаду не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складення присяги народу України на урочистому засіданні [[Верховна Рада України|Верховної Ради України]]. Приведення новообраного президента України до присяги здійснює голова [[Конституційний Суд України|Конституційного суду України]]. Президент України, обраний на позачергових виборах, складає присягу у п'ятиденний строк після офіційного оголошення результатів виборів<ref>
+
Відповідно до статті 104 [[Конституція України|Конституції України]] новообраний президент України вступає на посаду не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складення Присяги Народу України на урочистому засіданні [[Верховна Рада України|Верховної Ради України]]. Приведення новообраного президента України до Присяги здійснює голова [[Конституційний Суд України|Конституційного Суду України]].
  +
  +
Президент України, обраний на позачергових виборах, складає присягу у п'ятиденний строк після офіційного оголошення результатів виборів<ref>
 
[http://zakon.rada.gov.ua/go/254к/96-вр Конституція України] (чинна з 1996&nbsp;р. зі змінами) // Офіційний портал Верховної Ради України</ref>.
 
[http://zakon.rada.gov.ua/go/254к/96-вр Конституція України] (чинна з 1996&nbsp;р. зі змінами) // Офіційний портал Верховної Ради України</ref>.
   

Версія за 20:15, 11 травня 2019

О́браний президе́нт, також новоо́браний президе́нт — особа, яка була обрана на виборах президентом (главою держави), але ще не вступила на посаду і не приступила до виконання своїх обов'язків.

Відповідно до статті 104 Конституції України новообраний президент України вступає на посаду не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів, з моменту складення Присяги Народу України на урочистому засіданні Верховної Ради України. Приведення новообраного президента України до Присяги здійснює голова Конституційного Суду України.

Президент України, обраний на позачергових виборах, складає присягу у п'ятиденний строк після офіційного оголошення результатів виборів[1].

Примітки

  1. Конституція України (чинна з 1996 р. зі змінами) // Офіційний портал Верховної Ради України